Reklama
Reklama

Zelená káva na chudnutie – funguje alebo len kradne peniaze?

Obr. Zelená káva 🙂

zelená kávaZelená káva je hitom posledných mesiacov, teda aspoň, čo sa chudnutia týka. Aj slávne celebrity tvrdia, že funguje. Môžeme im veriť? A aké účinky skrýva zelená káva a do akej miery Vám pomôže schudnúť. Je zelená káva vôbec pre naše zdravie prospešná, alebo je nebezpečná? Oplatí sa za ňu zaplatiť desiatky eur, alebo to budú len vyhodené peniaze? Poďme sa spolu pozrieť zelenej káve na zúbky.

Čo je zelená káva?

Zelená káva je v podstate klasická káva pred pražením. Zelená káva rastie na kry menom  kávovník. Bobule kávovníka sa po zbere súšia podľa potreby desiatky dní až niekoľko týždňov. Následne sa z usušených bobúľ vyberá takzvaná zelená káva. Následne sa tieto zelené zrnká pražia a vzniká klasická káva čiernej farby a príjemnej vône ako ju poznáte zo svojej domácnosti.

Takže pointa produktov na chudnutie (zelená káva) je v tom, že neprechádza procesom praženia a tým si zachováva omnoho viac živín. Áno je pravda, že kávové bobule sú naozaj zdravé a aj to, že pražením sa strácajú výživné zložky. Ale do akej miery Vám zložky zachované v zelenej káve pomôžu schudnúť?

Čo obsahuje zelená káva naviac oproti bežnej káve?

Zelená káva obsahuje naviac (alebo vo väčšom množstve) oproti bežnej praženej káve nasledujúce látky:

Kyselina chlorogénová,(polyfenoly) – táto kyselina je naozaj pre telo prospešná, napomáha regulovať glykémiu v tele, resp. spomaľuje vstrebávanie cukrov. Tým pádom má pozitívny vplyv najmä na zamedzenie chúťok a maškrtenia.

Antioxidanty – sú látky, ktoré sú pre telo nesmierne dôležité, najmä pôsobia ako ochrana pred škodlivými vplyvmi, ktoré na nás číhajú v dnešnej dobe snáď už na každom kroku.

V menšom množstve aj ďalšie výživné látky

Moje subjektívne zhodnotenie: Je jasné, že zelená káva je zdravšia ako klasická pražená káva, čiže je pre telo prospešná a môžeme ju nazvať ako zdravá potravina. Takže pre obsah živín sa ju naozaj oplatí piť. Ale pomôže nám pri chudnutí? A to stojí za tú cenu? (čítajte ďalej)

Aké účinky má zelená káva nielen na chudnutie, verzus čo sľubujú predajcovia

Účinky zelenej kávy, ktoré majú svoju logiku. Toto sú účinky, ktoré sľubujú predajcovia. Napísané to vyzerá sľubne, aká je podľa mňa skutočnosť nájdete pod účinkami

 • Urýchľuje chudnutie – spaľovanie tukov
 • Urýchľuje metabolizmus
 • Znižuje chuť na jedlo
 • Zelená káva spomaľuje starnutie
 • Pomáha proti únave
 • Znižuje riziko cukrovky (podľa niektorých predajcov)
 • Pomáha pri detoxikácii tela

Moje subjektívne hodnotenie

Zelená káva urýchľuje spaľovanie tukov (chudnutie) – samotná zelená káva nedokáže spaľovať tuky, to je nezmysel. Možno nepriamo sa vďaka úprave glykémie podieľa na chudnutí, ale nič prevratné to nebude. Určite viac spálite a aj na chudnutie bude pre Vás viac prospešné, ak si dáte 5 brušákov a výjdete 10 schodov

Zelená káva zrýchľuje metabolizmus – teraz neviem, či je to 100%-ná blbosť alebo len 99%-ná. Nič extra oproti bežnej káve.

Zelená káva znižuje chuť na jedlo – toto je pravda, pretože ak pozitívne vplýva na glykémiu, tak potom má vplyv aj na naše chúťky. Priznám sa, neviem presne posúdiť o koľko je v tomto lepšia ako klasická káva.

Zelená káva spomaľuje starnutie – áno, antioxidanty v nej sú zdravé a ochraňujú telo, čiže naozaj spomaľujú starnutie. Otázka znie: Stojí to za tie peniaze? Antioxidanty, ktoré sa mimochodom podieľajú aj na spomalení starnutia, nájdete takmer v každej zelenine a ovocí.

Zelená káva pomáha proti únave – samozrejme, najmä tá s kofeínom. Ale aj klasická káva obsahuje kofeín, takže ak hľadáte niečo proti únave, stačí si dať klasickú kávu.

Znižuje riziko cukrovky – tam zelená káva nijako extra nepredčí svoju čiernu a voňavú kolegyňu

Detoxikácia tela – látky v zelenej káve obsiahnuté určite napomôžu pri detoxikácii tela. Pri detoxikácii tela nebudeme zelenej káve nič vyčítať

Zelená káva na chudnutie a pre zdravie (celkové hodnotenie)

Poznámka: toto hodnotenie je subjektívne, zelenú kávu na chudnutie sme neskúšali, pri hodnotení sme použili len rozum a zrátali sme si dve a dve.

Zelená káva je zdravá a môžeme povedať, že zdraviu prospešná. Je aj zdravšia ako klasická káva. Čo sa chudnutia týka, nie je to podľa mňa žiadne terno. Nič extra, čo by stálo za tie peniaze. Na rozdiel od množstva predajcov samotní výrobcovia ani po väčšine neuvádzajú, že káva je vyslovene na chudnutie, ale že môže mať čiastočne pozitívny vplyv na chudnutie. Takže 8 kíl dole za 4 týždne ani vo sne nečakajte (jedine, že by ste tie 4 týždne okrem zelenej kávy nič nejedli).

Ak ste zástancami zdravého životného štýlu, tak nech sa páči, zelená káva je OK aj keď neobsahuje žiadne extra látky, ktoré v bežnej strave nenájdete. Ak ale máte nadváhu a zúfalo hľadáte niečo účinné na chudnutie, zelená káva nie je riešenie. Ale ak potrebujete schudnúť, nenecháme Vás v štychu. Inšpirujte sa napríklad „jedálničkom na chudnutie“. A keď si prečítate aj ďalšie články na našej stránke, určite budete ku peknej postave bližšie ako ak iba začnete piť zelenú kávu.

Tabletky na chudnutie   Nápoje na chudnutie   Cabbage Forte    ChilliBurner     Lipoxal     Chróm    Herbalife    Zelená káva    Čaje na chudnutie

Share Button

6 Responses to Zelená káva na chudnutie – funguje alebo len kradne peniaze?

 1. Jana píše:

  Zelena kava, skor nieco pre vyznavacov BIO, RAW. Na chudnutie
  by som ale siahol radsej po spalovaci tukov na baze kofeinu v kombinacii s vytazkom z pomarancovnika. Latka sa vola synefrin. Tam je overene a potvrdene, ze vyrazne potlaca chut do jedla a nastartuje telo energiou. Najlepsia volba si myslim ze je spalovac hellfire alebo este black mamba od anilabsk

 2. Montana píše:

  Mne zelená káva pomáha hlavne pri zápche, čo mi nepomohlo ani psilium a ani iné vlákniny a možem sa aj prevlákninovať.

 3. jozzef píše:

  Zase obchodníci iba zarábajú,lebo zelená káva je polotovar a je v zahraničí lacnejšia ako pražená,tu v reklame za 50 g. pýtali 22 eu vraj pôvodná cena 44 eu,,takej Brazílii kúpite hodne spálenú zrnkovú kávu, tak som tam kupoval zelenú a doma som si to na panvici pražil, to bolo ešte za socializmu,,a zelená bola o hodne lacnejšia,to iste i v Sýrii,boli plne pytle na ringu,,čo sa týka chudnutia nemám to vyskúšané,,

 4. Iveta píše:

  Začala som piť tu zelenu kávu a môžem popritom piť aj klasickú zrnkovú??
  Obsahuje zelená káva kofein??

 5. Jana píše:

  Kúpila som si zelenú kavu na chudnutie a neschudla som nič. Takže zamňa možem povedať že nezaberá

 6. Danka píše:

  Vyjadrite svoj názor, prípadne napíšte vašu otázku.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Čo ty na to? Pridaj sa teraz k nám do novej online fit výzvy a vytvor si správne návyky, ktoré ti pomôžu byť FIT a vyzerať lepšie. Cvičenie naživo, úprava jedálnička, skupinová motivácia a mnoho ďalších benefitov... "PRIDAJ SA TU"

facebook skupina Spolu to dáme