Reklama
Reklama

Cviky na boky – Ako schudnúť z bokov?

chudnutie - tucna zena ma tucnu tvar

Ach tie boky! Čo s nimi? Cvičiť, cvičiť a cvičiť – ale výsledok bude stáť za to 🙂 

Za to,že sa Vám tuk ukladá najmä na bokoch, resp. na bokoch máte viac tuku ako inde na tele, môže najme genetika a starnutie. Ale nezúfajte. Pomôžeme Vám proti nej zabojovať, aby ste bola spokojná. Dôležité je zostaviť si vhodný cvičebný plán a čo to upraviť aj vo Vašej strave.

Základná zásada cvikov na boky, teda ak majú priniesť efekt, je kombinácia cielených cvikov na boky s ďalšími aktivitami (behanie, rýchla chôdza, plávanie, aerobic,…) a samozrejme, že pravidelnosť cvičenia. Keďže ale cviky na boky a ostatné aktivity nie sú extrémne náročné, dá sa to zvládnuť. Zvládli to už mnohé ženy, zvládnete to aj vy.

Poďme na to, na problematiku bokov sa pozrieme obšírnejšie v dvoch častiach

 1. Stačí cvičiť len cviky na boky? Strava pri cvikoch (1.)
 2. Popis 3 cvikov na boky (1.)
 3. Video 1 – jednoduché účinné cviky na boky (1.)
 4. Video 2 – cviky na boky a pás pre náročnejších (1.)
 5. Ako často cvičiť cviky na boky? (1.)
 6. Tréningový plán na boky (2.)

1. Stačí cvičiť len cviky na boky?

Samotné cviky na boky Vám spevnia svalstvo na bokoch ale automaticky Vám neuberú veľa tuku na bokoch. Telo odbúrava tuky v poradí podľa svojho vlastného genetického kľúča, ktorý máme každý iný. Preto ak si chcete vyformovať boky, je najlepšie skombinovať cviky na boky s aeróbnou aktivitou, ktorú budete cvičiť klasicky aj intervalovo. Výsledky Vás príjemne prekvapia. Nielenže Vám ubudnú centimetre na bokoch, ale aj celá Vaša postava bude vyzerať omnoho lepšie.


Najnovšia prax i výskumy potvrdzujú, že tréningový plán, ktorý kombinuje cielené cviky (napr. na boky), kondičné (aeróbne) a intervalové cvičenia je najúčinnejší na spaľovanie tukov a formovanie postavy. Pozrite si ako naňho a prečo Vám, pomôže  “Optimálny tréningový plán na chudnutie”


Ako sa teda stravovať ak chcem schudnúť z bokov?

Klasické “žvásty” o zdravej strave – ale pravdivé. Podrobne sa o stravovaní pri chudnutí dočítate v ďalších článkoch v sekcii chudnutie – strava, ale základné zásady sú – obmedzte príjem nezdravých tukov na minimum, množstvo jednoduchých sacharidov taktiež znížte a konzumujte prevažne zložené sacharidy, jedzte dostatok zeleniny a pite aspoň 2 litre vody denne. Ak k úprave jedálničku pridáte vhodné cvičenie na boky, tak Vás výsledok pozitívne prekvapí.

2. Cviky na boky – ako schudnúť z bokov?

Presný popis cvičenia troch základných veľmi účinných cvikov na boky. Začnite ich poctivo a pravidelne cvičiť!

Cviky na boky č. 1

Tento cvik patrí medzi tie účinnejšie cviky na boky. Vyskúšajte ho!

 1. Ľahnite si na ľavý bok na podložku, úplne sa vystrite. Špičky tiež vystrite.
 2. Pravú nohu pomaly dvíhajte – musíte cítiť bočné svalstvo. Následne nohu vráťte do pôvodnej polohy.
 3. Tento cvik na boky cvičte pomaly – pri dvíhaní nohy vydychujte, pri spúšťaní nohy sa nadychujte.
 4. V jednej sérii odcvičte do 20 opakovaní, urobte aspoň 3 série
 5. Potom urobte 3 série po 20 opakovaní obrátene – ľahnite si na pravý bok a dvíhajte vystretú ľavú nohu

Cviky na boky č. 2Ak chcete schudnúť z bokov tak cvičte viacero cvikov na boky. Pridajte si do tréningu aj tento

 1. Postavte sa, nohy rozkročte (optimálne viac ako je šírka ramien), ruky si dajte v bok.
 2. Preneste váhu na ľavú nohu a ľavú nohu mierne pokrčujte do uhla cca 90% (ako keby ľavá noha šla do drepu). Pri tomto pohybe prenášajte váhu na ľavú pätu – nie na špičku!!!
 3. Následne sa vráťte do pôvodnej polohy
 4. Pri klesaní sa nadychujte, pri stúpaní vydychujte
 5. Tento cvik na boky, cvičte rýchlejšie
 6. Urobte 15-20 opakovaní
 7. V ďalšej sérii tohto cviku na boky si vymeňte nohy – prenášajte váhu na pravú nohu,….
 8. Celkovo urobte 3 série na obe nohy

Cviky na boky č. 3

Tento cvik na boky sa volá rýchly podrep a je vhodný tiež veľmi efektívny

 1. Zoberte si činky jednoručky (2-5 kg), postavte sa vzpriamene, ruky aj s činkami majte vystreté pri tele,
 2. Nohy rozkročte na šírku ramien. Súčasne urobte rýchly podrep a ruky s činkami zohnite k hrudníku. Pri spätnom pohybe (z podrepu), ruky spúšťajte späť dolu.
 3. Cvik zopakujte 15-20 krát v 4 sériách

3. Cviky na boky 3 minútové video – jednoduchšie

Rýchle, bez zbytočných slov, ale účinné cviky na boky. Naozaj je ich dobré vyskúšať!!!

To sa dá zvládnuť nemyslíte? Nič náročné, trochu trpezlivosti a Vaše boky budú na tom o poznanie lepšie.

4. Cviky na boky – video pre náročnejších

Tieto cviky na boky pre náročnejších, resp. pre pokročilejších dajú Vášmu telu omnoho viac zabrať. Ale o čo sú náročnejšie, tak o to sú aj účinnejšie.


cviky na stehná a zadokInšpirujte sa ďalšími účinnými cvikmi na boky, stehná a zadok – video cvičenia aj na doma. Sú rýchle, jednoduché a účinné –  “Cviky na boky, zadok a stehná – video”


Dosť dobré cviky na boky a pás, čo myslíte?

Už len stačí zapracovať tieto cviky na boky do svojho tréningového plánu a čoskoro budete môcť svoje boky vystaviť na obdiv.

5.Ako často cvičiť cviky na boky?

Cviky na boky v kombinácii s ďalšími aktivitami prinesú želaný efekt až po určitom čase, preto buďte vytrvalý a nečakajte, že krásne boky budete mať za týždeň. Okrem cvikov na boky, to isté platí aj pri ostatných cielených cvikoch ako cviky na brucho, cviky na zadok, cviky na stehná.

Ako často cvičiť cviky na boky

Ako optimálne sa javí cvičenie cielených cvikov na boky 3-5 krát v týždni  plus pridať 2 aeróbne aktivity a 2 krát v týždni krátky 15 minútový intervalový tréning. Zdá sa to veľa, ale celkovo Vám to za týždeň nezaberie viac ako 4 hodiny. A to nie je až taká veľká daň za krajšie boky a postavu.


V druhej časti cvikov na boky sa budeme venovať tomu ako by mohol vyzerať Váš tréningový plán na boky, pokiaľ chcete z bokov schudnúť, alebo si ich vyformovať.

Prejdite na: “Cviky na boky – tréningový plán.”


A nezabúdajte na to, že ak potrebujete schudnúť viac kíl, tak cviky na chudnutie Vám budú určite prospešné ale musíte zmeniť aj stravovacie návyky. Pretože úspech chudnutia závisí na 60-70% od úpravy jedálničku a len 30-40% od cvičenia. Bez ohľadu na to, či potrebujete schudnúť z bokov, z brucha alebo celkovo, pokiaľ budete trpezlivý tak to určite zvládnete – držíme Vám palce!

Share Button

11 Responses to Cviky na boky – Ako schudnúť z bokov?

 1. Anna píše:

  Skvelý článok tipy na to ak oschudnuť z bokov sme rozpísali aj na našom blogu 🙂 http://www.schudnutrychlo.sk/2018/01/02/ako-schudnut-z-bokov/

 2. Luckkaa píše:

  Pri chudnutí z bokov som sa snažial dodržať tieto kroky a dosť mi to pomohlo. funguje to teda aspon aspon na mojom tele 😛 ale tak šli dole aj iné partie nie len boky. podla mna sa to nedá tak že schudnem len z bokov

 3. Michaela Kubiziková píše:

  a musím schudnúť 10kg do septembra .. 🙂 prosím ľudia pomoc potrebujem podporu ja to nedám ale musím.. 🙂

 4. Michaela Kubiziková píše:

  Ahoj ľudia mam len 14 meriam 170cm vážim 70kg a mam problém lebo ja to zakaždým vzdám… Ja neviem variť a to je to cvičiť to celkom ide ale variť to moja mama mi povie že najec sa čo mame a nevimišlaj.. 🙂

 5. Vanesa píše:

  Dobrý deň volám sa Vanesa 🙂 surne potrebujem schudnúť mám na to iba 2týždne prosím nevedeli by ste mi nejako pomôcť

 6. nikola píše:

  chcem schudnut poradte mi o mam robit lebo cviki nepomahaju

 7. magda píše:

  ako mozem schudnut aspon 5 kkg ked chcem mat 65 a mam 70 ?

 8. maja píše:

  ako mozem 13 kilo nechcem…teraz 77 kg a chcem 64 kg co robim

  • Fallik píše:

   napsal:Clanek je hezky.Chuze je opravdu ten nrjzdeavejsi pohyb ktery muzeme vykonavat, je to dane od prirody.Pro opravdovou efektivitu je vhodne zamestnat taky horni polovinu tela.Na to pred par lety vymysleli ve svedskem institutu hole Bungypupmp s vevstavenou suspenzi ktere to s vasi pomoci umeji.Pouzivaji je hodne na severu kde jak je znamo zdravy zivotninstyl je snad prirozenosti.Nutno je vyzkouset a najednou zjistite ze je to velice zabavna forma fitness kardio treninku.Doporucuji vsem ktery si chteji upevnovat sve zdravi,efektivne se vyzit na cerstvem vzduchu,dobre se citit uzivat si moc endorfinu a hezky vyformovat sve pulky:-).dekuji a preji vsem vse dobre..

 9. Eva Sakařová píše:

  ano děkuji vám za vaše stránky u nás tyto články nemáme,jsem po přechodu a kila se na mě jen lepí hezký den Eva

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Čo ty na to? Pridaj sa teraz k nám do novej online fit výzvy a vytvor si správne návyky, ktoré ti pomôžu byť FIT a vyzerať lepšie. Cvičenie naživo, úprava jedálnička, skupinová motivácia a mnoho ďalších benefitov... "PRIDAJ SA TU"

facebook skupina Spolu to dáme