Reklama
Reklama

3. Zdravé chudnutie

chudnutie - žena, zdravá strava
Tento článok “Zdravé chudnutie” je súčasťou bezplatného rýchlokurzu (5 článkov) úspešného chudnutia. Prečítajte si ho celý – “Rýchlokurz úspešného chudnutia – začíname” 

Radi by sme Vám dali zdravý zázrak na chudnutie, ale neexistuje. Ale čo tak skombinovať zdravé a účinné chudnutie? Veď je to ideálna kombinácia na chudnutie bez jojo efektu? Síce otrepané, ale účinné – ak viete ako na to!!!

Znie to až príliš jednoducho ale je to tak. Skombinujte zdravé a účinné chudnutie a nielenže schudnete, ale váhu si aj natrvalo udržíte. Okrem toho pomôžete aj Vášmu telu dostať sa do lepšej kondície. Pokiaľ schudnete zdravo a účinne, tak okrem úbytku váhy sa Vaše telo bude lepšie cítiť a podvedome to budete vnímať ako veľmi prospešné. Preto automaticky budete pokračovať v zdravom životnom štýle, ktorý si časom zamilujete.

Chudnutie zdravo a účinne – čo to vlastne znamená? Budem musieť jesť len klíčky a pšeno a cvičiť 67 krát v týždni? Nie – ide  len o zmenu návykov a dodržanie pravidiel! Tak aké je to vlastne zdravé a aké účinné chudnutie?

Zdravé chudnutie – chudnutie zdravo v skratke

Zdravé chudnutie je také chudnutie, keď Vášmu telu dodáte to, čo potrebuje a ono chudne. Znie to jednoducho, však? No v skutočnosti je to o niečo ťažšie. Pozrime sa v skratke na to, čo naše telo potrebuje pre správne fungovanie a chudnutie.

    • V prvom rade zdravé chudnutie začína zlepšeným pitným režimom, čím pomôžete telu zbaviť sa odpadových látok (schudnete prvé kilá). Pokiaľ chcete zdravo schudnúť, vypite denne aspoň 2 litre tekutín – vynechajte sladené nápoje. Káva, alkohol, mlieko,… sa nepočítajú.
    • Je dôležité príjmať dostatok živín a antioxidantov – pomôžete organizmu pri regenerácii a obnove buniek, a tým zlepšíte vitalitu svojho tela. Ak chcete zdravo schudnúť, resp. ak chcete absolvovať zdravé chudnutie,  mali by ste zjesť denne také množstvo vitamínov, ktoré zodpovedá 5 kúskom zeleniny alebo ovocia – ale pozor na kalórie. Uznávam , nie je to jednoduché ale zdravie je priorita. Môžete si pomôcť kvalitnými doplnkami stravy. Ale ani s doplnkami stravy to nepreháňajte. Pomôcť Vám môže vzorový jedálniček na chudnutie

  • Jedzte dostatok bielkovín – najlepšie rastlinných. Skúste denne zjesť aspoň 1 – 1,5 gramu bielkovín na kilogram Vašej hmotnosti. Ak Vážite 80 kíl, skúste denne zjesť aspoň 80 gramov bielkovín.
  • Zdravé chudnutie, resp. zdravo schudnúť  znamená, že do svojho denného režimu zaradíte aj pohyb – optimálne 3 krát v týždni aspoň po 45 minút – pozrite si cvičenia na chudnutie
  • Zhrnutie – zdravé chudnutie znamená, že po jeho absolvovaní bude Vaše telo nielen chudšie ale aj zdravšie. Nie je to najľahšie ale dá sa zdravo schudnúť. Pokiaľ si neviete s chudnutím rady, pozrite si informácie o “programe na chudnutie”, ktorý sme pre Vás pripravili. PS: naozaj je účinný.

Zaradiť všetky všetky tieto princípy do svojho stravovania Vám môže prísť ako ťažké, ale dá sa to zvládnuť – to je tá dobrá správa. Tá horšia je, že sme v týchto bodoch zhrnuli len základy – bude toho ešte viac. A tá najlepšia správa je, že aj tak to zvládneme!!!

Účinné chudnutie

  • 2-5 kíl mesačne. To znamená účinné chudnutie. Ak schudnete viac, pravdepodobne to bude zo svalov, čo už neznamená účinné chudnutie. Prečo? Pokiaľ Vám ubúdajú výraznejšie svaly, znamená to, že sa Vám spomalí metabolizmus. To neskôr spôsobí, že budete náchylný na opätovné priberanie.
  • Znamená jesť pravidelne a chudnúť. Nepravidelná strava alebo hladovanie výrazne spomaľuje metabolizmus.
  • Účinné chudnutie ďalej znamená vytvorenie si správnych návykov (zvykov) v oblasti zdravého životného štýlu. Zvyk je železná košeľa – či už je dobrý alebo zlý.

Preto iba ak skombinujete účinné a zdravé chudnutie, tak natrvalo schudnete.

zdravé chudnutie - jablko a meterNájdite si pár minút, všetky podrobné informácie o chudnutí, chybách pri chudnutí, správnom postupe, nájdete na tejto stránke. Aby Vaše chudnutie bolo naozaj zdravé chudnutie, pretože len tak môžete dosiahnuť peknú postavu bez jojo efektu. A to chce väčšina ľudí s nadváhou. Začnite chudnúť zdravo ešte dnes!

Určite aj vy chcete schudnúť účinne aj zdravo

Aby sme neostali iba pri teoretických frázach, pozrite si “jedálniček na chudnutie” a to bude aj 4. krok v našom rýchlokurze chudnutia. Inšpirujte sa jedlami v ňom a nezabudnite, že neexistuje univerzálny jedálniček pre každého – je potrebné si ho upraviť!

Share Button

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.