Reklama
Reklama

Zlá diéta a chudnutie – Čo Vás čaká?

Schudnúť sa dá rôznymi spôsobmi. Čo Vás ale čaká ak Vaša diéta na chudnutie je zlá. Nič dobré. Vaše následné sklamanie bude veľké

Diéty a chudnutie

Svet nám každú chvíľu prináša nové a nové diéty na chudnutie. A keď sa pozriete ráno do zrkadla, rozhodnete sa schudnúť. Keďže sa Vám ale nechce na sebe tvrdo makať – upraviť si jedálniček, pridať cviky alebo cvičenia,… otvoríte si bulvár alebo google a hľadáte diétu na chudnutie, alebo jedálniček, ktorý schudne za Vás. Ale čo sa stane potom? Výsledkom môžu byť len dne možnosti.

1.       Chudnutie, resp. diétu nezvládnem

Ak ste si vybrali zlú diétu typu kapustová, mliečna, hladovka,… prípadne prudko znížili energetickú hodnotu potravín, ktoré jete alebo sa spoliehate na tabletky na chudnutie (pozn. existujú aj dobré diéty, nie všetky sú zlé), tak je veľká pravdepodobnosť, že samotné chudnutie alebo diétu ani nedotiahnete do konca a obrazne povedané, skončíte ešte skôr ako ste začali.

2.       Hurááá, zvládla som to! – predčasná radosť

Pokiaľ sa Vám náhodou podarí dotiahnuť chudnutie do konca pomocou nezmyselnej – zlej diéty, tak sa netešte predčasne. Aké to bude mať potom následky po ukončení chudnutia?

  • Váš metabolizmus je na veľmi nízkej hladine, čo znamená, že pokiaľ sa teraz vrátite k „normálnej“ strave, začnete pekne priberať a môže sa stať, že priberiete viac ako ste schudli – jojo efekt
  • Zlá diéta na chudnutie prináša ďalšie sklamanie. Pokiaľ ste počas chudnutia nejedli dostatok potrebných živín, Vaše telo sa síce zmenšilo, ale nedokázalo prirodzene úplne zmenšiť Vašu kožu. Výsledkom je, že na tvári, na bruchu,… bude odstávať koža, čo vyzerá hrozne a navyše budete vyzerať o dosť staršie. Dokonca sa Vás ľudia začnú pýtať, či nie ste chorá – chorý. A to chcete?
  • Energetická hodnota potravín pri diéte typu kapustová, hladovka,.. je veľmi nízka, čo na prvý pohľad podporí chudnutie ale opak je pravdou. Pokiaľ znížite energetickú hodnotu prijatej stravy pod cca 1000 kcal za deň (približná hodnota – pre každého je iná) a doteraz ste jedli napríklad 2500 kcal za deň, tak budete nesmierne vyčerpaný, malátny, oslabíte si imunitný systém, budete náchylnejší na chorobu,…. Pokiaľ si jedálniček na chudnutie neupravíte na mieru, tak ani nezačínajte chudnúť.
  • Ubudne Vám svalstvo, ovisnú Vám ramená, zoslabnú ruky, nohy,… A nehovoriac o tom, že ubudnuté svalstvo je štartérom jojo efektu

Radšej ostaňte tučný ako by ste mali dodržiavať nezmyselnú diétu na chudnutie. Ešte lepšia voľba pre Vás je rozhodnúť sa schudnúť pomalšie – zdravo a natrvalo. Na prvý pohľad to vyžaduje veľa zmien, ale vôbec to nie je také ťažké. Urobte si vlastný názor. Pozrite si viac napríklad o 90 dňovej diéte v článku “90 dňová diéta”

Rady na záver

Ak sa tomu chcete vyhnúť, nezameriavajte sa len na nízku energetickú hodnotu potravín pri Vašej diéte, ale sledujte si aj bielkoviny, sacharidy,… – viac v ďalších článkoch. Tabuľku – energetická hodnota potravín nájdete tu „energetická hodnota potravín“

Jedálniček na chudnutie nekopírujte. Pokiaľ niekto tvrdí, že konkrétny jedálniček na chudnutie mu pomohol, môže to byť pravda, ale neznamená to,že aj Vám sa s ním podarí schudnúť. Pre inšpiráciu si ale môžete pozrieť zdravý jedálniček  – „jedálniček na chudnutie“.

A nezabudnite – radšej schudnúť rozumne a zdravo na prvý krát a natrvalo, ako držať „úžasné“ diéty na chudnutie a byť stále tučný.

Share Button

One Response to Zlá diéta a chudnutie – Čo Vás čaká?

  1. Danka píše:

    Vyjadrite svoj názor, prípadne napíšte vašu otázku.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Čo ty na to? Pridaj sa teraz k nám do novej online fit výzvy a vytvor si správne návyky, ktoré ti pomôžu byť FIT a vyzerať lepšie. Cvičenie naživo, úprava jedálnička, skupinová motivácia a mnoho ďalších benefitov... "PRIDAJ SA TU"

facebook skupina Spolu to dáme