Reklama
Reklama

Účinné cviky na chudnutie

chudé brucho - ideálna váha

Chcete naozaj schudnúť? Začnite správne a máte veľkú šancu schudnúť. Ak zle začnete, máte istotu, že aj napriek snahe určite neschudnete. Viac v článku „chudnutie-úvod“.

Cviky na chudnutie –  cvičíte a nie a nie schudnúť? Optimálne cvičenie, resp. cviky na chudnutie Vám pomôžu schudnúť, len musíte vedieť ako na to!. Vyskúšajte! Dobre cieleným cvičením sa dostanete nielen do dobrej kondície, ale začnete sa úspešne zbavovať aj prebytočných tukov.

Frustruje Vás, že často trávite čas v posilovni alebo na stac. bicykli,… a výsledky ohľadom chudnutia nie a nie prísť? Čakali ste, že budete chudnúť rýchlo a po určitom čase ste buď neschudli vôbec alebo iba minimálne? Chyba môže byť aj v spôsobe a tipe cvičenia alebo cvikov, ktoré cvičíte.

Cviky na chudnutie – ako cvičiť a schudnúť

Tajomstvo účinného cvičenia (cvikov) na chudnutie spočíva vo vytrvalostnej aktivite s kombináciou menšej zložky výbušných cvikov. Máte 3-4 krát v týždni čas aspoň 45 minút na pohyb? Výborne! Optimálna kombinácia na chudnutie je behanie, rýchla chôdza, stacionárny bicykel  – kondičné cviky, doplnené o cielené cviky – cviky na brucho, zadok,….

1. Cviky na chudnutie – vytrvalostné

behanie a chudnutieMedzi najlepšie vytrvalostné cvičenia patrí behanie, plávanie, korčuľovanie,… Ak chcete schudnúť, potrebujete si nájsť čas aspoň 3 krát v týždni aspoň po 45 minút. Vytrvalostné cvičenia Vám pomôžu lepšie a efektívnejšie spaľovať tuky – optimálny tep je cca 110-140 za minútu. Pri takomto tepe je spaľovanie tukov jednoznačne najefektívnejšie, preto by ste mu mali venovať väčšinu svojho času. Najpopulárnejšie, najefektívnejšie vytrvalostné cvičenie na chudnutie je behanie. Podrobne o behaní v článku “Behanie na chudnutie. Pokiaľ Vám Vaše zdravie nedovoľuje behať, vyskúšajte Nordic walking. Viac v článku “Nordic walking – chôdza s palicami”.

2. Cviky na chudnutie – cielené

Pokiaľ máte problémy s určitými partiami na tele – brucho, boky, zadok,… doplňte ku vytrvalostným cvičeniam aj cielené cviky. Najlepšie 4 krát do týždňa aspoň po 15 až 20 minút.

Cviky na brucho – Trápi Vás najmä pneumatika na Vašom bruchu? Schudnúť brucho nie je síce najľahšie, ale dá sa to Chudé bruchozvládnuť. Keďže pre účinné schudnutie brucha, nie sú dôležité len cviky na brucho, pozrite si základný postup ako schudnúť na bruchu, resp. ako a čo môžete pri chudnutí brucha očakávať v článku “Ako schudnúť z brucha?” Pokiaľ Vás zaujímajú konkrétne cviky na chudnutie brucha, ktoré Vám naozaj pomôžu, pozrite si článok “Cviky na brucho” kliknite.

Cviky na boky – Máte typ postavy hruška, je jasné, že okrem zdravšieho životného štýlu potrebujete začať cvičiť vhodné cviky na boky. Viac o cvikoch na boky nájdete v článku “Cviky na boky”  (kliknite).

Cviky na stehná – potrebujete vyrysovať stehná, resp. spáliť z nich nadbytočný tuk? Je to „beh na dlhšiu trať“ ale dá sa to zvládnuť. Cviky na chudnutie stehien nájdete v článku „Cviky na stehná“  (momentálne pripravujeme – dostupný onedlho).

Cviky na zadok – pekný zadok je nevyhnutnou súčasťou pekného tela. Cviky na chudnutie, resp. cviky na zadok Vám pomôžu vyformovať si túto časť tela. Viac v článku „Cviky na zadok“  (momentálne pripravujeme – dostupný onedlho).


Najnovšia prax i výskumy potvrdzujú, že tréningový plán, ktorý kombinuje kondičné (aeróbne), silové a intervalové cvičenia je najúčinnejší na spaľovanie tukov. Pozrite si svoj  “Tréningový plán na chudnutie”


Tajomstvo spaľovania tukov

zdravá strava - žena

Aká je spotreba, resp. spaľovanie kalórií pri jednotlivých činnostiach – kliknite na spotreba kalórií

V podstate tajomstvo spaľovania tukov určite poznáte – nie je to žiadny zázrak. Stačí ak okrem správneho pohybu nezabudnete na kvalitný pitný režim, najlepšie vodu. Ale alfou a omegou je pri chudnutí strava. Iba dostatočný príjem kvalitných živín Vám pomôže účinne a hlavne úspešne dotiahnuť chudnutie do konca. Vhodný tréningový plán, resp. cviky na chudnutie v kombinácii s vyváženou stravou a kvalitným pitným režimom sú základom úspešného schudnutia ale aj zdravia. To platilo vždy a vždy aj platiť bude.

PS: aj pri cvičení platí, že všetko s mierou. Zvážte svoje fyzické možnosti a začnite s cvičením postupne, nie nárazovo. Postupne si pridávajte na intenzite cvičenia. Počúvajte svoje telo!!! Vždy je potrebné poradiť sa so svojim lekárom, aby ste si nevhodným cvičením viac neublížili ako si pomohli – pretože zdravie je priorita!!!

Share Button

One Response to Účinné cviky na chudnutie

  1. Danka píše:

    Vyjadrite svoj názor, prípadne napíšte svoju otázku.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Čo ty na to? Pridaj sa teraz k nám do novej online fit výzvy a vytvor si správne návyky, ktoré ti pomôžu byť FIT a vyzerať lepšie. Cvičenie naživo, úprava jedálnička, skupinová motivácia a mnoho ďalších benefitov... "PRIDAJ SA TU"

facebook skupina Spolu to dáme