Reklama
Reklama

Tuky v špajzi = špeky na tele!!!

glykemický index - meranie

Ste obrazom svojej špajzi: 1. tuky v špajzi = špeky na tele. Ale taktiež platí: 2. zdravie v špajzi = zdravie v tele. Urobte pár ľahkých zmien a život sa Vám obráti na ruby (ale konečne v dobrom slova zmysle).

Tuky v špajzi = špeky na tele

Predstavte si to. Ste v obchode a čítate si lístoček (alebo v i–phone J), čo treba kúpiť. Okrem iného: Sladkosti do zásoby(však pre deti), chipsy a tyčinky (ak by náhodou niekto k nám dnes prišiel), slaninku (pre manžela, veď ju má rád), vínko, bonboniéru (keby niekam náhodou ideme),…. môžeme pokračovať ďalej.  A potom večer doma otvoríte špajzu alebo chladničku a dajte si paradajku (ak ju tam vôbec máte), keď sa na Vás usmieva keksík alebo čokoládka.!!!

A potom, že prečo si čítam tento článok – že by som mala (mal) nejaké to kilo na vyše a hľadám ľahký spôsob na chudnutie? Ak chcete byť tam kde pred tým, budete si to musieť asi odmakať v posilke. Alebo….

Zdravie v špajzi = zdravie v tele

…. pred tým ako začnete kuť plány na chudnutie – premáhať sa na cvičenie, hľadať vhodnú diétu na chudnutie, možno by stačilo zmeniť jednu vec. Špajzu!!! Alebo radšej jej obsah!!! A zrazu možno pomaly prestanete nenápadne priberať a dokonca začnete pomaličky chudnúť. A to ani nehovorím, že celá rodina sa bude lepšie cítiť – bude zdravšia.

Takže ako zmeniť obsah špajzy – chladničky? Môžete všetko nezdravé vyhodiť alebo si povedať: „veď to by bola škoda (to urobí slovenská väčšina). Veď moje telo znesie!“  Ale v podstate je jedno, čo urobíte, chlieb sa začne lámať pri najbližšom nákupe. Tam sa rozhoduje o tom, či v špajzi a na tele budete mať tuk alebo zdravie.

Skúste sa zamyslieť – porozmýšľajte ešte pred nákupom  – napíšte si, čo nezdravé ste kupovali a ako by sa to dalo zmeniť. Ale napíšte si to. Veď skoro každá takáto zmena je pre nás náročná a ľahšie ju zvládnete. Pokiaľ to nebude na papieri, ľahko sa môže stať, že pri nákupe neodoláte a zdravší nákup odložíte na neskôr

Príklad zmien a rozmýšľania o nich – každý máte svoje návyky, zmýšlanie,… preto porozmýšľajte, čo by sze mohli zmeniť Vy.

Sladkosti – kúpte deťom ale iba na ten deň (aby Vám nič neostalo), sebe kúpte ovocie

Chipsy, tyčinky – zásoby pre návštevu – návšteva nepotrebuje,veď si väčšinou donesie:-) , prípadne zájsť kúpiť, až keď sa o konkrétnej návšteve dozviete. Alebo čo tak urobiť návšteve ovocný šalát? Chutný, zdravý a výživný.

A pokiaľ Vy idete niekam na návštevu, stačí vyraziť o 10 minút skúr a kúpiť vínko, prípadne bonboniéru po ceste – nemusíte si doma robiť zásoby, ktoré by ste nakoniec zjedli VY.

Takže, ak je to aj Váš prípad, tak takáto zmena môže byť x krát jednoduchšia ako potom meniť celé stravovanie, začať cvičiť a držať diétu. Určite to zvládnete! Držíme Vám palce. Alebo radšej nedržíme, lebo ak to urobíte a schudnete, tak už na túto stránku o chudnutí neprídete 🙂

Share Button

2 Responses to Tuky v špajzi = špeky na tele!!!

  1. mike píše:

    Skusil som, je to pravda 🙂

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Čo ty na to? Pridaj sa teraz k nám do novej online fit výzvy a vytvor si správne návyky, ktoré ti pomôžu byť FIT a vyzerať lepšie. Cvičenie naživo, úprava jedálnička, skupinová motivácia a mnoho ďalších benefitov... "PRIDAJ SA TU"

facebook skupina Spolu to dáme