Reklama
Reklama

Bmi index – kalkulačka

váha - bmi index

Bmi index – bmi kalkulačka Vám napovie, či máte nadváhu. Rady na chudnutie ak neviete ako schudnúť bez jojo efektu. Nezabúdajte, že výpočet Bmi je len orientačný, resp. nie je úplne presný, pretože nezohľadňuje veľa faktorov ako napr. stavbu tela, genetiku,…. Vypočítajte si BMI na našej kalkulačke a uvidíte ako na tom ste. Navyše sa Vám vo výsledku zobrazí aj auto hodnotenie a aká by mala byť Vaša ideálna váha, takže zistíte, koľko potrebujete schudnúť.

Bmi index – vzorec na výpočet

Bmi = váha (kg)² / výška (m)

Bmi kalkulačka

Zadajte vašu hmotnosť v kilogramoch a výšku v centimetroch a bmi kalkulačka Vám vypočíta Bmi index za Vás.Ak si chcete vypočítať ideálnu váhu, ktorá zohľadní aj to, či ste muž alebo žena a aj typ Vašej postavy, kliknite si “ideálna váha  – výpočet”

Bmi index  – Tak ako na tom ste?

Menej ako 19 – máte podváhu, čo znamená, že by ste mali pribrať. Nemusia to byť práve tuky, najlepšie je pribrať svalovú hmotu

19 až 25 – Hurá!!! Vaša váha by mala byť v norme. Chudnutie by sa Vás nemalo týkať. Maximálne vymodelovať niektoré partie. Aj keď zdravším životným štýlom určite nič nepokazíte.

25 až 30 – Dvihnutý varovný prst. Áno, máte nadváhu. Mali by ste porozmýšľať ako schudnúť. Čo tak začať už dnes a dať svoje telo “do laty”.Všetko potrebné na chudnutie nájdete na tejto stránke.

30 až 40 – POZOR!!! Vaša nadváha je už veľká. Potrebujete schudnúť okamžite!!! Vaše zdravie je v ohrození a vzhľad už tiež nebude bohviečo. Začnite tým, že si prečítate článok „zdravé chudnutie“.

40 a viac – Ak nezačnete chudnúť čo najskôr, čoskoro môže byť neskoro. Nečakajte – schudnite!!!!

Share Button

9 Responses to Bmi index – kalkulačka

 1. Martin píše:

  Dobry vecer,

  potrebujem važne schudnuť, mam 180cm výšku a vahu 92 a už to brucho ktore mam velke mi prekaža pri snurovani ale aj pri inych cinostiach

 2. Helenka píše:

  Ahoj mám 13 rokov 162cm a 57kg.Potrebovala by som schudnúť na tých 50kg.Dá sa schudnúť bez toho aby som zmenila jedálniček? Sladkému sa snažím vyhýbať ale nie vždy sa to podarí. Cvičím asi dva týždne a zatiaľ nevidím vôbec žiadne zmeny. A čo musím robiť aby som schudla bez jo-jo efektu a aby som si tú váhu udržala? A akým jedlám sa mám vyhýbať?

 3. sofia píše:

  Zdravá strava a viac pohybu pomôžu…
  Hoci to nebude hned za týždeň či dva ,ale bude to zdravé a telu prospešné.
  🙂

 4. Nela píše:

  Dobrý deň, toto je od 18 rokov ale ja potrebujem radu. Má 12 rokov, 164 cm a 52kg!!!!!! Vyzerám strašne! Bola by som rada ak by som schudla cca okolo na tých 47-48kg. Za radu ďakujem.

 5. Lenka píše:

  Dobrý deň, viem že je to od 18 rokov ale potrebujem pomoc. Mám 11 rokov a 47 kilo potrebujem schudnúť 10 kilo, lebo chodím do triedy len s chlapcami čo vážia 30-35 kilo
  Ďakujem píšte sem

  • ThaNhor píše:

   What happened to the tumbs up and thmubs down . I’d give those goons a thmubs down. Anyways I’m not the greatest at imagining measurements, but you sound curvy and I’m rather attracted to curvy girls. I always like bigger hips and things like that. I also like the fact that you have the Portuguese and Spanish blood in you. That’s pretty attractive So to me, you sound great!Also, it sounds like you’re at a great weight, despite your eating disorders. If you’re really looking to lose a few more pounds try a bit of jogging if you feel comfortable doing so. Or stay away from drinks that are high in sugar.

 6. Danka píše:

  Dobrý deň,viem že toto je od 18 rokov ale fakt súrne potrebujem radu… Mám ASI 165 cm a 63 kg a 12 rokov 🙁 na môj vek je takáto váha strašná vyzerám hrozne 🙁 prosím vas teda o radu a mám pár otázok: 1.Keby začnem držať ovocnú diétu mohla by som do nej zaradiť aj ovsenne vločky?
  2.Kolko by sa mi mohlo podariť shcudnúť za 23 dní?
  3.Kolko by som asi mala vážiť pri mojej výške a veku? Dakujem za odpoved :))

  • Ivana Rumanová,fitness trénerka píše:

   Ahoj Danka,hneď na úvod Ti chcem povedať že si skutočne mladá,a nemá zmysel aby si si sťažovala život nejakými diétami. Tie nefungujú. Najlepší spôsob je “žiť zdravo”,čiže veľa pohybu,zdravá strava. Tvoj BMI (aj keď to je až od 18r.) je 23.1 čo je normálna váha. Ja by som Ti odporúčala skôr spevniť svalstvo,čiže nedržať diétu,ale hýbať sa. Môžeš sa napríklad prihlásiť na tanečnú,chodiť do plavárne,sem-tam si zabehať a podobne. Ale samozrejme čipsy,sladkosti vylúčiť zo stravy alebo aspoň menšie množstvo. Čo sa týka ovocnej diéty,osobne by som ju neodporúčala,lebo môže prísť jo-jo efekt,čiže nabrať naspäť zhodené kilá. Ale keď už,môžeš tam zahrnúť aj ovsené vločky. Za 23 dní sa dá schudnúť dosť,ale záleží ako sa stravuješ,ako sa pohybuješ a podobne,čiže sa to nedá určiť. Ale reálne je tak 5 kg za mesiac ak cvičíš a zdravo sa stravuješ. Tvoja ideálne váha je približne 59 kg.
   A ešte taká rada na záver:pi veľa vody!
   Držím Ti palce
   Ivana

 7. Dominika píše:

  Dobrý deň,viem toto je až od 18 rokov ale chcela by som vás požiadať o radu mám 15 rokov a mám nadváhu a som strašne malá mám len 157 cm a už 64-65 kg ako kedy … cvičím cviky na jednej stránke a jem viac a viac zdravo(zeleninu,ovocie) … potrebujem radu…. ked nie tak dakujem aj tak chápem to nemám 18 rokov …. ale napíšte mi na e-mail ….

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Čo ty na to? Pridaj sa teraz k nám do novej online fit výzvy a vytvor si správne návyky, ktoré ti pomôžu byť FIT a vyzerať lepšie. Cvičenie naživo, úprava jedálnička, skupinová motivácia a mnoho ďalších benefitov... "PRIDAJ SA TU"

facebook skupina Spolu to dáme