Reklama
Reklama

4. Jedálniček

jedálniček na chudnutie - ovocie
Tento článok “Jedálniček” je súčasťou bezplatného rýchlokurzu (5 článkov) úspešného chudnutia. Prečítajte si ho celý – “Rýchlokurz úspešného chudnutia – začíname” 

Vyskúšajte tento jedálniček na chudnutie a schudnite. 5 dňový diétny jedálniček Vám pomôže schudnúť prvé kilá, aj keď to nemusí znamenať, že nadváhu natrvalo porazíte. V zásade nie sme zástancovia presných jedálnych lístkov na chudnutie, lebo raz ho aj tak prestanete dodržiavať a….. Ale na schudnutie nejakého toho kila ho, reps. na pochopenie toho ako chudnutie funguje ho môžete vyskúšať. Podmienkou pre úspech tohto diétneho jedálnička je správne fungujúci metabolizmus. Tento jedálniček môžeme nazvať aj jedálniček na chudnutie pre ženy, alebo pre menších mužov, pretože kalorická hodnota je cca 1000 kcal na deň. Bude však optimálne ak si tento jedálniček prispôsobíte na mieru – aby zohľadňoval Váš vek, pohlavie, metabolizmus… “Návod tu”

Tento 5 dňový diétny jedálniček – jedálny lístok je všeobecný a neplatí pre každého rovnako. Konkrétny jedálniček na chudnutie musí zohľadňovať Vašu súčasnú váhu, kondíciu, zdravie, pohybovú aktivitu a podobne. Po preštudovaní vyššie uvedeného návodu, resp. tejto stránky (schudnutie.peknetelo.eu), si ho budete vedieť upraviť tak, aby Vám bol pri chudnutí čo najviac prospešný.

Mimochodom viete vôbec koľko vaše telo spáli kalórií za deň? Vypočítajte si rýchlosť metabolizmu a ľahšie si zostavíte jedálniček na chudnutie. Vypočítajte si ho tu  výpočet metabolizmu”


Ako si prispôsobiť jedálniček na chudnutie?


Tento jedálniček na chudnutie (na 1. Deň), obsahuje cca 1000 kcal (kalórií), čo je cca 4190 kj (kilojoulov). Preto je tento jedálniček na chudnutie, vhodný najmä pre ľudí, ktorých doterajší príjem kalórií bol na úrovni 1500 – 2000 kcal. Alebo môžeme povedať, že je to napr. jedálniček na chudnutie pre ženy s váhou do 70 – 75 kíl, ktoré potrebujú schudnúť do 10 kíl. Ale aj tak musím pripomenúť, že pokiaľ si jedálniček neprispôsobite presne na mieru, tak s výsledkov môžete byť na koniec sklamaný. Jednoducho nestačí zostavovať jedálniček len podľa kalórií – na dlhodobú účinnosť, pohodlnosť pri chudnutí, vrátane zabránenie jojo efektu je potrebné zohľadniť viac parametrov tela a doterajšej výživy.

 1. Pokiaľ Váš denný príjem kalórií bol doteraz napr. 2000 až 3000 kcal – kalórií, alebo vážite viac ako 80 kíl,  upravte si tento jedálniček na chudnutie tak, že zväčšíte veľkosť porcií o cca 30% – 40% (za deň môžete zjesť o 300 až 400 kcal viac).
 2. Pokiaľ pravidelne športujete, taktiež si môžete jedálniček upraviť podľa bodu 1.
 3. Zoberte do úvahy Vaše súčasné stravovanie a zdravotný stav. Pokiaľ si sami neviete urobiť správne zmeny v jedálničku sami, poraďte sa s dietológom alebo lekárom.
 4. Pre účinný jedálniček na chudnutie je potrebné v ňom zohľadniť aj vek, metabolizmus, genetiku,…

chudnutie zdrava strava alebo maškrtyTIP: Zohľadnite v jedálničku svoj vek, pohlavie, typ postavy a metabolizmus,…  “Ako si pripsôsobiť jedálniček na chudnutie?”

Zostaviť si jedálniček na chudnutie tak, aby bol nielen účinný ale aj správny (zabránenie jojo efektu, dobrý vplyv na zdravie,…) je niekedy hotová alchýmia. Preto sa obrňte trpezlivosťou, študujte a zostavujte! Pri jedálničku na chudnutie platí dvojnásobne porekadlo “Dva krát meraj a raz rež!”


Jedálniček na chudnutie – diétny jedálniček (vzor):

Jedálniček – 1.deň

Rozpis zloženia stravy, množstvo kalórií, a kilojoulov, množstvo bielkovín, tukov,..a ďalšie zaujímavosti nájdete tu “Jedálniček na 1. deň  – podrobne”

  • tanier so zeleninou a vajickami - usmevRaňajky – omeleta z dvoch vajíčok, 2 paradajky a 1/2 celozrnného pečiva
  • Desiata – 1 veľké jablko
  • Obed – Zeleninový šalát s tofu (zelenina 450 g  a tofu 100 g)
  • Olovrant – 1 ovocný jogurt, 20 gramov ovsených vločiek
  • Večera – tuniak (150 g) vo vlastnej šťave a 2ks  zeleniny

Jedálniček – 2. deň

Rozpis zloženia stravy, množstvo kalórií, a kilojoulov, množstvo bielkovín, tukov,..a ďalšie zaujímavosti nájdete tu “Jedálniček na 2. deň  – podrobne”

  • Raňajky – Musli s jogurtom
  • Desiata – 1 stredný banán
  • Obed – 120 gramov kuracieho mäsa, zeleninová obloha a ½ porcie ryže
  • Olovrant – 2 paradajky (alebo paprika, pór,..)  a kúsok  nízkotučného syra 50 g
  • Večera – Kuracia polievka so zeleninou, cestovinami a mäsom (50g)

Jedálniček – 3. deň

  • Raňajky – Tvaroh s príchuťou, 2 ks knäckebrot
  • Desiata – 1 pomaranč a pár mandlí
  • Obed – grilovaný losos (150 g) a ½ porcia zemiakov
  • Olovrant – 100 gramov morčacej šunky, paradajka, kúsok šalátu
  • Večera – Zeleninový šalát 450 g: paradajky, paprika, uhorky, biela fazuľa z konzervy 50g, grécky syr (50g)

Jedálniček – 4. deň

  • Raňajky – Ovsené vločky, nízkotuč. jogurt a 1ks jablka
  • Desiata – ¼ ananásu
  • Obed – 100g hovädzieho steaku, 200 gramov zeleniny, 1 stredný zemiak
  • Olovrant – Cottage cheese a 2 ks knäckebrot
  • Večera – 2 vajíčka so zeleninou

Jedálniček – 5. deň

  • Raňajky – 100g rýb (nie v oleji), 1 ks tmavého pečiva, 1 paradajka, 2 reďkovky
  • Desiata – 1 grapefruit
  • Obed – Cestovinový šalát so zeleninou a kúskami kuracieho mäsa (100 g)
  • Olovrant – 1 uhorka, 2 paradajky a 1 kúsok knäckebrot s rastlinnou nátierkou
  • Večera – 1 ochutený tvaroh
plán na jedálniček na chudnutieTIP: Inšpirujte sa – týždenný diétny jedálny lístok Vám dá ďalšie nápady na stravovanie pri Vašej ceste za krásou…“čítať ďalej”

Vyhodnotenie – jedálniček na chudnutie

Tento jedálniček na chudnutie obsahuje približne 1000  – 1200 kalórií na deň. Pokiaľ ste do teraz príjmali cca 1500 a viac kalórií denne automaticky začnete chudnúť. Pokiaľ už teraz jete denne napríklad len 1300 kalórií a nechudnete, neuberajte ďalej zo stravy ale zvýšte pohybovú aktivitu, alebo zvýšte príjem bielkovín, alebo…. – jednoducho jedálniček na chudnutie musí byť nastavený individuálne


Jedálniček by sme mali a čo ďalej?

Mať jedálniček na chudnutie je síce pekná vec, ale ako ho čo najlepšie využiť? Ak chcete schudnúť, nepodceňte kvalitný plán. A to bude náš posledný krok v rýchlokurze chudnutia. “5. krok – plán na chudnutie”

Share Button

One Response to 4. Jedálniček

 1. Martin píše:

  ak nebudu vysledky skritizujem vas pod ciernu zwm

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.