Reklama
Reklama

Máte spomalený metabolizmus? Príčiny

tučna žena na bicykli

Chcete si zrýchliť metabolizmus? Odstráňte príčiny a Váš spomalený metabolizmus sa naštartuje. Spomalený metabolizmus je prekážkou chudnutia

Pri chudnutí je rýchlosť Vášho metabolizmu rozhodujúca. Pokiaľ Váš metabolizmu pracuje pomaly (máte spomalený metabolizmus), chudnutie pre Vás bude ťažšie, ale je zvládnuteľné, pokiaľ sa zameriate predovšetkým na to ako zrýchliť spomalený metabolizmus. Pokiaľ Vás metabolizmus pracuje dostatočne, chudnutie bude pre vás pomerne jednoduché, ale i tak je potrebné dodržiavať zásady zdravého chudnutia, aby sa Vám zhodené kilá nevrátili spať.

 Vypočítajte si rýchlosť Vášho metabolizmu! Viac v článku  “výpočet metabolizmu” (kliknite)

Základným prejavom toho, že máte spomalený metabolizmus je, že priberáte i vtedy keď v priebehu dňa zjete iba minimálne množstvo jedla. Problém nastal tým, že ste v snahe schudnúť až príliš znížili svoj denný príjem jedla a Váš metabolizmus následne reagoval svojim spomalením. Pokiaľ chcete schudnúť zdravo a natrvalo potrebujete predovšetkým naštartovať spomalený metabolizmus.

Máte spomalený metabolizmus? Príčiny:

– hladovanie, prílišné obmedzovanie jedla. Hladovaním logicky niečo schudnete, ale vzápätí sa objaví jojo efekt a každým ďalším hladovaním si ešte viac spomaľujete svoj metabolizmus. Nebuďte teda prekvapení, že výsledkom hladoviek a rôznych diét je že máte pocit, že priberáte i s vody. Preto potrebujete zrýchliť metabolizmus

– nepravidelná strava. Možno to poznáte, nestíhate a preto pol dňa nič nevložíte do úst a keď prídete večer domov zjete všetko čo nezje vás. Potom sa nečudujte, že nechudnete. Pravidelná strava je len otázkou priorít. Položte si preto otázka, či je niečo dôležitejšie ako Vaše zdravie? Pokiaľ ho stratíte, majú tie ostatné veci zmysel?

– nedostatočný pitný režim. Pokiaľ si myslíte, že keď vypijete 1,5 – 2 litre vody, váš pitný režim je optimálny tak sa mýlite. Pitný režim je závislý od vašej telesnej hmotnosti a tiež od fyzickej aktivity. Je samozrejme rozdiel či vážite 50 alebo 100kíl. A je rozdiel i v tom akú vodu pijete. Sladené vody do pitného režimu určite nepatria a navyše sú to prázdne kalórie, ktoré Vám v snahe schudnúť určite nepomôžu a navyše ešte zhoršujú už tak spomalený metabolizmus.

Ak chcete úspešne schudnúť, sústreďte sa na zrýchlenie metabolizmu, pretože spomalený metabolizmus Vám nielen sťaží chudnutie ale prinesie so sebou aj jojo efekt.

Váš tím schudnutie.peknetelo.eu

Prečítajte si: “ideálna váha – výpočet”   rýchle chudnutie  prečo sa mi nedarí schudnúť

Share Button

2 Responses to Máte spomalený metabolizmus? Príčiny

  1. Zhubnu i když to nejde píše:

    Stoupat, stoupám, to by bylo asi delší dobu. Já si na váhu občas stoupnu, nebo spíš nestoupnu. Protože na ni stoupnu a hned sestoupnu. Na ty čárky dole se raději nedívám. Vše pro duševní zdraví.

  2. Dance píše:

    Vyjadrite svoj názor, prípadne napíšte vašu otázku.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Čo ty na to? Pridaj sa teraz k nám do novej online fit výzvy a vytvor si správne návyky, ktoré ti pomôžu byť FIT a vyzerať lepšie. Cvičenie naživo, úprava jedálnička, skupinová motivácia a mnoho ďalších benefitov... "PRIDAJ SA TU"

facebook skupina Spolu to dáme