Reklama

Stres a chudnutie nejde dokopy. Naučte sa byť v pohode.

zena v strese

Chudnutie nie je iba o jedle, športovaní a podobných „záležitostiach“… Aby ste úspešne, zdravo a na trvalo schudli, tak treba urobiť ešte niečo navyše. Nesmie to však byť nutnosť, treba to robiť s radosťou a naplnením… Stres nám nie len kazí náladu, ale aj zdravie a postavu. Čo robiť, aby ste stres eliminovali a to hlavne počas chudnutia, sú tu tipy ako na to.

Venujte sa sebe

Pri každodenných povinnostiach ako je práca, deti, domáce práce, sa to možno zdá ako nemysliteľné, ale pozor… Keď si nenájdete čas na seba samú, tak si privodíte iba stres, vyčerpanosť, nedostatok energie a potom oveľa jednoduchšie a rýchlejšie siahnete po sladkostiach a iných nezdravých potravinách, ktoré Vám chudnutie porušia či zastavia.

stastna zena bezi po plazi

Aróma terapia

Príjemné vône majú silne pozitívny vplyv na psychiku. Uvoľňujú stres z tela, napätie, zlepšujú vitalitu a kvalitu spánku. Ak máte stresujúce obdobie, tak si večer zapáľte vonnú sviečku, aróma lampičku s vonným olejom alebo vonnú tyčinku.

Ovocie, zelenina, zdravé potraviny

zdrava zelenina a ovocieOvocie, zelenina, orechy, ryby, celozrnné pečivo akú to má súvislosť s dobrou náladou? Depresie sa častejšie vyskytujú u ľudí, ktorý majú zlú životosprávu a je to jednoduché. Nedostatok sacharidov, dobrých tukov, vitamínov, minerálov a stopových prvkov zlepšujú stav zdravia vnútorného, vonkajšieho a aj psychického. Stravovať sa zdravo je skutočne zábavné, prospešné a budete mať zo seba lepší pocit. So zdravými potravinami sa chudne ľahšie, zdravšie a dobrá nálada je zaručenejšia, ako keď sa budete napchávať polotovarmi bez zdravých látok.

Hudba, šport, aktivity

sport

Hudba má silnú moc zlepšiť Vám náladu. Pustite si obľúbenú hudbu a to hlavne pri aktivite z ktorej máte radosť a uvidíte, že sa budete usmievať nie len v duchu, ale aj na živo. Hudbu si môžete pustiť pri cvičení, prechádzke, domácom relaxe, čítaní knihy, varení alebo niečo iné…

Pre zlepšenie nálady je najlepšie skombinovať tieto rôzne tipy a uvidíte, že Vám bude lepšie a aj výsledky na váhe budú znateľné.

Share Button

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Čo ty na to? Pridaj sa teraz ku mne do FB skupiny a vytvor si správne návyky, ktoré ti pomôžu byť FIT a vyzerať lepšie. Super tipy, inšpirácie, výsledky... "PRIDAJ SA TU"

facebook skupina Spolu to dáme