Reklama
Reklama

Zase som to vzdala. Nenávidím chudnutie

tučna žena na bicykli

Koľký krát som sa na celé chudnutie vykašlala. Jednoducho som ho začala nenávidieť. Vždy som urobila všetko preto, aby som schudla, ale nikdy mi nebolo dopriate. Veď uznajte sami.

Prvý krát som vydržala 2 týždne, schudla som 2 kilá, ale odrovnal ma manžel. „Čo robíš? Zase držíš nejakú hlúpu diétu? Aj tak to na tebe nie je poznať, že by si niečo schudla“ To ma naštvalo, samozrejme, že som sa ukľudnila kúskom čokolády. A celé chudnutie bolo v háji.

Druhý krát ma nepodržali kolegyne. Mala som už nejaké to kilo dole, takže som už začala byť na seba pyšná. Dokonca si to už aj všimli, že pomaly ale isto chudnem. Samozrejme, že ma začali ponúkať keksíkmi, niekedy zákuskami prípadne bonboniérami…. Neviem (aj keď mám tušenie), či to bolo preto, že si mysleli, že mi to chudnutie nepokazí a že to zvládnem, alebo preto, že nechceli aby som schudla a vyzerala lepšie ako oni. Jednoducho som párkrát neodolala a ponúkla som sa (ale až po dlhodobom „masírovaní“) a čuduj sa svete, chudnutie bolo opäť v háji.

Tretí pokus som už zvládla. Začala som sa dobre stravovať, 4 krát v týždni som sa hýbala (2-krát fitko, beh a korčule) a chudnutie išlo ako po masle. Za pár týždňov 7 kíl dole – no paráda. Eufória a nadšenie ma prerástli. Až kým som si nenatrhla väzy v kolene. A neuveríte, chudnutie som opäť vzdala.  Nenávidím chudnutie!!!

A čo vy? Koľko krát ste bola odhodlaná na chudnutie a nedotiahli ste ho dokonca. Aj Vy máte takú smolu ako pani v príbehu? Ale viete, kde je pravda? Bohužiaľ to nie je smola, to sú výhovorky. A tá „smola“ sú len prekážky. Vždy keď niečo chceme dosiahnuť, život nám dá či už menšie alebo väčšie prekážky. A rozdiel medzi peknou postavou a tučnou postavou je len v tom, či ste ochotná sa tým prekážkam postaviť. Veď úspešné schudnutie tiež nie je najľahšie.

A viete aká je najčastejšia reakcia ľudí s nadváhou, ktorým poviem, že nadváhu majú kvôli výhovorkám? „Áno, ja tomu rozumiem, súhlasím, ale ja som iný prípad a som stále tučná preto, lebo….. 

Možno je príčina Vašej nadváhy aj tu:

chudnutie ženaSnívate o peknej postave? Splnenie tohto sna nemusí byť „ďaleko – Ak je Váš problém večné chudnutie, prípadne neviete schudnúť, možno robíte chybu práve tu….. čítať ďalej

Skúste s tým niečo spraviť hneď teraz:

váhaChcete schudnúť? Naozaj chcete schudnúť? Vyžaduje, to aj vedomosti ako na to. Nájdite si čas a prečítajte si všetko pekne po poriadku. Začnite tu!  Ako schudnúť – úvod
Share Button

One Response to Zase som to vzdala. Nenávidím chudnutie

  1. Jana píše:

    Super článok, začať je ľahké, ale potom vydržať .. mala som v minulosti veľký problém s nadváhou, každý mi hovoril, že musím veľa cvičiť aspoň také 2 hod, ale bola to hlúposť po chvíli ma to prestalo baviť a ani som to nestíhala. Raz mi známi odporučil nech skúsim nejaký kruhový tréning a k tomu diétu a podarilo sa! Za 4 mesiace som schudla 15 kg. Kruhových tréningov na internete nie je mnoho a ešte menej tých účinných ja som sa riadila podľa tohto tréningu … a výsledky boli super.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Čo ty na to? Pridaj sa teraz k nám do novej online fit výzvy a vytvor si správne návyky, ktoré ti pomôžu byť FIT a vyzerať lepšie. Cvičenie naživo, úprava jedálnička, skupinová motivácia a mnoho ďalších benefitov... "PRIDAJ SA TU"

facebook skupina Spolu to dáme