Reklama
Reklama

1. Chcem schudnúť

váha, bmi,
Tento článok “chcem schudnúť” je súčasťou bezplatného rýchlokurzu (5 článkov) úspešného chudnutia. Prečítajte si ho celý – “Rýchlokurz úspešného chudnutia – začíname” 

Chcete schudnúť? Počkajte! Najprv si odpovedzte na otázku: Prečo práve ja mám nadváhu? Otázka, ktorá trápi mnohých ľudí. Niektorý si aj uvedomujú prečo, druhý sa tvária, že je to smola a tretí sa vyhovárajú na genetiku. „To som zdedila po mame“. Nie to ste zdedili „špajzu“, chladničku a stravovacie návyky. Samozrejme, že aj genetika vplýva na postavu človeka, ale nikto na svete nemá svoju váhu len kvôli genetike.

Chcete schudnúť? A do ktorej skupiny patríte vy? Je to jedno, hlavne aby ste mali chuť niečo s tým urobiť. Ruku na srdce Chcete alebo potrebujete schudnúť? Mnohí jednoducho na začiatku výrazne podcenia to, či chcú alebo potrebujú schudnúť, a aj preto viac ako 70% ľudí s nadváhou sa jej nevedia natrvalo zbaviť!!!


Najprv si odpovedzte na túto otázku, (po prečítaní článku “Chcem schudnúť alebo len potrebujem?” budete mať v tom jasno!) a potom môžeme ísť v našom chudnutí ďalej.


Pokiaľ teda naozaj chcete schudnúť a nepribrať, najprv si musíte uvedomiť, 1.Prečo máte nadváhu, ďalej 2.Čo Vás to bude stáť a na záver, 3.Čo Vám chudé telo prinesie. Pozrite sa na to a potom Vám pomôžeme zostaviť vlastný postup chudnutia.

1.Chcem schudnúť – sú toto príčiny vašej nadváhy?

Iba ak ste ochotný urobiť nejaké zmeny, tak Vám verím, že Vaše „chcem schudnúť“ je úprimné a máte šancu dosiahnuť pekné telo. Nie sú toto náhodou príčiny Vašej nadváhy?


 • Prejedanie sa – Jedávate veľa, dojedáte po deťoch, máte radi maškrty a musíte ich mať každý deň.
 • Nepravidelnosť – celý deň nejete a potom večer chladnička pred Vami nemá šancu? Zjete, čo vidíte, nedokážete odolať. Príčina je to, že cez deň pravidelne nejete. Nikde inde.
 • Jete nezdravo – ráno croassant s kávou, na desiatu koláčik, obed palacinky, olovrant rožok a večera guláš? Jete síce pravidelne ale kalorické bomby s minimom živín. Dajte si ale s mierou.
 • Pohyb – aspoň 1-2 krát v týždni. Ste tak vyťažený, že nato nemáte čas – výhovorka – človek si vždy nájde čas nato načo chce. Alebo ste iba lenivý?
 • Lenivosť – presne viete, čo by ste mali, len ste lenivý. Dobrá rada. Ostaňte tučný!
 • Genetika – má vplyv na postavu, ale nestačí to, aby ste sa na ňu vyhovorili. Pokiaľ má genetika na Vás vplyv, tak sa len musíte viac snažiť. Buďte radi, že nemáte vážnejšie genetické preddispozície.
 • Ďalšie faktory…….

Koľko z nich sa Vás týka? Na počte v podstate nezáleží, dôležité je, aby sme sa ich postupne zbavili. Ak teda chcete schudnúť, tak ich poďme spolu postupne odstrániť, dobrý nápad , nie?

2. Čo ma chudnutie bude stáť?

Ako druhé si potrebujete uvedomiť, čo Vás chudnutie bude stáť (nemyslím peniaze). Je potrebné uvedomiť si, že úspešné chudnutie vyžaduje aj určité obety

 • Čiastočnú zmenu denného režimu – bude potrebné viac rozmýšľať o tom, čo jete. Úspešné chudnutie vyžaduje pravidelnosť stravy, taktiež kvalitnú stravu a s tým súvisí aj nákup správnych potravín, príprava desiaty a olovrantu (napríklad do práce),… Ďalej je potrebné si vyhradiť čas na pohyb, plánovanie a priebežné hodnotenie chudnutia a pod. Ale nezúfajte, až tak veľké zmeny vo Vašom dennom režime to nebudú.
 • Obetovať svoje pôžitky (aspoň čiastočne) – koláčik ku kávičke, nedeľný vyprážaný rezeň, poobednú maškrtu, sladené nápoje,… alebo napr. také vylihovanie na gauči (radšej si zacvičiť) Jednoducho ak chcete schudnúť, bude to potrebné. Neznamená to ale, že už nikdy viac žiadne pôžitky, len ich treba počas chudnutia obmedziť!!!

3. Čo Vám pekné telo dá

pekná ženaA konečne tretí bod, a to sú pozitíva pekného tela, resp. čo Vám úspešné chudnutie prinesie.

 • Pekné telo (chudšie telo) Vám neuveriteľne dvihne sebavedomie, pocit šťastia a sebauznania
 • Navyše sa budete lepšie cítiť, budete zdravší, a to spôsobí, že počas dňa budete vyrovnanejší (budete zvládať stres), efektívnejší (pomôže Vám to napríklad v práci). Samozrejme, že podmienkou je, aby Vaše chudnutie bolo zdravé. Ak budete chudnúť nesprávne (hladovanie, „zázraky na chudnutie“,…), tak dosiahnete pravý opak.
 • A pekné telo určite pozitívne ovplyvní aj Váš osobný život

Jednoducho budete krajší, zdravší a úspešnejší!!! A to asi sa oplatí, nie? Tak čo, ideme na to?

V ďalšom kroku sa pozrieme na to ako schudnúť tak, aby nám neostali len oči pre plač. Veď by bola veľká škoda pokiaľ chcete schudnúť, aby Vami vynaložené úsilie vyšlo nazmar.

Pozrieme sa bližšie na to, aký je rozdiel v chudnutí, pokiaľ chcete schudnúť len 2-3 kilá alebo pokiaľ chcete schudnúť napríklad viac ako 10 kíl. Ďalej sa pozrieme na to, čo robiť ak máte “spomalený metabolizmus a čo robiť ak Váš metabolizmus je v pohode a pracuje tak ako má.

A keďže všetci predajcovia rôznych “zázrakov” na chudnutia tvrdia, že ich metóda je na chudnutie tá najlepšia, tak sa im bližšie pozrieme na zúbky. Percentuálne vyčíslime úspešnosť jednotlivých metód chudnutia – od tabletiek, cez prístroje, diéty na chudnutie až po zdravé chudnutie, aby ste si predsa vedeli vybrať. Poďme na to  – ďalší krok “Ako sa dá schudnúť?” .

Share Button

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.