Reklama
Reklama

Koktaily na chudnutie – pomocník alebo zlodej?

Čo sú to teda tie nápoje, resp. koktaily na chudnutie. Bude s nimi chudnutie ľahšie, alebo nás len prášok v škatuli chce okradnúť o peniaze? Veď  v dnešnej dobe, ktorá nás núti vyzerať dobre, sme ochotný zaplatiť takmer za všetko, čo nám pomôže vyzerať lepšie  – chudnutie nevynímajúc. Tak kde je pravda?

Koktaily na chudnutie – o čom to je

Koktaily alebo aj ostatné nápoje na chudnutie majú v prvom rade menej kalórií ako bežné jedlo. Ale stačí to na chudnutie? Je to dvojsečná zbraň. Pokiaľ majú menej kalórií, ale neobsahujú dostatok proteínov a živín, tak môžu mať na chudnutie opačný efekt.

Pretože pokiaľ nápoj nemá dostatok bielkovín (najlepšie rastlinných) a má málo kalórií, ak telo si môže začať brať energiu zo svalov (spaľuje svaly). To sa prejaví tak, že najprv síce nejaké to kilo schudnete, ale časom sa chudnutie spomalí a nastane jojo efekt. Takže koktail na chudnutie môže byť dobrý pomocník, ale za Vás neschudne.

Koktail na chudnutie – ako si vybrať

Ak Vám má koktail na chudnutie pomôcť, mal by spĺňať aspoň základné parametre

  • musí mať veľký podiel rastlinných bielkovín (aspoň 10 gramov na jeden nápoj
  • musí obsahovať aj nejaké vitamíny a minerály, keďže nahradí jedno až tri jedlá denne
  • mal by byť na prírodnej báze – nemá neobsahovať umelé vitamíny

Najznámejší koktail na chudnutie má asi Herbalife – takže, na urobenie si vlastného názoru si pozrite „koktail na chudnutie – Formula1“

Nápoje na chudnutie – zhodnotenie

Dá sa skoro až povedať, že tieto nápoje sú ako oheň – dobrý sluha ale zlý pán!!! Pokiaľ si raz, dva krát denne dáte takýto koktail, tak Vám môže uľahčiť chudnutie a dokonca ho aj mierne urýchliť. To ale zvyšok Vášho jedálničku musí byť vyvážený. Ale pokiaľ prekročíte hranicu a spoliehate sa len naňho, chudnutie môže dopadnúť presne naopak ako očakávate.

Súvisiace články

Tabletky na chudnutie   Nápoje na chudnutie   Cabbage Forte    ChilliBurner     Lipoxal     Chróm    Herbalife    Zelená káva    Čaje na chudnutie

Share Button

One Response to Koktaily na chudnutie – pomocník alebo zlodej?

  1. Danka píše:

    Vyjadrite svoj názor, prípadne napíšte vašu otázku.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Čo ty na to? Pridaj sa teraz k nám do novej online fit výzvy a vytvor si správne návyky, ktoré ti pomôžu byť FIT a vyzerať lepšie. Cvičenie naživo, úprava jedálnička, skupinová motivácia a mnoho ďalších benefitov... "PRIDAJ SA TU"

facebook skupina Spolu to dáme