Reklama
Reklama

Ako schudnúť po pôrode ak už nekojím

tučna žena na bicykli

Nekojíte už? Najvyšší čas urobiť niečo zo svojou postavou, aby ste sa čo najskôr dostali do formy a postavy ako pred otehotnením, resp. aby ste sa tej postave aspoň čo najviac priblížila.

Zásady pre chudnutie po pôrode ak už nekojíte rozdelíme do dvoch častí. V prvej sa budeme venovať tým z Vás, ktoré ste tesne po pôrode (do troch až piatich mesiacov) a v druhej tým z Vás, ktoré ste po pôrode už dlhšiu dobu.

Nezabudnite na zásady pre chudnutie po pôrode, ktoré sú základom a popísali sme ich v článku – “Chudnutie po pôrode”

Ako schudnúť tesne po pôrode ak nekojím(do 5. mesiaca)

Ak už bohužiaľ nekojíte a nemáte za sebou ešte ani šestonedelie, tak o chudnutí ani neuvažujte. Radšej sa poraďte s laktačnou sestrou, či ešte nie je možné naštartovať kojenie – nič lepšie by sa pre Vaše bábätko ani nemohlo stať, na váhu sa vykašlite. Samozrejme, že stravovať zdravo sa môžete.

Pokiaľ už ste po šestonedelí a máte fyzické i psychické rany z pôrodu aspoň čiastočne zahojené, pomaly môžete začať uvažovať o chudnutí a dostaní sa späť do formy.

1. Zásady pre stravu 

Nič Vám nebráni, pustiť sa do chudnutia na 100% a zmeniť svoj jedálniček na zdravší. Platia pre Vás zásady ako pre každého človeka z nadváhou. Začnite “5 minútovým kurzom chudnutia” – nemáte na čo čakať, prípadne si poctivo prečítajte všetky články o strave na našom webe.

2. Zásady pre pohyb 

Aj keď na chudnutie sa ako najefektívnejšie javí kombinácia aeróbnych, silových a intervalových cvičení, kým ešte Vaše telo nie je po pôrode úplne fit , sústreďte sa najmä na tie aeróbne (beh, aerobik, zumba, orbitrek,…).

Vykonávajte ich cca 4-5 krát týždenne po 45 až 60 minút (prípadne podľa Vášho zdravotného stavu). Cvičte pri optimálnej tepovej frekvencii, ktorá je rozdielna vzhľadom od veku. Pri akom tepe by ste mali cvičiť Vy – “Tepová frekvencia a chudnutie”. Poraďte sa so svojim lekárom, ako rýchlo môžete pridávať záťaž (je to individuálne).

Ako schudnúť po pôrode ak nekojím (od 6. mesiaca)

1. Zásady pre stravu 

Veľmi dobrá správa pre Vás je tá, že už od pôrodu ubehla dlhšia doba a fyzické rany s%

Share Button

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Čo ty na to? Pridaj sa teraz k nám do novej online fit výzvy a vytvor si správne návyky, ktoré ti pomôžu byť FIT a vyzerať lepšie. Cvičenie naživo, úprava jedálnička, skupinová motivácia a mnoho ďalších benefitov... "PRIDAJ SA TU"

facebook skupina Spolu to dáme