Reklama

Je diéta riešením ako schudnúť? Schudnete pomocou diéty?

chudnutie a diéta - žena

Slovo diéta pozná dokonale asi každý, kto potrebuje schudnúť. Často pri jeho počutí máme nepríjemné pocity. Spája sa nám s odriekaním, hladovaním či depresiami a nervozitou. I napriek tomu nás naša snaha schudnúť často opakovane vedie k rôznym diétam. Je diéta vhodným riešením ako sa zbaviť prebytočných kilogramov a schudnúť raz a navždy? Sami si skúste položiť otázku koľko diét ste už držali? Podarilo sa Vám vďaka ním schudnúť natrvalo? Pravdepodobne nie. Väčšinou jedna diéta strieda druhú s nádejou, že práve tá bude tou úspešnou. Celý život ste obeťou najrôznejších diét, ale napriek tomu sa Vám nedarí schudnúť natrvalo.

Nadváha sama o sebe sa považuje za zdravotný problém, pretože nadmerne zaťažuje celý náš organizmus. Obézny ľudia tvoria rizikovú skupinu pre množstvo civilizačných chorôb. Pokiaľ chcete schudnúť pomocou diéty, často môžete ohroziť svoje zdravie, pretože počas diéty ochudobňujete svoje telo o dôležité živiny. Nielenže máte oslabený organizmu následkom nadváhy, ale navyše ho ochudobňujete o nevyhnutné živiny, ktoré dennodenne naše telo potrebuje prijímať, aby dokázalo správne fungovať. Okrem toho si počas diéty spomaľujete metabolizmus, nebuďte teda prekvapený, že po ukončení diéty bude váha opäť stúpať a prejaví sa jojo-efekt. Diéty sú taktiež často chudobné na bielkoviny, preto telo využíva vlastné zásoby so svalov, následkom čoho po ukončení diéty máte menej pevnejšiu postavu. Dôsledkom spomaleného metabolizmu svaly nahradia tuky, čiže v konečnom dôsledku vyzeráte horšie ako pred začatím chudnutia.

Pokiaľ chcete schudnúť zdravým spôsobom, zabudnite na všetky „zaručené“ diéty a začnite chudnúť s rozumom. Aby ste schudli natrvalo potrebujete si vybudovať správne návyky v oblasti stravovania, pitného režimu a pohybovej aktivity. Pokiaľ sa Vám to podarí, stane sa Váš životný štýl zdravším, budete sa cítiť podstatne lepšie a po určitom čase sa nové návyky stanú pre Vás celkom prirodzenými. Chce to len čas a pevnú vôľu, a vďaka tomu už nikdy nebudete chudnúť, pretože schudnete raz a navždy a navyše sa vám poďakuje i Vaše zdravie.

Váš tím schudnutie.peknetelo.eu

Prečítajte si:

Energetická hodnota potravín

program na chudnutie

Share Button
Je diéta riešením ako schudnúť? Schudnete pomocou diéty?
Ohodnoťte

Práve začíname a ver, že „SPOLU TO DÁME“ - pridaj sa do FB skupiny. Získaš inšpiráciu, rady, tipy a riešenia pre krajšiu postavu a zdravšie telo na základe našich 15 ročných skúseností!

Facebook skupina - Spolu to dame

Verzia stránky Klasická | Mobilná