Reklama
Reklama

OMG Diéta

tabuľka - GI - ovocie, zeleninaUž podľa názvu môžme usúdiť, že sa nejedná o klasickú diétu s bežným upraveným jedálničkom na chudnutie. Ale vidina, že schudnete v priebehu 6 týždňov až o 9 kíl je celkom lákavá.

OMG Diéta

OMG diétu zostavil osobný tréner Paul Khann. Po medializácií sa stal z nej doslova hit chudnutia a to z toho dôvodu, že za spomínaných šiestich týždňov môžete schudnúť držaním OMG diéty až 9 kíl.
Ale nielen táto garancia schudnutia otriasla svetom diét. OMG diéta je v rozpore doteraz uznávanými praktikami na chudnutie, ktoré sú uznávané odborníkmi na zdravú výživu a chudnutie po celom svete.

Paul Khann strojca OMG diéty tvrdí, že ak ráno začneme cvičiť na lačno, naše telo si berie energiu priamo z nadbytočných tukových zásob a nie z cukrov, ktoré prijímame v priebehu dňa.

To ale nieje všetko. Hneď ako docvičíme a v brušku nám už pekne dlho vyhrávajú muzikanti, musíme si pekne napustiť vaňu studenou vodou. Čo nasleduje určite nieje každému príjemné. Pekne si urobíme otužovací kúpeľ. Je to z toho dôvodu, že týmto studeným kúpeľom sa nielen zvyšuje otužilosť, imunita… Dosiahneme aj zrýchlenie metabolizmu až o 80%.

Posledným krokom OMG diéty je potrebné vypiť horúcu čiernu kávu. Je to z toho dôvodu, že kofeín nám zvýši prietok krvi a tým pádom nám aj pomáha urýchliť spaľovanie tukov.
Znie to lákavo že?

OMG diéta – pravidlá stravovania

Pri držaní OMG diéty môžte raňajkovať až po desiatej hodine. ďalšie jedlo klasicky na obed a posledné v podvečer. Áno čítate správne, maximálne 3 jedlá denné.

Zabudnite na sladkosti a iné maškrty. Strava musí obsahovať hlavne bielkoviny a doplnené zeleninou na rôzne spôsoby.

Niektoré druhy ovocia sú tiež zakázané a to z dôvodu že údajne zvyšujú chuť do jedla.

Ovocie s nízkym obsahom fruktózy (dovolené)

Čučoriedky, citrón, ananás, jahody, avokádo, grep, limetky, slivky

Ovocie s vysokým obsahom fruktózy (nejedzte ho často, najlepšie vôbec)

Sušené ovocie, datle, mango, papája, hrušky, ríbezle, marhule, figy, broskyne

Ostatné ovocie si doprajte, ak už máte postavu podľa svojich predstáv.

OMG Diéta – plusy a mínusy

Plusy

– Tie prebytočné tukové zásoby síce schudnete ale nie nadlho…
– Z istého hľadiska je to otužovanie plusom, ale aj to je diskutabilné…

Mínusy

– JoJo efekt. Garantujeme, že po tom ako s touto OMG diétou skončíte, môžte sa pripraviť na vrátenie schudnutého.
– Podľa odborníkov sú raňajky najdôležitejším jedlom dňa a mali by tvoriť základ každého dňa!
– Cvičenie zavčas rána a na lačno môže skoro u každého z nás spôsobiť závrate, bolesti hlavy, nechutenstvo a podráždenosť.
– Kofein pomáha pri chudnutí ale nemusí byť pre každého vhodný. Ak máte problémy so srdcom, mali by ste si dávať väčší pozor pri držaní OMG diéty.
– Cvičenie a otužovanie zavčas rána je síce účinná zbraň na chudnutie ale iba na krátky čas.

Výsledná známka:       4

Share Button

One Response to OMG Diéta

  1. Danka píše:

    Vyjadrite svoj názor, prípadne napíšte vašu otázku.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Čo ty na to? Pridaj sa teraz k nám do novej online fit výzvy a vytvor si správne návyky, ktoré ti pomôžu byť FIT a vyzerať lepšie. Cvičenie naživo, úprava jedálnička, skupinová motivácia a mnoho ďalších benefitov... "PRIDAJ SA TU"

facebook skupina Spolu to dáme