Reklama
Reklama

Nepravidelné stravovanie a chudnutie

Nepravidelné stravovanie, resp. nepravidelná strava Vám nikdy nevyrieši Váš problém ako schudnúť. Úspešné chudnutie má iné princípy.

Máte nadváhu? Chcete schudnúť? Je Váš jedálniček na chudnutie založený na nepravidelnej strave? Potom asi patríte do jednej z troch skupín. Prvý krát denne jedávate na obed, s pocitom, že doobeda nie ste hladný – a načo jesť pokiaľ nemám hlad, veď sa mi aspoň ľahšie podarí schudnúť. Alebo ste druhý prípad, že posledný krát počas dňa jedávate napr. o piatej a potom to už nejako vydržíte? Veď ste niekde počuli pravidlo chudnutia, že po piatej sa už neje. Alebo patríte do tretej skupiny, ktorá takmer vôbec neje – či už kvôli chudnutiu, stresu,…. Všimli ste si podobné črty týchto skupín? Áno je to nepravidelné stravovanie, resp. nepravidelná strava. Nepravidelný jedálniček nie je cesta ako schudnúť

Nepravidelné stravovanie – strava a chudnutie

Ak neviete ako schudnúť a naozaj chcete schudnúť, nesmiete patriť ani do jednej z predchádzajúcich skupín a potrebujete sa zaradiť do štvrtej skupiny, ktorá znamená pravidelné stravovanie – to je jediná cesta k úspešnému chudnutiu.

Čo je nepravidelná strava?

Nepravidelné stravovanie znamená, že Váš denný jedálny lístok pozostáva z menej ako troch jedál. Úplné minimum sú 3 kvalitné a hodnotné jedlá za deň – raňajky, obed, večera. Optimálne však je, aby Váš jedálny lístok na chudnutie obsahoval 4 – 6 porcií jedla denne, v závislosti od Vašej váhy, veku, zdravia, energetického výdaja,…. – optimálne – raňajky, obed, večera a pridať si desiatu a olovrant.

Prečo mi nepravidelná strava nepomôže schudnúť?

Niekedy si možno poviete načo jesť, keď ešte vydržím? Odpoveď je jednoduchá

  1. Nepravidelné stravovanie spôsobuje výrazné výkyvy v hladine cukru v krvi, čo spôsobuje chúťky. Ak celý deň málo jete, večer to dobehnete a to bude mať na Vaše chudnutie negatívny vplyv.
  2. Nepravidelná strava – stravovanie núti telo odoberať si energiu aj zo svalov, čo spomaľuje Váš metabolizmus. Spomalený metabolizmus znižuje Vašu šancu schudnúť a zvyšuje pravdepodobnosť jojo efektu
  3. Nepravidelné stravovanie zvyšuje Vašu nervozitu, ste nevyrovnaný, zhoršuje zdravie,… aj keď si to možno neuvedomujete, je to tak. A tieto vplyvy sú pre chudnutie výrazne negatívne.

Ak neviete ako schudnúť, resp. ako naštartovať chudnutie, tak nepravidelné stravovanie určite nie je riešením. Prvý krok je zostaviť si jedálny lístok, resp. jedálniček na chudnutie, ktorého základom je pravidelná strava. Jedálniček musí mať okrem pravidelnej stravy aj dostatok vitamínov, minerálov a bielkovín. Pozrite si 5 dňový jedálniček – „jedálniček na chudnutie“.

Záchranca:

Ak jete nepravidelne, tak to z časti môžete zachrániť ovocie. Dať si jedno jablko je určite lepšie ako napr. 7 hodín nejesť. Ovocie je síce zdravé ale aj tak pri chudnutí s ním opatrne. Aké ovocie môžem pri chudnutí jesť? Pozrite si článok „ovocie nielen na chudnutie“

Share Button

One Response to Nepravidelné stravovanie a chudnutie

  1. Danka píše:

    Vyjadrite svoj názor, prípadne napíšte vašu otázku.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Čo ty na to? Pridaj sa teraz k nám do novej online fit výzvy a vytvor si správne návyky, ktoré ti pomôžu byť FIT a vyzerať lepšie. Cvičenie naživo, úprava jedálnička, skupinová motivácia a mnoho ďalších benefitov... "PRIDAJ SA TU"

facebook skupina Spolu to dáme