Reklama
Reklama

Sacharidy (cukry) – Ako vplývajú na chudnutie?

Ako vplýva konzumácia sacharidov (cukrov) na chudnutie? Sacharidy (cukry) Sú základnou zložkou potravy a preto pri chudnutí si treba dať na ne pozor.

V prvom rade si potrebujeme uvedomiť, že strava, ktorú denne prijímame, obsahuje predovšetkým tuky, cukry a bielkoviny. Pokiaľ si chcete udržať zdravie a zabrániť nadváhe, musí vaša strava obsahovať i dostatočné množstvo vitamínov, minerálov, stopových prvkov a vlákniny.

Pokiaľ trpíte nadváhou, pravdepodobne Vaša strava obsahuje prebytok tukov a cukrov.

Sacharidy (cukor) môžeme rozdeliť do dvoch skupín:

  1. Jednoduché sacharidy – majú vysoký glykemický index, označujú sa i ako rýchle sacharidy, pretože sa rýchlo premieňajú na energiu. Ich nadmerný príjem sťažuje chudnutie. Typickým príkladom jednoduchých sacharidov je biely cukor a samozrejme výrobky z neho. Pri konzumácií potravín nepodceňujte informácie o zložený, ktoré sú uvedené na obaloch. Často sa stáva, že daná potravina, ktorá na prvý pohľad vyzerá zdravo, obsahuje vysoké množstvo jednoduchých cukrov, ktorých nadmerná konzumácia býva príčinou nadváhy. Okrem sacharidov hľadajte na obaloch aj označenie – fruktóza, laktóza, sacharóza a maltóza. Sú to tiež jednoduché sacharidy, ktoré bývajú často príčinou nadváhy. Pri chudnutí ich jedzte čo najmenej
  2. Zložené sacharidy – majú nižší glykemický index, označujú sa i ako pomalé sacharidy. Na energiu sa premieňajú pomalšie, čiže vás zasýtia na dlhší čas. Zložené sacharidy nájdete predovšetkým v ovocí, zelenine a celozrnných výrobkov, ryži, cestovinách,…. Pri chudnutí sa zamerajte predovšetkým na konzumáciu týchto sacharidov. Okrem dlhšieho zasýtenie spolu s nimi do organizmu dodáte potrebnú vlákninu, ktorá je pri chudnutí potrebná, pretože zabezpečí správnu činnosť tráviaceho systému. Okrem toho dennou konzumáciou ovocia a zeleniny zabezpečíte vyššiu výživnú hodnotu svojej stravy, čím zlepšíte celý proces chudnutia.

Pozor však predovšetkým na jednoduché sacharidy. Nadmerné množstvo sacharidov, ktoré  denne zjete sa uloží vo forme tukov. Okrem toho nadmerná konzumácia sacharidov oslabuje Vás imunitný systém, podporuje vznik zápchy, taktiež podporuje vznik cukrovky.

Vždy dávajte pozor na to čo vkladáte do úst, vďaka čomu si udržíte dlhšie pevné zdravie a postavu bez prebytočných tukov.

Ale na druhej strane neurobte chybu, že cukor úplne vylúčite zo stravy. To Vám pri chudnutí nepomôže, pretože aj pri chudnutí Vaše telo potrebuje energiu.

Tím schudnutie.peknetelo.eu

Prečítajte si:

Ako rýchlo schudnúť

Metabolizmus a chudnutie

Share Button

One Response to Sacharidy (cukry) – Ako vplývajú na chudnutie?

  1. Dance píše:

    Vyjadrite svoj názor, prípadne napíšte vašu otázku.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Čo ty na to? Pridaj sa teraz k nám do novej online fit výzvy a vytvor si správne návyky, ktoré ti pomôžu byť FIT a vyzerať lepšie. Cvičenie naživo, úprava jedálnička, skupinová motivácia a mnoho ďalších benefitov... "PRIDAJ SA TU"

facebook skupina Spolu to dáme