Reklama

Čo zdravého Vám ponúka jeseň??? Sú tu 4 tipy!

chudnutie stastny starsi par

Sychravé počasie sa začína prejavovať v plnom prúde a zima tu bude “coby-dup”. Ako sa dá jednoducho a zdravo stravovať počas zimného či chladného obdobia, aby bol efekt chudnutie stále prítomný??? Počas zimného obdobia sa prirodzene viac je a teda aj viac priberá, ale ak budete jesť tieto “jesenné” potraviny, tak by ste to mali zvládnuť.

Aké potraviny Vám ponúka práve toto ročné obdobie? Nemusíte sa obávať, že nebude nič zdravé a vitamínové k dispozícii. Jeseň ponúka množstvo chutných a zdravých potravín, ktoré môžete konzumovať pre zvýšenie svojho zdravia a aj počas chudnutia. Priblížime si zopár kvalitných potravín, ktoré ponúka práve jeseň.

Vlašské orechy

Orechy bývajú obľúbenou potravinou, niekedy aj náhradou proti slanému maškrteniu (čipsy, tyčinky…) a keď viete, aké nutričné hodnoty majú, potom sú skvelým riešením!

vlasske orechy

Tento “kráľ” orechov v sebe ukrýva obrovské množstvo plnohodnotných živín. Obsahujú napríklad vlákninu, tuk, sacharidy, železo, vápnik, fosfor, vitamíny A, B, C, E, K a ešte kopec výživných látok. Vlašské orechy sú najčastejšie využívané pre svoje pozitívne účinky ako sú napríklad: podpora vyprázdňovania, zníženie vysokého cholesterolu a vysokého tlaku, zlepšenie kvality vlasov, nechtov a pokožky a ďalšie…

Sú pri chudnutí orechy vhodné, aké majú nutričné hodnoty a účinky na zdravie a chudnutie??? Kliknite sem a dozviete sa to!

Olej z vlašských orechov

Ďalší kráľ olejov. Tento olej ponúka dokonalú zmes dobrých tukov ako sú napríklad omega 3, omega 6 mastné nenasýtené kyseliny a vitamíny E a K.

olej z vlasskych orechov

Vďaka oleju z vlašských orechov si podporíte imunitný systém, trávenie, pravidelnú stolicu, pružné a čisté cievy, znížite hladinu stresu v tele, podporíte tvorbu červených krviniek, zlepšíte kvalitu vlasov, nechtov, pokožky a ešte omnoho viac.

Možu sa jesť oleje pri chudnutí??? Kliknite sem a nájdete tu odpovede.

Jablko

Toto zdravé a ľahko dostupné „ovocíčko“ má blahodarný vplyv na telo, dušu a je určite vhodné počas chudnutia.

jablkova šťava a jablko

Obsah vlákniny, minerálnych látok a vitamínov podporuje celkové zdravie organizmu a podporuje aj chudnutie. Jablko obsahuje vitamíny A, B, C, E, K, kyseliny listovú, pantoténovú, flavonoidy, triesloviny, stopové prvky. Jablko má nízku energetickú hodnotu a preto je vhodné, nie len pri chudnutí, na konzumáciu pokojne aj každý deň 1 – 2 kúsky. Jablko je vhodné na samotnú konzumáciu, ovocné šaláty, šťavu alebo smoothies nápoj, pričom môžete kombinovať viacero druhov ovocia a zeleniny.

Ak sa trápite otázkou, či sa môže jesť ovocie pri chudnutí a hlavne kedy, tak  kliknite sem a dozviete sa všetko. 

Mrkva

Z mrkvy sa nie len “dobre vidí”, ale zabezpečuje aj pevné zdravie a je vhodná počas chudnutia.

mrkva zvazok

Mrkva vďaka látkam, ktoré obsahuje podporuje: imunitný systém, detoxikáciu celého organizmu, udržuje zdravý srdcovo-cievny systém, udržiava zdravú a pružnú pokožku na celom tele. Mrkva by mala byť súčasťou pestrej stravy a jej konzumácia by mala byť aspoň 3 – 4 krát do týždňa a to nie len počas chudnutia.

Recept zdravý jesenný šalát

Tento zdravý, nízko energetický šalát je vhodný ako zdravá desiata, ľahká večera alebo len tak, keď Vás prepadne vlčí hlad. 

salat s cerstvym zelerem, jablkom a mrkvi

Potrebujete: 1 ks jablko, polovicu mrkvy, 2 PL pomletých vlašských orechov a môžete pridať aj 1 kávovú lyžičku vlašského oleja.

Jablko a mrkvu umyte, ošúpte a postrúhajte na strúhadle, vložte do misy. Posypte to dvomi lyžicami pomletých orechov a vrch pokvapkajte vlašským olejom. Jemne premiešajte a môžete jesť.

Sú tu ďalšie 3 ľahko dostupné potraviny, ktoré Vám môžu pomôcť pri zdravom chudnutí. Kliknite sem a pozrite sa nato.

Share Button

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Čo ty na to? Pridaj sa teraz ku mne do FB skupiny a vytvor si správne návyky, ktoré ti pomôžu byť FIT a vyzerať lepšie. Super tipy, inšpirácie, výsledky... "PRIDAJ SA TU"

facebook skupina Spolu to dáme