Reklama
Reklama

Bmi výpočet – presnosť, chudnutie….

nezdravé jedlá

Chcete schudnúť? Chcete naštartovať svoje chudnutie? Určite si urobíte výpočet Bmi indexu. Ale aká je jeho presnosť? Ako vážne brať výpočet Bmi index?

Pre istotu vzorec na výpočet Bmi alebo použite Bmi kalkulačku

Bmi index = váha (kg)/ výška ² (v metroch)

Najlepšie sa presnosť Bmi indexu ukáže na príklade:

Bmi index od 18,5 do 25 znamená, že nemáte nadváhu a že nepotrebujete schudnúť. Takže pokiaľ máte výšku napríklad 170 cm (1,7 m) a vážite 53,4 kilogramu, tak Váš Bmi index je 18,5 – čiže v norme. Ale taktiež ak pri výške 170 cm (1,7 m ) vážite 72,25 kilogramu, tak Váš Bmi index je 25 čiže stále v norme

Medzi prvým výpočtom Bmi a druhým výpočtom Bmi  je rozdiel skoro 19 kíl, čo nám jednoznačne dá odpoveď na presnosť Bmi výpočtu. Veď ak ste dve kamarátky a jedna váži 53 kíl a druhá 72 kíl pri výške 170 cm, tak buď je tá prvá extrémne vychudnutá alebo tá druhá potrebuje schudnúť, resp. má najvyšší čas naštartovať chudnutie

Prečo je to tak? (Bmi a chudnutie)

Pretože samotný výpočet Bmi nezohľadňuje somatotyp Vašej postavy – či máte geneticky útlejší typ postavy alebo mohutnejší, či ste muž alebo žena, ale čo je najpodstatnejšie, bežný výpočet Bmi indexu, nedokáže rozlíšiť svalstvo od tukov. To v praxi znamená, že napríklad muž, ktorý posiluje má vysoký Bmi index – podľa výpočtu Bmi by mal schudnúť a pritom nemusí mať ani gram nadbytočného tuku.

Takže ak na sebe vidíte, že potrebujete schudnúť, tak si raz za čas prepočítajte Bmi, či Vám pri chudnutí klesá, ale smerovať svoje chudnutie len na výsledok Bmi je nezmysel.

Share Button

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Čo ty na to? Pridaj sa teraz k nám do novej online fit výzvy a vytvor si správne návyky, ktoré ti pomôžu byť FIT a vyzerať lepšie. Cvičenie naživo, úprava jedálnička, skupinová motivácia a mnoho ďalších benefitov... "PRIDAJ SA TU"

facebook skupina Spolu to dáme