Reklama
Reklama

Ako sa zbaviť chuti na sladké a schudnúť?

Ste obézny a závislý na sladkostiach (čokoláda,sladené nápoje..)? Zlá kombinácia. Ako potlačiť chuť na sladké a schudnúť? Chudnutie bez stresu a pocitu zakazovania je snom každého obézneho. Ale pokiaľ viete ako na to, tak sa to dá.

Pocit závislosti na sladkom má dva rozmery. Prvý rozmer môžeme nadľahčene porovnať so závislosťou na hocičom inom. Telo si postupne zvyká a vyžaduje vyššiu a vyššiu dávku. Napríklad závislosť na káve (kofeíne). Preto aj na sladkosti si telo zvykne a časom sa Vám nezdajú dostatočne sladké a chcete viac a viac. Druhý rozmer  je taký, že sa stávate závislý na svojich zvykoch. Napríklad koláčik o desiatej, čokoláda večer pri televízore, alebo zákusok ku káve. Sme závislý na svojich zvykoch (ani nie tak na sladkom) a pokiaľ by sme si danú maškrtu nedali, necítili by sme sa dobre (ak by ste si večer neumyli zuby, zle by sa Vám zaspávalo – ovšem iba ak si ich zvyknete umývať)

Väčšinou sa staneme závislý na niečom nezdravom. Páčila by sa Vám závislosť na zelenine? Aká dobrá závislosť by to bola. Alebo si jednoducho zvyknúť na zdravé veci a peknú postavu. Čo si poviete o človeku, ktorý má na obed zeleninový šalát. Pokiaľ vy máte na tanieri palacinky, určite si poviete, že z toho sa nemôže najesť. Myslíte si, že sa do toho núti, len aby náhodou nepribral. Ale to nemusí byť pravda. Jednoducho má rád zdravé veci a preto si vybral napríklad spomínaný zeleninový šalát. Na druhej strane si on o Vás môže myslieť: „ako môže jesť aj na obed sladké, veď mu bude z toho ťažko?“. Takže závisí len na zvykoch a na uhle pohľadu. Do ktorej skupiny budete patriť vy, závisí len na Vás. Urobte pár správnych krokov a vyberte si to zdravšie. Odmenou pre Vás bude aj pekná postava.

Ako potlačiť chuť (chúťky) na sladké a schudnúť

  • Jedzte pravidelne počas dňa najmä jedlá s nízkym a stredným “glykemickým indexom” a chuť na sladké Vás rýchlo prejde
  • Pokiaľ ste zvyknutý večer pri televízore maškrtiť, tak si nájdite na večer iný program – pri inej činnosti Vás chúťky nedostanú (odstraňovanie zlého návyku). Činnosti pri ktorých jete sladké, určitý čas nerobte – ľahšie to zvládnete
  • Pite veľa vody a jedzte veľa vlákniny (ovocie a zelenina)
  • Športujte – má to výborný psychologický efekt (predsa si to po pohybe nepokazíte)
  • Pokiaľ to nezvládate, znížte jednotlivé porcie o polovicu (kúpte si 50 gramovú čokoládu namiesto 100 gramovej, s koláčikom sa podeľte, nevypite 0,5l koly ale iba 0,3 dcl a podobne). Zrazu budete o polovicu menej závislý a bude platiť: „Aj vlk sýty aj ovca celá!“

Ak Vás netrápia iba sladkosti, ale veľa jete, pozrite si “Ak znížiť chuť do jedla”


Nezabudnite, pokiaľ vydržíte aspoň 3 týždne, tak sa Vám začne vytvárať nový návyk a nielenže začnete vyhrávať nad sladkosťami, ale postupne aj Vaša postava začne byť krajšia a krajšia. Len nezaspite na vavrínoch a sledujte sa čo jete, aby ste si to nepokazili. Po pár mesiacoch si budete môcť povedať, že ste nad závislosťou vyhrali.

PS: „Kde je vôľa, tam je cesta!“ – ostatné sú len výhovorky. Pokiaľ ste ale už v minulosti pri chudnutí neuspeli a naozaj chcete schudnúť, absolvujte náš účinný program na chudnutie a natrvalo schudnite.

Váš tím schudnutie.peknetelo.eu

Share Button


Čo ty na to? Pridaj sa teraz k nám do novej online fit výzvy a vytvor si správne návyky, ktoré ti pomôžu byť FIT a vyzerať lepšie. Cvičenie naživo, úprava jedálnička, skupinová motivácia a mnoho ďalších benefitov... "PRIDAJ SA TU"

facebook skupina Spolu to dáme