Reklama
Reklama

Čo ponúka jeseň? Sú tu 4 vhodné tipy pri chudnutí…

chudnutie stastny starsi par

Sychravé počasie sa začína prejavovať v plnom prúde a zima tu bude čoskoro. Ako sa dá jednoducho a zdravo stravovať počas zimného, či chladného obdobia, aby bol efekt chudnutia? Počas zimného obdobia sa prirodzene viac konzumuje a teda aj viac priberá, ale ak budete jesť tieto “jesenné” potraviny, tak by ste to mali zvládnuť v rozumnej miere aj bez pribratých kilogramov.

Aké potraviny Vám ponúka práve toto ročné obdobie? Nemusíte sa obávať, že nebude nič zdravé a “vitamínové” k dispozícii… Jeseň ponúka množstvo chutných a zdravých potravín, ktoré môžete konzumovať pre zvýšenie svojho zdravia a aj počas chudnutia. Priblížime si zopár kvalitných potravín, ktoré ponúka práve jeseň.

Vlašské orechy

Orechy bývajú obľúbenou potravinou, niekedy aj náhradou proti slanému maškrteniu (čipsy, tyčinky a…) a keď viete, aké nutričné hodnoty majú, potom sú skvelým riešením!

vlasske orechy

Tento “kráľ” orechov v sebe ukrýva obrovské množstvo plnohodnotných živín. Obsahujú napríklad vlákninu, tuk, sacharidy, železo, vápnik, fosfor, vitamíny A, B, C, E, K a ešte kopec iných výživných látok. Vlašské orechy sú najčastejšie využívané pre svoje pozitívne vplyvy ako sú napríklad: podpora vyprázdňovania, zníženie vysokého cholesterolu a vysokého tlaku, zlepšenie kvality vlasov, nechtov a pokožky a ďalšie…

Orechy však konzumujte v rozumnej miere 50 gramov denne, 1 – 4 krát do týždňa.

Sú pri chudnutí orechy vhodné, aké majú nutričné hodnoty a účinky na zdravie a chudnutie? Kliknite sem a dozviete sa to!

Olej z vlašských orechov

Ďalší kráľ olejov. Tento olej ponúka dokonalú zmes dobrých tukov ako sú napríklad omega 3, omega 6 mastné nenasýtené kyseliny a vitamíny E a K.

olej z vlasskych orechov

Vďaka oleju z vlašských orechov si podporíte imunitný systém, trávenie, pravidelnú stolicu, pružné a čisté cievy, znížite hladinu stresu v tele, podporíte tvorbu červených krviniek, zlepšíte kvalitu vlasov, nechtov, pokožky a ešte omnoho viac.

Olej z vlašských orechov viete jesť (piť) a použiť ho viete aj zvonka pre zdravie pokožky, nechtov a vlasov.

Možu sa jesť oleje pri chudnutí? Kliknite sem a nájdete tu odpovede.

Jablko

Toto zdravé a ľahko dostupné „ovocíčko“ má blahodarný vplyv na telo, dušu a je určite vhodné počas chudnutia.

jablkova šťava a jablko

Obsah vlákniny, minerálnych látok a vitamínov podporuje celkové zdravie organizmu a podporuje aj chudnutie. Jablko obsahuje vitamíny A, B, C, E, K, kyseliny listovú, pantoténovú, flavonoidy, triesloviny, stopové prvky. Jablko má nízku energetickú hodnotu a preto je vhodné, nie len pri chudnutí, na konzumáciu pokojne aj každý deň 1 – 2 kúsky. Jablko je vhodné na samotnú konzumáciu, ovocné šaláty, šťavu alebo smoothies nápoj, pričom môžete kombinovať viacero druhov ovocia a zeleniny.

Pri kúpe jabĺk uprednosňujte jablká z našich “končín”.

Ak sa trápite otázkou, či sa môže jesť ovocie pri chudnutí a hlavne kedy, tak  kliknite sem a dozviete sa všetko. 

Mrkva

Z mrkvy sa nie len “dobre vidí”, ale zabezpečuje aj pevné zdravie a je vhodná počas chudnutia.

mrkva zvazok

Mrkva vďaka látkam, ktoré obsahuje podporuje: imunitný systém, detoxikáciu celého organizmu, udržuje zdravý srdcovo-cievny systém, udržiava zdravú a pružnú pokožku na celom tele. Mrkva by mala byť súčasťou pestrej stravy a jej konzumácia by mala byť aspoň 3 – 4 krát do týždňa a to nie len počas chudnutia.

Recept zdravý jesenný šalát

Tento zdravý, nízko energetický šalát je vhodný ako zdravá desiata, ľahká večera alebo len tak, keď Vás prepadne vlčí hlad. 

salat s cerstvym zelerem, jablkom a mrkvi

Potrebujete: 1 ks jablko, polovicu mrkvy, 2 PL pomletých vlašských orechov a môžete pridať aj 1 kávovú lyžičku vlašského oleja.

Jablko a mrkvu umyte, ošúpte a postrúhajte na strúhadle, vložte do misy. Posypte to dvomi lyžicami pomletých orechov a vrch pokvapkajte vlašským olejom. Jemne premiešajte a môžete jesť.

Sú tu ďalšie 3 ľahko dostupné potraviny, ktoré Vám môžu pomôcť pri zdravom chudnutí. Kliknite sem a pozrite sa nato.

Share Button

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Čo ty na to? Pridaj sa teraz k nám do novej online fit výzvy a vytvor si správne návyky, ktoré ti pomôžu byť FIT a vyzerať lepšie. Cvičenie naživo, úprava jedálnička, skupinová motivácia a mnoho ďalších benefitov... "PRIDAJ SA TU"

facebook skupina Spolu to dáme