Reklama
Reklama

Chudnete? Ako nevzdať chudnutie a úspešne schudnúť?

Behanie - beh a chudnutie

Ste v procese chudnutia – chudnete? Určite na Vás príde menšia či väčšia kríza. Ako nevzdať, resp. nepokaziť chudnutie?

Je predsa normálne, že nepracujeme ako stroje, že nie vždy ide všetko tak ľahko ako si zaumienime. Ak už určitú dobu chudnete, určite viete o čom hovoríme. Chudnutie je proces, ktorý trvá určitú dobu a každý kto chudne spozná čo je to väčšia, či menšia kríza. Či už je to kríza v podobe straty motivácie, alebo z čiastkového uspokojenia sa alebo…. Na druhej strane ale každá kríza alebo pokušenie pri chudnutí sa dá zvládnuť. Hlavne ak chudnete zdravo bez nezmyselných diét a hladovania – jednoducho povedané ak chudnete s rozumom

Ako sa vysporiadať s problémami pri chudnutí?

1.      Strata motivácie pri chudnutí – Ak ste sa pustili do chudnutia, na začiatku to išlo ľahšie, pretože ste boli vysoko motivovaný. Ale ak chudnete už napríklad 2-3 mesiace, je možné že motivácia postupne vyprcháva (nie u každého). Ak je to Váš prípad, tak zapracujte na dostatočnej motivácii – pozitívne myslenie, odmeny za čiastkový úspech,….. Ešte pomáha zabudnúť na čiastkové úspechy pri chudnutí a začať akokeby úplne odznova.

2.       Chudnutie sa výrazne spomalilo – Je normálne, že ak chudnete zdravo, tak prvý mesiac môžete schudnúť napr. 5 kíl, ale ďalej sa to môže výrazne spomaliť. Pokiaľ napr. 2. Mesiac schudnete len 1 alebo 2 kilá, pravdepodobne budete sklamaný, pretože ste už pravdepodobne počítali s tým, že aj druhý mesiac schudnete 5 kíl – a to Vás môže nahlodať. Ale je to úplne normálne. Nikto nechudne každý mesiac rovnako a tobôž už nie 5-7 kíl mesačne. S tým sa treba zmieriť. Radšej si stanovte cieľ, že v priemere schudnete 2-3 kilá mesačne a všetko na viac Vás príjemne prekvapí a nakopne do ďalšieho chudnutia.

3.       Uspokojenie sa – schudli ste už napr. polovicu so svojej nadváhy. Ak sa v tejto fáze, chudnutie napr. spomalí, môže sa stať, že sa začnete uspokojovať s čiastkovým výsledkom. „Veď úž som schudol 10 kíl aj to je úspech“ a podobne. Ak to predčasne vzdáte, časom sa stane, že si to budete vyčítať a je dosť možné, že znova priberiete. Jednoducho si nemôžete dovoliť to predčasne vzdať. Veď ak chudnete napr. 3 mesiace, tak určite zvládnete aj ďalšie 3 mesiace.

4.       Negatívne vplyvy okolia – sú dve skupiny ľudí, tí čo Vám závidia, že ste už niečo schudli – tí Vám budú hovoriť, že Vám to už stačí a že už nepotrebujete schudnúť. A potom tí, ktorí Vás majú radi. Títo ľudia Vám môžu poškodiť neúmyselne. Prídete na návštevu, tak Vás núkajú dobrotami a ak si nedáte, tak sa nahnevajú a tak si nakoniec dáte. Ale to môže naštrbiť Vaše chudnutie a Vašu pevnú vôľu. Preto ľudí, ktorí Vás majú radi poproste, aby Vás podporili a nenúkali Vám jedlo, ktoré Vám pri chudnutí nepomôže. Ale povedzte im to dopredu.

Ak chudnete mesiac, dva, či pol roka, držíme Vám palce, aby ste chudnutie dotiahli do konca a aby ste boli na seba hrdý, že sa Vám to úspešne podarilo.

Pokiaľ si neviete s chudnutím rady obráťte sa na nás a my Vám pomôžeme úspešne schudnúť. Kliknite si na program úspešného chudnutia.

Váš  tým schudnutie.peknetelo.eu

Môže Vás zaujať:

jedálniček na chudnutie

energetická hodnota potravín

Hladovka? Radšej chudnutie bez hladovania

Share Button

2 Responses to Chudnete? Ako nevzdať chudnutie a úspešne schudnúť?

  1. Janka píše:

    Nemyslím si, že všetky diéty sú nezmyselné zvlášť keď sa dodržiavajú tak ako treba a zvlášť ak majú poradcu prípadne človeka čo je ochotný im pomôcť so všetkým čo potrebujú. Ja som schudla zatiaľ úspešne s ketonovou diétou a som nadšená zatiaľ. Nemali by sme všetky diéty miešať dokopy je rozdiel zdravá diéta a diéta pri ktorej vypadávajú nechty a vlasy a podobne…

  2. Danka píše:

    Vyjadrite svoj názor, prípadne napíšte vašu otázku.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Čo ty na to? Pridaj sa teraz k nám do novej online fit výzvy a vytvor si správne návyky, ktoré ti pomôžu byť FIT a vyzerať lepšie. Cvičenie naživo, úprava jedálnička, skupinová motivácia a mnoho ďalších benefitov... "PRIDAJ SA TU"

facebook skupina Spolu to dáme