Reklama
Reklama

Dobrá motivácia je základom úspešného chudnutia

Máte nadváhu a potrebujete schudnúť? Úprimne – tešíte sa na chudnutie? Asi nie! A to je problém – chýba Vám dostatočná motivácia na chudnutie. A pritom chudnutie vôbec nie je také zložité. Väčšina z Vás si ho len zložitým robí sama. Motivácia je liek na všetky prekážky pri chudnutí. Zapracujte na nej! Motivácia je ešte dôležitejšia ako samotné chudnutie. Preto sa poriadne namotivujte, udržujte počas chudnutia a výsledok bude pekná postava.

Motivácia – v čom je problém?

Častou súčasťou chudnutia býva skôr znechutenie ako motivácia. Nie je nič zriedkavé pokiaľ máte za sebou už niekoľko neúspešných pokusov schudnúť a pomaly ale isto skôr či neskôr na chudnutie rezignujete. Súvisí to s množstvom zaručených prípravkov a diét na chudnutie, ktoré vám sľubujú neuveriteľné výsledky, podľa ktorých chudnutie doslova zázrakom. Bohužiaľ realita je úplne inde. I keď niečo schudnete, zakrátko máte kilá späť a často i s nejakým tým bonusom navyše. Takto si vedome či nevedome spomaľujete metabolizmus, následkom čoho získate pocit, že priberáte i s vody. Toto je začarovaný kruh, ktorý je výsledkom nereálnych sľubov a nezmyselných diét, či hladovania. Pri takomto chudnutí, resp. nechudnutí sa motivácia hľadá len ťažko. Veď po viacerých neúspechoch sa ani nečudujem.

Ako na to? Motivácia na chudnutie

Pokiaľ máte  za sebou už niekoľko neúspešných diét, skúste sa zamyslieť, či je to ten správny spôsob, ktorý vám má pomôcť. Správny prístup k chudnutiu súvisí i s tým, že veríte v jeho úspech. Pokiaľ ste chudli už niekoľkými diétami bez úspechu, chyba bude v spôsobe, ktorý ste si vybrali. Pokiaľ chcete schudnúť natrvalo, raz a navždy sa tak zbaviť prebytočných kilogramov,  potrebujete začať chudnúť zdravo a bez hladovania. Je to o trvalých zmenách a vytvorení tých správnych návykoch. Nielenže budete postupne chudnúť zdravým spôsobom, ale taktiež sa budete cítiť podstatne lepšie a chudnutie budete vnímať pozitívnejšie, bez hladovania, podráždenia či nervozity. A to už sa motivácia hľadá ľahšie.

K správnej motivácií pri chudnutí Vám určite pomôžu malé odmeny za zhodené kilá. Môžete si napríklad niečo pekné na seba kúpiť v novej veľkosti, prípadne nové topánky, či kabelku.  Nielenže sa odmeníte a potešíte, dodá Vám to viac motivácie pokračovať v chudnutí.

Pokiaľ máte vo svojom okolí známu, kamarátku alebo kolegyňu s kilami navyše, pustite sa do chudnutia spoločne. Nielenže sa dokážete navzájom podporiť, tiež vás budú motivovať vzájomné výsledky.

Pri chudnutí nepodceňte stanovanie reálneho cieľa. Pokiaľ si dáte za cieľ schudnúť za mesiac desať kilogramov, radšej ani s chudnutím nezačínajte. Pre správnu motiváciu je dôležité stanoviť si reálne dosiahnuteľný cieľ čo je pri zdravom chudnutí cca jeden zhodený kilogram za týždeň. Tešte sa z každého zhodeného kila, pretože každé zhodené kilo zdravým spôsobom, priaznivo ovplyvní Váš životný štýl, zdravie a hlavne Vašu postavu.

Všetko, aj úspešné chudnutie alebo nechudnutie, je v hlave – pokiaľ ste nadšený a motivovaný, väčšinou svoj cieľ naplníte. Pokiaľ ste frustrovaný a demotivovaný, resp. robíte niečo na silu – výsledok stojí za…

Tím schudnutie.peknetelo.eu

Zaujímavé: „rýchle chudnutie“  „program na chudnutie“ „jedálniček na chudnutie

Share Button

One Response to Dobrá motivácia je základom úspešného chudnutia

  1. Danka píše:

    Vyjadrite svoj názor, prípadne napíšte vašu otázku.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Čo ty na to? Pridaj sa teraz k nám do novej online fit výzvy a vytvor si správne návyky, ktoré ti pomôžu byť FIT a vyzerať lepšie. Cvičenie naživo, úprava jedálnička, skupinová motivácia a mnoho ďalších benefitov... "PRIDAJ SA TU"

facebook skupina Spolu to dáme