Reklama
Reklama

Konzumácia nekvalitných potravín má za následok nadváhu

Máte nadváhu? Priberáte? Jedným z dôvodov sú nekvalitné potraviny. Ak chcete schudnúť, resp. naštartovať chudnutie, tak sa najprv pozrite, čo jete. Pekný obal a lákavá cena potravín ešte neznamená, že sú výživovo kvalitné.

Skúste sa sami zamyslieť čo ste v priebehu dňa zjedli? Väčšina z nás konzumuje denne tepelne upravenú stravu, pričom tepelnou úpravou sa podstatne znižuje jej výživná hodnota. Teda ak ste si mysleli ako dobre ste pomohli svojmu zdraviu a chudnutiu, ak ste si na obed dali zeleninovú polievku, tak ste sa mýlili.

Denne konzumujeme upravené polotovary. Práve tieto potraviny sú preplnené  tukmi, sú dochucované rôznymi chemickými látkami, čo výrazne podporuje sklon k nadváhe.

Väčšina z nás teda denne konzumuje stravu, ktorá má ďaleko od kvalitnej výživy a tá je pri chudnutí nepostrádateľná. Dnešný potravinársky priemysel vynakladá nemalé finančné prostriedky, aby prostredníctvom reklamy na nás denne pôsobil. Úprimne si položme otázku, videli ste niekedy reklamu, ktorá preferuje dennú konzumáciu ovocia a zeleniny. Väčšinou sú žiaľ v reklame sladkosti, polotovary, sladené nápoje,…. žiaľ často aj v spojení s deťmi. Preto sa nečudujme, že už v detskom veku rapídne narastá nadváha a obezita. Krajcom bieleho chleba natretého čokoládovou nátierkou, takmer určite so svojho dieťaťa vychováte obézneho človeka s množstvom zdravotných problémov. A potom sa bude trápiť ako schudnúť.

Naučte sa sledovať etikety výrobkov. Napríklad pri mäsových výrobkov sa Vám môže stať, že daný výrobok obsahuje len veľmi malí podiel mäsa, zvyšok tvorí tuk a voda. Takže je na Vás či chcete konzumovať tuk, alebo mäso. Je na Vás, či budete skôr či neskôr bojovať s nadváhou, alebo ju nikdy nebudete musieť riešiť. A nezabúdajte, že následné chudnutie nemusí byť najľahšie.

Pokiaľ chcete pozitívne ovplyvniť svoje zdravie, prípadne podporiť chudnutie zamerajte sa predovšetkým na konzumáciu potravín v prirodzenej podobe a na konzumáciu dostatočného množstva ovocia a zeleniny v surovom stave. Denne by sme mali zjesť minimálne 5 kúskov ovocia a zeleniny. Okrem toho že vďaka tomu nášmu telu dodáme pre zdravie nevyhnutné vitamíny, mineráli, antioxidanty, taktiež podporíme príjem vlákniny, ktorá má pri chudnutí pozitívny účinok.

Skúste sa sami zamyslieť, čo denne vkladáte do úst. Či to je strava, ktorá podporuje nadváhu a taktiež zvyšuje riziká zdravotným problémov, alebo je to strava, na základe ktorej ste plný energie, zdravia, a tešíte sa s ideálnej postavy.

Váš tím schudnutie.peknetelo.eu

Prečítajte si:

chuť na sladké

redukcia hmotnosti

Share Button

One Response to Konzumácia nekvalitných potravín má za následok nadváhu

  1. Danka píše:

    Vyjadrite svoj názor, prípadne napíšte vašu otázku.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Čo ty na to? Pridaj sa teraz k nám do novej online fit výzvy a vytvor si správne návyky, ktoré ti pomôžu byť FIT a vyzerať lepšie. Cvičenie naživo, úprava jedálnička, skupinová motivácia a mnoho ďalších benefitov... "PRIDAJ SA TU"

facebook skupina Spolu to dáme