Reklama
Reklama

Ako stres vplýva na chudnutie

V dnešnej dobe pravdepodobne neexistuje človek, ktorý by nebol vystavovaní stresovým situáciám. Ale je veľký rozdiel v tom ako vnímame stres ako taký, prípadne ako sa s ním dokážme vyrovnať. A navyše stres a chudnutie sú úzko prepojené. Existujú  dva základné druhy stresu: pozitívny a negatívny. S pozitívnym stresom sa môžete stretnúť napríklad pri očakávaní nejakej pozitívnej udalosti (napr. predstava ako budete vyzerať po úspešnom chudnutí). Pri ňom dochádza k zvýšeniu výkonnosti. Tento typ stresu má teda pozitívny vplyv na chudnutie. Žiaľ často ho dokážme premeniť na negatívny stres a preto sa dnes s týmto typom stresu takmer nestretávame. Negatívny stres sa spája zväčšia s vnímaním nepriaznivých situácií, čo je dnes bohužiaľ bežné (napr. „opäť sa pri chudnutí budem trápiť“).

Vplyv negatívneho stresu na chudnutie je jednoznačne negatívny. Ľudia ktorý sú menej vystavovaný stresovým situáciám, sú vo väčšej pohode, chudnú ľahšie. To ale neznamená, že pokiaľ sa denne stresujete tak neschudnete. Len sa potrebujete naučiť ako lepšie zvládať stres, prípadne ako sa mu môžete občas vyhnúť.

Negatívny vplyv stresu na chudnutie spočíva predovšetkým v spomalení metabolizmu. Preto je v dnešnej uponáhľanej dobe nevyhnutne dôležité naučiť sa zvládať stresové situácie a zbytočne nepodporovať vznik ďalších.

Ako účinne bojovať so stresom:

– pohybom. Pohyb je druh aktívneho odpočinku, pri ktorom dokážeme vyhodiť s hlavy všetky negatívne myšlienky. Síce zaťažíte svoje telo, ale myseľ si pri tom dokáže výborne oddýchnuť. Skúste si pevne stanoviť 3 dni v týždni, kedy budete športovať. Iba si potrebujete zvyknúť na pravidelnosť a budete prekvapení, ako si pri športe dokážete nielen psychicky oddýchnuť, ale taktiež cvičením podporíte spaľovanie tukov, čím zlepšíte výsledky chudnutia.

– naučte sa relaxovať. Potrebujete na to len niekoľko minúť v priebehu dňa. Stačí keď na chvíľu zavriete oči, uvoľníte celé telo a budete myslieť na niečo pozitívne. Existuje tiež množstvo rozličných relaxačných metód, ktoré vám môžu pomôcť k tomu aby ste videli svet krajším.

– zamyslite sa, ako vnímate každodenné situácie. Dnes je bohužiaľ bežné, že všetko vidíme skôr negatívne ako pozitívne. V rámci dňa môžeme prežiť päť pozitívnych situácií a jednu negatívnu, ale i tak večer zaspávame s myšlienkami na tu negatívnu situáciu. Nie zriedkavo je na negatívnej udalosti i niečo pozitívny, žiaľ akoby sme to nechceli vidieť. Preto stačí zmeniť pohľad na život, a tešiť sa aj s maličkostí. Veď predsa veľké veci sú tvorené práve z maličkostí.

– kvalitná strava. Dostatočne výživná strava je predpokladom nielen pre úspešné chudnutie, ale rovnako pre lepšie zvládnutie stresových situácií. Nepodceňte teda dostatočný príjem vitamínov, minerálov a stopových prvkov každý jeden deň.

Zvládnutie stresu pri chudnutí urýchli Vaše chudnutie a aj Vám spraví život krajším.

Váš tím schudnutie.peknetelo.eu

Prečítajte si:

Chudnutie podľa krvných skupín

Ako rýchlo schudnúť

Share Button

One Response to Ako stres vplýva na chudnutie

  1. Danka píše:

    Vyjadrite svoj názor, prípadne napíšte vašu otázku.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Čo ty na to? Pridaj sa teraz k nám do novej online fit výzvy a vytvor si správne návyky, ktoré ti pomôžu byť FIT a vyzerať lepšie. Cvičenie naživo, úprava jedálnička, skupinová motivácia a mnoho ďalších benefitov... "PRIDAJ SA TU"

facebook skupina Spolu to dáme