Reklama
Reklama

Nordic walking – chôdza na chudnutie i pre zdravie

beh - došlap pri behu

Nordic walking je rýchla chôdza s palicami. Počuli ste už o ňom? Napriek tomu, že ide iba o kráčanie, tak je môžeme ho smelo zaradiť na úroveň športu ako behanie, plávanie… Tento šport je výborný na chudnutie. Ak neviete ako schudnúť zaraďte Nordic walking do svojho režimu. Nielenže spálite kalórie, čo určite pri chudnutí oceníte, ale navyše pri pohybe v prírode aj neuveriteľne zrelaxujete. Poďme kráčať!!!

Čo je Nordic walking – chôdza s palicami?

Nordic walking inak označovaný aj ako severská chôdza alebo chôdza s palicami vznikol v severských krajinách, kde ho bežci na lyžiach využívali na letnú prípravu. Preto je vhodný na zlepšenie kondície a aj na chudnutie.

Nordic walking na rozdiel od bežnej chôdze výraznejšie zapája aj vrchnú časť tela, vďaka tomu, že pri chôdzi používate aj palice. Chôdza s palicami automaticky zapája aj svaly ramien, rúk a chrbta, ktoré pri bežnej chôdzi sú omnoho menej zaťažované (prospešné aj na chudnutie).

Čo potrebujete na Nordic walking?

Tento šport je nenáročný na kondíciu a zároveň je aj finančne nenáročný. Na nordic walking potrebujete:

  1. Kvalitnú obuv v závislosti od terénu
  2. Palice na nordic walking – je lepšie si zakúpiť špecializované palice, ich cena je cca od 20 eur.
  3. Pitný režim – je dôležité dodržiavať, pretože chôdza je svižná a namáhavejšia ako bežná chôdza
  4. Začať – nepremýšľajte zbytočne, vyskúšajte si Nordic walking hneď zajtra

Ako správne chodiť Nordic walking?

Základné zásady chôdze s palicami sú:

  1. Chôdza je svižná
  2. Pri chôdzi majte vystretý chrbát
  3. Napr. ľavou nohou vykročte vpred a súčasne pravá ruka ide dopredu (pri pohybe dopredu pevnejšie stisnite palicu), pričom ľavá ruka smeruje dozadu (stisk palice uvolnite)

Ak hľadáte niečo akčnejšie ako len kráčanie, začnite behať – “behanie”

Nordic walking – ako schudnúť?

Samozrejme, že ak neviete ako schudnúť, tak základom je úprava stravovania, ale čo sa pohybu týka Nordic walking je výborný pomocník na chudnutie – spaľuje kalórie, spevňuje telo, zlepšuje kondíciu a zrýchľuje metabolizmus. To všetko sú faktory, ktoré Vám pri chudnutí výrazne pomôžu. Nordic walking Vám pomôže spáliť aj 300 kcal za hodinu, resp. cca 1260 kj. Samozrejme, že je to rôzne a závisí to od rýchlosti, Vašej váhy, veku,… Pre dobrý efekt na chudnutie, nezabudnite na pravidelnosť a chôdza by mala trvať aspoň hodinu.

Nordic walking, resp. severská chôdza, resp. chôdza s palicami – nech už to nazvete akokoľvek, dôležité je, že Vaše telo bude šťastné, že ste nordic walking zaradili do svojho programu.

Share Button

One Response to Nordic walking – chôdza na chudnutie i pre zdravie

  1. Danka píše:

    Vyjadrite svoj názor, prípadne napíšte vašu otázku.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Čo ty na to? Pridaj sa teraz k nám do novej online fit výzvy a vytvor si správne návyky, ktoré ti pomôžu byť FIT a vyzerať lepšie. Cvičenie naživo, úprava jedálnička, skupinová motivácia a mnoho ďalších benefitov... "PRIDAJ SA TU"

facebook skupina Spolu to dáme