Reklama
Reklama

Rýchla diéta – potrebujete rýchlo schudnúť?

žena drží koláč a jablko - motivácia

Rýchlu diétu, ktorá bude dostatočne účinná na chudnutie, hľadajú takmer všetci ľudia s nadváhou. Aj keď je jasné, že najúčinnejšie schudnete pomocou zdravého životného štýlu, čo ak potrebujete schudnúť len pár kíl a rýchlo? Je aj nejaké iné riešenie, okrem úpravy jedálničku na zdravší?

Áno je, pokiaľ potrebujete okamžite schudnúť pár kíl, či už kvôli dovolenke, alebo nejakej sviatočnej udalosti,…. ako inšpiráciu Vám ponúkame pár diét – tzv. rýchle diéty, ktoré Vám k tomu môžu dopomôcť. Nevýhodou ale môže byť, že následne tých pár kíl môžete pribrať naspäť a navyše ani pre zdravie to nemusí byť najlepšie. Ale keď treba rýchlo schudnúť tak treba 🙂 . Tak poďme na to.

  1. Rýchla diéta – zníženie príjmu kalórií – pokiaľ je Vaša nadváha spôsobená najmä „prežieraním sa“ , to znamená že príjmate veľa kalórií napríklad (2000 – 3000 denne), znížte ich príjem o 1000 kalórií za deň a za týždeň Vám ubudnú 2 – 3 kilá. Váš celkový denný príjem ale nesmie klesnúť pod 800-1200 kalórií. Snažte sa jesť najmä zeleninu a potraviny s vysokým obsahom vlákniny. Ak neviete čo jesť, vyberte si nejaké jedlá z „jedálničku na chudnutie“
  2. Rýchla diéta – Dukanova diéta (1.fáza) – prvá fáza Dukanovej diéty povoľuje jesť bielkoviny a ovsené otruby. Vďaka tomu výrazne obmedzíte prísun sacharidov do tela a veľa bielkovín pomôže urýchliť chudnutie. Na druhej strane ale nadmerný príjem živočíšnych bielkovín je „zabijak“  pre črevá, resp. veľká záťaž pre celé telo. Viac nielen o prvej fáze Dukanovej diéty si prečitajte tu „Dukanova diéta“
  3. Rýchla diéta – Nápoje na chudnutie – pokiaľ sú tieto nápoje naozaj kvalitné (neobsahujú len málo kalórií ale aj dostatok vitamínov a živín), môžu byť riešením na rýchle chudnutie. Treba ale vedieť ako na to. Keď nahradíte 2-3 jedlá takýmto nápojom, kilá môžu ubúdať ako po masle. Len si nekúpte hneď prvý, ktorý nájdete. Zamerajte sa na kvalitu, nielen na cenu.
  4. Rýchla diéta – hladovka – toto je už iný level. Hladovka na chudnutie môže byť pre telo aj nesmierne nebezpečná. Pokiaľ  ju ale nazveme očista tela a budete ju držať maximálne dva dni, tak nejaké to kilo ubudne. Váš zdravotný stav musí byť ale 100%. Pripravte sa na malátnosť, únavu a nervozitu a následne určite aj na jojo efekt.

Tak čo poviete na tieto rýchle riešenia – rýchle diéty? Keď to zhrniem:. Pokiaľ potrebujete rýchlo schudnúť 2-3 kilá, jedna z týchto štyroch možností, je riešenie. Ale každá minca má dve strany. Za rýchlosť sa platí. Za rýchlo zhodené kilá zaplatíte buď jojo efektom alebo nejakými tými zdravotnými ťažkosťami. Ale keď treba rýchlo schudnúť, tak treba – veď plavky alebo šaty nepustia.

Keďže extrémne  – rýchle chudnutie nie je najbezpečnejšie, na záver  musím dodať: rýchle diéty nie sú najlepšie riešenie, najmä ak Váš zdravotný stav nie je stopercentný. Nebojte sa poradiť so svojím lekárom, aby ste si viac neublížili ako pomohli.

Ale keď udalosť, kvôli ktorej chcete rýchlo schudnúť pominie, porozmýšľajte nad tým, či by predsa len nebolo lepšie, upraviť si životný štýl tak, aby nadbytočné kilá zmizli prirodzene a navyše s extra bonusom – získate dostatok energie, vitality a Vaše telo bude aj zdravšie a tým pádom aj krajšie a „mladšie“.

Share Button

2 Responses to Rýchla diéta – potrebujete rýchlo schudnúť?

  1. zuzičkaa píše:

    Je možné považovať za rýchlu diétu aj ketónovú ? Dnešný večer čekujem váš web a čítam pre a proti a nejak sa v tom strácam. Písala mi o nej kamoška ktorá to podstúpila s pomocou človeka z ketofit ale ja nejak stále neviem. Niekto píše že super iný des. Váham. Ďakujem za odpoveď.Z

  2. Danka píše:

    Vyjadrite svoj názor, prípadne napíšte vašu otázku.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Čo ty na to? Pridaj sa teraz k nám do novej online fit výzvy a vytvor si správne návyky, ktoré ti pomôžu byť FIT a vyzerať lepšie. Cvičenie naživo, úprava jedálnička, skupinová motivácia a mnoho ďalších benefitov... "PRIDAJ SA TU"

facebook skupina Spolu to dáme