Reklama
Reklama

Účinná redukčná diéta – ktorá je to?

Diéta

Ktorá redukčná diéta na chudnutie je naozaj účinná diéta? Ak potrebujete schudnúť, určite pohľadáte nejakú redukčnú diétu, ktorá by Vám pomohla. Ale to nemusí byť také jednoduché. Skoro všetky diéty na chudnutie sľubujú rýchly úbytok váhy, ale realite býva často odlišná od sľubov.

Najpopulárnejšie redukčné diéty – sú účinné?

Keďže Dukanova diéta, 90 dňová diéta a delená strava patria medzi najčastejšie skúšané diéty na chudnutie, podrobnejšie Vám popíšeme ich účinnosť a vplyv na Vaše telo. Ale pozor , neplatí pravidlo populárna redukčná diéta = účinná diéta na chudnutie.

Dukanova diéta – patrí medzi redukčné diéty ,ktoré preferujú najmä konzumáciu bielkovín. Môžeme ale zaradiť Dukanovu diétu medzi účinné diéty? Odpoveď je: čiastočne. Väčšina ľudí, ktorý, s ňou začali, tak na začiatku schudli nejaké to kilo. Často sa ale stáva, že sa chudnutie zastaví, ale dva najväčšie problémy Dukanovej diéty sú: 1. Častí jojo efekt 2. Ohrozenie zdravia – veľa bielkovín je pre telo škodlivých, trpia najmä obličky a trávenie. Takže Dukanova diéta je populárna redukčná diéta, ale dlhodobá účinnosť a prospešnosť je veľmi otázna. Ak chcete vedieť viac o tejto diéte pozrite si článok „Dukanova diéta“

90 dňová diéta – je redukčná diéta, ktorá je na Slovensku veľmi populárna. Účinnosť tejto diéty je relatívne vysoká, najväčší problém tejto diéty je však jojo efekt. Väčšina ľudí po skončení 90 dňovej diéty niečo schudli, ale potom nevedia ako si váhu udržať. Po nabehnutí na normálnu stravu, väčšina priberie späť. Ďalšia nevýhoda, ktorú má 90 dňová diéta je striedanie 4 dní, ktoré môžu mať za následok nevyváženosť Vašej stravy, čo na organizmus nemá najlepší vplyv. Ak chcete vedieť viac o 90 dňovej diéte pozrite si článok „90 dňová diéta“. Takže ak to zhrnieme táto redukčná diéta nie je až taká účinná.

Delená strava – je redukčná diéta, ktorá má síce svoje chyby, ale je to účinná diéta. Patrí medzi najlepšie diéty. Najmä vtedy ak si dáte pozor na zloženie jedálničku, tak aby Vaša strava bola pestrá. Potraviny sú rozdelené do skupín A,B a C. Z týchto skupín potravín sa zdravá strava dá vyskladať. Zásady delenej stravy však je potrebné zväčša dodržiavať aj po skončení diéty. Najlepšia voľba je pokiaľ si zaužívate niektoré zásady (napr. večer len mäso so zeleninou,…) a zaradíte ich do svojho jedálničku. Delená strava, resp. jej podrobný popis nájdete v článku „Delená strava“

Účinná redukčná diéta

Jedna skupina ľudí tvrdí, že diéty na chudnutie sú nezmysel, druhá zase obhajuje tú svoju redukčnú diétu. Pravda je niekde uprostred. Najlepšia účinná diéta je taká, ktorú si zostavíte podľa potrieb Vášho tela. Aké zásady by mala spĺňať účinná redukčná diéta nájdete v článku „účinná diéta“.

Nezabudnite, že nie je dobré a účinné pokiaľ sa psychicky na diétu pripravíte tak, že ju budete dodržiavať len určitú dobu. V takom prípade pravdepodobne zlyháte, resp. po diéte nastane jojo efekt. Najlepšie na chudnutie bez jojo efektu je, pokiaľ sa rozhodnete na trvalú a postupnú zmenu stravovacích návykov, ktoré Vám vydržia na celý život. A to dokážete len vtedy, keď Vaša strava bude zdravá a vyvážená. V opačnom prípade Vás časom premôžu chúťky a zlyháte.

Veta na záver

Takže ak redukčná diéta, ktorú chcete vyskúšať, nie je postavená na princípe pravidelnej stravy a pohybu, tak na 99% Vám neprinesie želaný efekt a naopak.

Share Button

One Response to Účinná redukčná diéta – ktorá je to?

  1. Danka píše:

    Vyjadrite svoj názor, prípadne napíšte vašu otázku.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Čo ty na to? Pridaj sa teraz k nám do novej online fit výzvy a vytvor si správne návyky, ktoré ti pomôžu byť FIT a vyzerať lepšie. Cvičenie naživo, úprava jedálnička, skupinová motivácia a mnoho ďalších benefitov... "PRIDAJ SA TU"

facebook skupina Spolu to dáme