Reklama
Reklama

Chudnutie a diéta – pochopťe rozdiel a podarí sa Vám schudnúť

plán na jedálniček na chudnutie

Neúspech pri chudnutí je často spôsobený nepochopením chudnutia a diéty ako takej. Spoznajte rozdiel a schudnite. Aký je hlavný rozdiel v chápaní diéty a chudnutia, resp. v úspechu a neúspechu.

Diéta na chudnutie, tabletky na chudnutie

Väčšina ľudí s nadváhou vníma diétu ako krátkodobú zmenu stravovania. Napr.: 1 mesiac budem prísne dodržiavať diétu, resp. málo jesť a schudnem. Poctivo dodržiavate jedálniček na chudnutie, energetická hodnota potravín je pre Vás všetko, denne cvičíte rôzne cviky na chudnutie, prípadne si kúpite tabletky na chudnutie,…….

Môže sa Vám to podariť ale čo potom (napr. Dukanova diéta – má 4 časovo obmedzené fázy alebo 90 dňová diéta – trvá 90 dní,…). Keď sa vrátite k pôvodnému stravovaniu alebo prestanete jesť tabletky na chudnutie, tak opäť priberiete – jojo efekt. A v podstate nezáleží na tom akú diétu  alebo tabletky na chudnutie si vyberiete – či dukanovu diétu, 90 dňovú diétu, …. Rozdiel môže byť len v tom, ako veľmi ublížite svojmu zdraviu počas diéty. A preto diéta (ako ju väčšina ľudí vníma) nevedie k trvalému zníženiu hmotnosti. Ako to vieme. Veď 80-90% ľudí, ktorý skúšajú diéty na chudnutie, nikdy natrvalo neschudnú. A aká je šanca, že sa zaradíte medzi zvyšných 10%? Malá!

Úspešné chudnutie

Úspešné chudnutie znamená len jedno. Ak máte nadváhu, najlepšia cesta ako schudnúť je tá, že sa nebudete sústrediť iba na chudnutie ale na to, aby ste zmenili svoj životný štýl k lepšiemu. Aby Vaše telo malo dostatok živín, vitamínov, bielkovín… – aby bolo zdravšie. A aby ste zjedli len toľko kalórií, koľko Vaše telo spotrebuje – resp. ak chcete schudnúť tak o cca 20% menej. Môžete si pomôcť a kúpiť si aj tabletky na chudnutie, ale len ako doplnok výživy (vitamínové, proteínové,…) A keďže naše telo je stavané na pohyb, tak sa začnite hýbať! Nie len kvôli chudnutiu, ale kvôli svojmu zdraviu, kondícii, vzhľadu a až nakoniec kvôli chudnutiu. Aké je to jednoduché. A výsledok? Budete sa lepšie cítiť, budete zdravší, krajší a nakoniec aj chudší – a počase Vás to začne aj baviť.

Ako to vnímate vy? Dúfam, že správne. Verím, že chudnutie dotiahnete do úspešného konca!

Pozn.: Áno, je dôležité sledovať si aj energetickú hodnotu potravín, glykemický index, prípadne na inšpiráciu použiť jedálniček na chudnutie. Ale len ako pomôcku pri ceste za pevnejším zdravím a peknou postavou.

Tím schudnutie.peknetelo.eu

Share Button

One Response to Chudnutie a diéta – pochopťe rozdiel a podarí sa Vám schudnúť

  1. Danka píše:

    Vyjadrite svoj názor, prípadne napíšte vašu otázku.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Čo ty na to? Pridaj sa teraz k nám do novej online fit výzvy a vytvor si správne návyky, ktoré ti pomôžu byť FIT a vyzerať lepšie. Cvičenie naživo, úprava jedálnička, skupinová motivácia a mnoho ďalších benefitov... "PRIDAJ SA TU"

facebook skupina Spolu to dáme