Reklama
Reklama

Som tučná – tučný? Pomôžu mi jednostranné diéty na chudnutie?

tučna žena na bicykli

Byť tučný nie je moc príjemné. Väčšina obéznych chce schudnúť. Patríte medzi nich? Určite ste premýšľali nad tým, čo Vám pomôže schudnúť. Ale hlavne nad tým, aby to bolo čo najjednoduchšie a možno aj najlacnejšie. Ale pomôžu Vám jednostranné diéty na chudnutie aj naozaj natrvalo schudnúť?

Som tučná? – Vypočítajte si BMI

Väčšina diét na chudnutie je založená na preferovaní alebo vylúčení určitých potravín s Vášho jedálnička. (ovocná diéta, mliečna, kapustová, dukanova diéta,…..). Často už podľa názvu viete, čo Vás pri chudnutí čaká.

Ste tučná? Ako Vám pomôžu jednostranné diéty na chudnutie?

Ak chcete schudnúť, tak platí rovnica – výdaj energie musí byť väčší ako príjem energie so stravy. Ale ak chcete úspešne a natrvalo schudnúť, je nevyhnutné dodržať aj ďalšie pravidlá.

Nepodceňte príjem bielkovín pri chudnutí – pokiaľ držíte kapustovú, ovocnú alebo inú podobnú diétu na chudnutie, tak sa Vám možno podarí schudnúť ale pri tomto spôsobe chudnutia budete mať istotu, že časom priberiete. Prečo? Pri týchto diétach nedodávate telu takmer žiadne bielkoviny, čím strácate svalovú hmotu (nechudnete len tuk), čo spomalí spaľovanie Vášho tela – spomalí metabolizmus. Čiže omnoho ľahšie po takomto chudnutí priberiete.

Nepodceňte príjem vitamínov, vlákniny a iných živín – pokiaľ držíte mliečnu, dukanovu diétu,.. tak je dosť pravdepodobné, že Vaše telo nebude mať dostatok živín – vitamínov, minerálov, vlákniny… Čo to spôsobí? Pri takomto chudnutí Vaše telo nebude vo svojej koži, budete nervózny, podráždený a ešte si môžete poškodiť aj zdravie. Napríklad zase nadmerný príjem bielkovín, výrazne zaťažuje trávenie a obličky. Takže pozor na takéto chudnutí.

Vo všeobecnosti  (až na pár výnimiek) platí, že jednostranné diéty vôbec nie sú vhodné na chudnutie. Nie že by ste s nimi neschudli, ale nadlho a zdravo to nebude.

Viac o jednotlivých diétach nájdete v pravom menu alebo si pozrite špeciálnu stránku o diétach -nájdete tam takmer všetky diéty.

Vyberte si taký spôsob chudnutia, pri ktorom neutrpí Vaše telo ani Vaše zdravie, pri ktorom nebudete hladovať a navyše sa okrem schudnutých kíl budete aj lepšie cítiť a lepšie vyzerať. Aké je to chudnutie? Chudnutie pomocou postupnej úpravy Vášho životného štýlu na zdravý životný štýl. Neviete ako na to, Pozrite si program na chudnutie

Váš tím schudnutie.peknetelo.eu

Zaujímavé:

Obezita a riziká

Vypočítajte si BMI

Jedálniček na chudnutie

Share Button

One Response to Som tučná – tučný? Pomôžu mi jednostranné diéty na chudnutie?

  1. Danka píše:

    Vyjadrite svoj názor, prípadne napíšte vašu otázku.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Čo ty na to? Pridaj sa teraz k nám do novej online fit výzvy a vytvor si správne návyky, ktoré ti pomôžu byť FIT a vyzerať lepšie. Cvičenie naživo, úprava jedálnička, skupinová motivácia a mnoho ďalších benefitov... "PRIDAJ SA TU"

facebook skupina Spolu to dáme