Reklama
Reklama

Kto som? Som „drak“ alebo „pohoďák“?

tučný muž je fastfood

Začnime rovno tým najdôležitejším. Neplánujete chudnúť náhodou proti sebe? Ľahko sa môže stať, že svojmu schudnutiu zlomíte väzy ešte skôr ako schudnete prvé kilá. Ak si dáte malé ciele pri chudnutí alebo naopak ak preceníte svoje sily, schopnosti a možnosti, idete výrazne proti sebe, kráčate naproti len ďalšiemu neúspechu pri chudnutí  a navyše bude chudnutie pre Vás len trápenie a v konečnom dôsledku strata času.

Zaraďte sa a máte väčšiu šancu, že si ciele a spôsob chudnutia nastavíte primerane svojej osobnosti a možnostiam. Ste „drak“ alebo „pohoďák“? Ak sa správne zaradíte, urobíte významný krok ku vysnívanej postave. Stačí ak trochu o sebe porozmýšľate a rýchlo to zistíte.

Ste „drak“?

Zistíte to jednoducho. Drak je typ človeka, ktorý je dostatočne sebavedomý a hlavne cieľavedomý. Keď si doteraz v živote niečo zaumieni, v krátkej dobe to väčšinou dosiahne. Jednoducho drak je človek, ktorý keď niečo chce, tak si za tým ide a nehľadí na prekážky. Ale musí vidieť zodpovedajúce výsledky. Cca je to asi 10% ľudí.

„Drak“ a vhodný spôsob chudnutia

Ak ste drak, tak najlepší spôsob na chudnutie pre Vás je: prísny režim – urobiť si presný plán, ktorý obsahuje presný jedálniček, pravidelný pohyb, prehrešky sú neprípustné. Drak potrebuje rýchlo vidieť výsledky a preto tomu podriadi celé chudnutie. Vydrží od začiatku až kým neschudne. Pokiaľ by si zvolil tempo pohoďáka, mohlo by sa stať, že chudnutie vzdá práve kvôli tomu, resp. aj kvôli tomu, že výsledky nie sú dostatočne rýchle.

Ste „pohoďák“?

Ste človek, ktorý keď moc chce tak dosiahne čo si zaumieni, ale cesta je zväčša dlhšia a kľukatá. Ale „pohoďákovi“ sa niekedy nepodarí splniť svoj cieľ, záleží najmä od toho akú dôležitosť danej úlohe alebo predsavzatiu prikladá („chcem alebo potrebujem“ – článok 1a). Medzi jeho kréda patrí aj „pomaly ďalej zájdeš“ alebo „radšej chudnúť pomalšie a natrvalo“

„Pohoďák“ a vhodný spôsob chudnutia

Zväčša medzi 1 a 30 dňom je aj „pohoďák“ schopný držať tempo „draka“, pretože má vysokú motiváciu a nadšenie pre chudnutie. Ale motivácia časom slabne, človek sa po prvých schudnutých kilách mierne uspokojí a môžu nastať chyby, ktoré zmenia schudnutie len na ďalší pokus o chudnutie.

Preto je potrebné naplánovať chudnutie na svoju mieru. Pokiaľ napríklad viete, že ste do teraz vždy týždeň zvládli a potom kvôli neodolateľnej chuti na maškrtu vždy zlyhali, tak si do jedálničku jeden prehrešok týždenne naplánujte (nezlomí Vám to potom väzy). Pokiaľ viete, že nemáte čas na denné cvičenie, naplánujte si ho 3-4 krát v týždni…..a pod. Veď Vy sa poznáte najlepšie. Len musíte byť k sebe úprimný a zbytočne si o sebe nenamýšľať.  Plán chudnutia musí ale ostať výzvou, musia v ňom byť zmeny, ktoré Vám pomôžu schudnúť. Nie že si naplánujete 7 maškŕt týždenne a pohyb len 0 až 1 krát a nakoniec to bude tá nula J .

Najčastejšie pri chudnutí zlyhávajú „pohoďáci“, keď si zvolia spôsob chudnutia pre „draka“!!!

Či ste „drak“ alebo „pohoďák“ to je úplne jedno. Jednoducho každý sme nejaký, máme svoju povahu, plusy a mínusy, takže dôležité je nastaviť si „latku“ primerane svojim schopnostiam. Ak chcete chudnutie dotiahnuť na schudnutie, bude treba urobiť pár zmien. A človek, ako taký nemá zmeny moc rád. Takže niekto ich zvládne naraz viac a niekto menej. Netreba sa podceňovať (v pláne na schudnutie musia byť aj výzvy) ale ani preceňovať (nenaložte si na plecia, čo neunesiete). Pokiaľ to ale urobíte správne, tak pekná postava je veľmi blízko. A preto je samotná príprava na chudnutie, taká dôležitá. Nemusíte sa pred samotným chudnutím týždeň chystať, ale skúste aspoň predtým ako začnete trochu porozmýšľať a schudnutie naplánovať. Veď v konečnom dôsledku je na Vás, či Vaše šance na schudnutie budú 30% alebo 60% (a to je poriadny rozdiel). A je hlúposť ísť sám proti sebe, takže pokiaľ už chudnete, hneď si urobte plán na ďalšie týždne a mesiace (podrobnosti v ďalších článkoch školy schudnutia) a pokiaľ len chcete začať, tak už viete čoho sa vyvarovať. Ak patríte medzi tých, ktorí len plánujú schudnúť, musím upozorniť, že na Vás číha ešte jedno veľké riziko. Približne 50% z Vás ani chudnutie nezačne, pretože ho stále odkladá. Verím, že nie ste medzi nimi práve Vy.

Share Button

One Response to Kto som? Som „drak“ alebo „pohoďák“?

  1. Danka píše:

    Vyjadrite svoj názor, prípadne napíšte svoju otázku.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Čo ty na to? Pridaj sa teraz k nám do novej online fit výzvy a vytvor si správne návyky, ktoré ti pomôžu byť FIT a vyzerať lepšie. Cvičenie naživo, úprava jedálnička, skupinová motivácia a mnoho ďalších benefitov... "PRIDAJ SA TU"

facebook skupina Spolu to dáme