Reklama
Reklama

Spinning nielen na chudnutie

spinning ženy a muži

Čo tak si v novom roku vylepšiť postavu a zdravie? Spinning je na to ideálny. Ak neviete ako schudnúť, tak k úprave jedálničku pridajte 3 krát v týždni hodinku spinningu a kilá budú ubúdať ako po masle. Spinning je výborný na chudnutie nielen kvôli spotrebe kalórií, resp. kj.

Čo je spinning

Je to skupinové cvičenie (môžete ho cvičiť aj individuálne) na stacionárnom bicykli, pri ktorom sa účinne páli nadbytočný tuk a je nadobudnutá beztuková svalová hmota. Cvičí sa pri hudbe, aby sa myseľ ešte viac upokojila a sústredila len na cvičenie. Najdôležitejšia je intenzita cvičenia a pulzová frekvencia srdca pri cvičení.

Spinning – spotreba kalórií – kj, resp. energie

Spotreba kalórií je závislá od intenzity cvičenia a od Vašej hmotnosti. Vo všeobecnosti môžeme uviesť, že za hodinu spinningu spálite cca 500 – 800 kalórií

Presnejší výpočet spotreby kalórií , resp. kj za hodinu spinningu

Spotreba kcal za hodinu  (nižšia intenzita) =  8 kcal  x  vaša hmotnosť

Spotreba kcal za hodinu  (vyššia intenzita) = 10 kcal  x  vaša hmotnosť

Spinning – pre koho je vhodný?

Toto cvičenie je vhodné aj začiatočníkom, ktorý nemajú natrénovanú kondíciu, ale aj pre každú vekovú skupinu: od dorastu, dospelých až po ľudí starších. Pokiaľ ste ale začiatočník, tak cvičte pod dohľadom inštruktora. Inštruktori Vám účinne zostavia cvičebný plán, podľa Vašej kondície, veku a cieľa cvičenia na čo sa chcete zamerať (chudnutie, kondícia, zdravie…).

Plusy spinningu nielen pri chudnutí

  • Výborný šport na chudnutie
  • Cvičíte v pokoji domova alebo v centre
  • Zúčastňovať sa ho môže každý, koho zdravotný stav je v poriadku
  • Nemusíte sa spoliehať na počasie vonku
  • Postupne zvyšujete svoju kondíciu
  • Tvorba svalstva

Mínusy spinningu

  • Zabezpečenie spinningového bicykla (ak chcete cvičiť doma)

Na čo nezabudnúť pri spinningu!!!

So spinningovým cvičením je najlepšie začať, ako pri všetkom, len ak je Váš zdravotný stav v poriadku. Problémy by mohli nastať pri cukrovke, alebo kardiovaskulárnych ochoreniach. Súhlas Vášho ošetrujúceho lekára je potrebný. S týmto cvičením je možné regulovať svoju hmotnosť – schudnúť, mať lepšiu kondíciu, vytvoriť si svalstvo alebo ako doplnkové cvičenie pri inom športe. Dôležitý je Váš zámer. Preto sa rozhodnite čo chcete docieliť a do centra choďte až keď máte predstavu. O všetko ostatné okolo priebehu cvičenia sa postarajú inštruktori. Vhodné oblečenie je naozaj potrebné pri tomto cvičení, nesmie Vás nijakým spôsobom obmedzovať, tlačiť alebo škrabať. Najvhodnejšie sú materiály ktoré odsávajú Váš pot, sú vzdušné a priliehavé. Informujte sa v športových predajniach. Vhodná obuv je taktiež dôležitá, nohu musíte mať dobre zafixovanú a podrážka by mala byť tvrdá, nie mäkká táto je nevhodná. Dostačujúci pitný režim, to znamená piť počas celého dňa priebežne. Za deň minimálne dva litre čistej vody. Pite aj počas cvičenia!

Ako už bolo povedané, spinning je ideálny šport na chudnutie. Pomôže Vám spáliť až do 800 kcal za hodinu. Pokiaľ ale chcete, aby sa Vám podarilo schudnúť, nesmiete podceniť správne stravovanie. Spinning je vyčerpávajúci, a preto Vaše telo bude potrebovať vhodnú stravu nielen kvôli chudnutiu, ale aj na správnu regeneráciu. Viac o strave nájdete v ostatných článkoch.

Share Button

One Response to Spinning nielen na chudnutie

  1. Danka píše:

    Vyjadrite svoj názor, prípadne napíšte vašu otázku.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Čo ty na to? Pridaj sa teraz k nám do novej online fit výzvy a vytvor si správne návyky, ktoré ti pomôžu byť FIT a vyzerať lepšie. Cvičenie naživo, úprava jedálnička, skupinová motivácia a mnoho ďalších benefitov... "PRIDAJ SA TU"

facebook skupina Spolu to dáme