Reklama
Reklama

Obezita a zdravotné riziká. Chudnutie

Nie každý z nás si uvedomuje, že obezita je nielen estetickým problémom, ale prináša so sebou i mnohé zdravotné riziká. Pokiaľ trpíte obezitou nemôžete byť  zdraví, pretože každý kilogram vašej nadváhy nadmerne zaťažuje celý váš organizmus, nielen vaše kosti a kĺby ale i vaše srdiečko a celý kardiovaskulárny systém. Je teda len otázkou času kedy sa toto zaťaženie prejaví v podobe ochorenia, ktoré priamo súvisí s obezitou. Je teda iba na Vašom rozhodnutí či budete čakať kým sa prejaví niektoré zo závažnejších ochorení, alebo sa zbavíte prebytočných kíl, a tým podstatne znížite riziko ich výskytu. Každý jeden z nás sme sami zodpovedný za svoje zdravie.

Zdravotné riziká súvisiace s obezitou:

– rakovina. S obezitou narastá i riziko vzniku rakoviny. Nikto z nás nechce ochorieť na túto zákernú chorobu, ale položte si otázku čo konkrétne robíte preto aby ste ju nedostali? Pokiaľ máte obezitu ste už v rizikovej skupine, preto nečakajte na zázračné metódy chudnutie, ale pustite sa do zdravej úpravy Vášho životného štýlu už dnes a začnite chudnúť.

– vysoký krvný tlak, vysoký cholesterol. Na tieto ochorenia sme si žiaľ už až príliš zvykli, často ich považujeme za bežnú súčasť života v zrelšom veku. Je žiaľ pravdou že obezita v dnešnej dobe postihuje stále viac ľudí a s tým rastie i počet ľudí, ktorá sa liečia na tieto ochorenia. Je dôležité pri tom vedieť, že lieky často len udržujú určitú prijateľnú hodnotu krvného tlaku, ale neliečia ho. Základom pre vyriešenie tohto zdravotného problému je zdravá úprava životného štýlu a ochota urobiť niekoľko zmien vo svojom živote a schudnúť.

– infarkt, mozgová príhoda. Sú dôsledkom problémov s vysokým krvným tlakom či cholesterolom. Čiže obezita má priami vplyv na predčasné úmrtia čím skracuje náš život. My sami zodpovedáme za to či život prežijeme v zdraví, alebo ho budeme len dožívať odkázaný na pomoc iných.

To či ochorieme, alebo nie do značnej miery závisí na našom prístupe k svojmu zdraviu. Pokiaľ sa k nemu staviame ľahostajne, podceňujeme svoju nadváhu, sme čakateľmi a je len otázka času, kedy si budeme klásť otázku „prečo som ochorel práve ja?“.

V podstate sa dá povedať, že nadváha  – obezita zvyšuje riziko väčšiny ochorení a neprospieva ani samotnému liečeniu. Preto sa rozhodnite chudnúť  – čím skôr, tým lepšie – a najlepšie ešte dnes. Veď chudnutie nie je až také zložité. A zdravie je dôležité a ani ten dobrý vzhľad nie je na zahodenie.

Tím schudnutie.peknetelo.eu

Pozrite si:

Ako sa zbaviť celulitídy – v skratke

program na chudnutie

energetická hodnota potravín

jedálniček na chudnutie

Share Button

One Response to Obezita a zdravotné riziká. Chudnutie

  1. Danka píše:

    Vyjadrite svoj názor, prípadne napíšte vašu otázku.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Čo ty na to? Pridaj sa teraz k nám do novej online fit výzvy a vytvor si správne návyky, ktoré ti pomôžu byť FIT a vyzerať lepšie. Cvičenie naživo, úprava jedálnička, skupinová motivácia a mnoho ďalších benefitov... "PRIDAJ SA TU"

facebook skupina Spolu to dáme