Reklama
Reklama

Chudnutie po pôrode – Ako schudnúť po pôrode?

chudnutie - tucna zena ma tucnu tvar

Ako schudnúť po pôrode? Častá otázka mamičiek. Chudnutie po pôrode sa dá úspešne zvládnuť, ak dopredu pochopíte, že vo vašom tele nastali určité hormonálne zmeny, ktoré môžu spomaliť samotné chudnutie po pôrode. Problém schudnúť po pôrode má takmer polovica žien.

V prvom rade je dôležité pochopiť, že schudnúť prudko hneď po pôrode bude pre Vás a vaše dieťatko veľkým rizikom. Môžete predčasne stratiť mlieko a v takom prípade si viac poškodíte ako pomôžete. Taktiež tesne po pôrode sú hormonálne zmeny ešte výrazné a telo môže nadmerne zadržiavať vodu. A keďže Vaše bábätko, sa nerozhoduje podľa Vás, kedy bude spať a kedy nie, tak aj Váš spánok a denný biorytmus je narušený.

Nielen preto rozdelíme tému chudnutia po pôrode na 3 typy a podľa toho si prispôsobte chudnutie potrebám Vášho tela

  1. Chudnutie tesne po pôrode (po šestonedelí – do 5. mesiaca), ak už nemám mlieko – nekojím
  2. Chudnutie 6-12 mesiacov po pôrode ak už nemám mlieko- nekojím
  3. Chudnutie po pôrode ak kojím

Ako schudnúť po pôrode? (spoločné rady pre všetky 3 typy)

Ak Vám lekár zo zdravotného hľadiska nezakázal chudnúť, tak poďme na to. Rovno zabudnite na drastické diéty a hladovky. Sústreďte sa na nasledujúce zásady chudnutia po pôrode a naštartujte svoje chudnutie.

1. V prvom rade si musíte uvedomiť, 

že nabraté kilá ste nepribrala ani za týždeň ani za mesiac, ale trvalo to 9 mesiacov. Preto je dôležité si pripustiť, že Vaše chudnutie po pôrode bude určitú dobu trvať. Dôležité je ale vydržať, aby ste to zvládli na 1. pokus a nestresovali sa chudnutím niekoľko rokov. To by časom mohlo viesť k tomu, že sa zmierite so svojou nadváhou a to asi nechcete. Schudnúť po pôrode sa dá a aj vy to určite zvládnete!!!

2. Buďte k sebe prísna

Pocit šťastia s prírastku do rodiny je síce krásny a často Vás opantá a doprajete si to čo nemáte. Ak teda chcete naozaj a rýchlo schudnúť, buďte na seba “tvrdá” a dodržte to, čo si dáte za cieľ. Len pozor, ak ešte kojíte, alebo ste tesne po pôrode, tak si stanovte primerané ciele. Viď nižšie.

3. Jedzte tak ako treba 

Doprajte si jedlo každé tri hodiny. Začnite raňajkami – za žiadnych okolností ich nevynechávajte. Sú základom nielen úspešného chudnutia. Inšpirujtom n – “raňajky pri chudnutí”. Navyše pravidelnosťou v stravovaní dosiahnete to, že Vám hladina cukru v krvi nebude prudko kolísať a tým postupne zaženiete chúťky na sladké alebo iné maškrty. Taktiež Vám to pomôže zrýchliť metabolizmus. Nepodceňte ani ostatné jedlá, pozrite si: “Čo jesť pri chudnutí”

4. Jedzte menšie ale výživnejšie porcie

Pokiaľ budete jesť pravidelne a zdravo, tak znížte porcie jedla o cca 10-20%. Dajte si pozor na to, aby ste nejedli očami, pretože veľa žien, ktoré chcú schudnúť po pôrode, začne jesť častejšie ale porcie si nezmenší a efekt sa potom nedostaví.  Ovocie, zelenina, celozrnné potraviny,.. majú nielen živiny ale aj vlákninu, ktorá zasycuje a čistí telo, čo Vám napomôže schudnúť po pôrode. A zdravej strave sa poteší aj Vaše bábätko – ak ho ešte kojíte.

A nikdy nedojedajte po deťoch!!!

5. Rozhýbte sa 

Je zrejmé, že vo vyššom štádiu tehotenstva ste mali menej pohybu. A preto pokiaľ teraz pohyb zaradíte do svojho denného režimu, určite Vám to pomôže naštartovať chudnutie. Len pozor, ak Vám kilá po pôrode neubúdajú automaticky (niektoré ženy majú to šťastie), tak len prechádzky s dieťatkom stačiť určite nebudú. Je potrebné podporiť metabolizmus a zostaviť si vhodný “tréningový plán”. Opäť ale pozor na to, aby ste to neprepískli.

Ako zohľadniť pri chudnutí či kojím alebo nie

1. – 2. Ak už nekojíte, rozdiel v postupe na chudnutie je najmä v tom, či ste tesne po pôrode (do 5. mesiaca) alebo Vám už od pôrodu ubehol dlhší čas. Ako v takom prípade chudnúť sa dočítate v článku “Ako schudnúť po pôrode ak už nekojím”

3.Pokiaľ ešte kojíte, tak je potrebné dbať aj na svoje bábätko. Preto treba chudnutie prispôsobiť. Tejto téme sa venujeme v článku “Ako schudnúť po pôrode ak kojím”

Nezabúdajte, že chudnutie po pôrode závisí aj od faktorov, ktoré sú pre každú ženu výnimočné. Preto o tom, či už máte chudnúť po pôrode sa poraďte s lekárom. Určite chudnutie zvládnete, držíme palce!

Váš tím schudnutie.peknetelo.eu

Share Button

One Response to Chudnutie po pôrode – Ako schudnúť po pôrode?

  1. Danka píše:

    Vyjadrite svoj názor, prípadne napíšte vašu otázku.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Čo ty na to? Pridaj sa teraz k nám do novej online fit výzvy a vytvor si správne návyky, ktoré ti pomôžu byť FIT a vyzerať lepšie. Cvičenie naživo, úprava jedálnička, skupinová motivácia a mnoho ďalších benefitov... "PRIDAJ SA TU"

facebook skupina Spolu to dáme