Reklama
Reklama

Alkohol pri chudnutí

alkohol - pivo v pohari

Alkohol a chudnutie si moc nerozumejú. Ako sa Vám podarí schudnúť ak si raz začas dáte pohárik vína, piva alebo tvrdého alkoholu?

Alkohol je zdrojom veľkého množstva energie, resp. má vysokú energetickú hodnotu, je návykový a nie je prospešný ani pre Vaše zdravie. Preto môžeme povedať, že alkohol je zabijak chudnutia, najmä ak ho pijete denne. Ale čo ak si doprajem pohár piva, vína alebo tvrdého alkoholu raz za čas?

Príležitostné pitie alkoholu napr. 1 pohár piva alebo vína za týždeň, Vám chudnutie nepokazí. V takomto prípade ten pohár alkoholu môžete brať ako sladkosť. Takže ak si napr. raz za týždeň dáte pohárik alkoholu, stačí si ísť potom na polhodinku zašportovať (nad plán) a spáliť nadbytočné kalórie.

Energetická hodnota piva, vína a tvrdého alkoholu

Keďže existujú rôzne značky, tak uvádzaná energetická hodnota vína, piva a tvrdého alkoholu je približná. Energetické hodnoty sú na bežné množstvo: pivo – 0,5l, víno – 0,2l (2dcl), tvrdý alkohol – 0,05l.

Alkohol

Kcal – kalórie

Kj – kilojouly

Pivo svetlé – 0,5 l

168

700

Pivo tmavé – 0,5 l

260

1100

Pivo nealko – 0,5 l

130

550

Víno biele – 2 dcl

200

840

Víno červené – 2 dcl

131

560

Tvrdý alkohol 40% – 0,05

109

460

 Viete vôbec, koľko Vaše telo spaľuje kalórií? – “Urobte si výpočet”

Ďalšie negatíva alkoholu pri chudnutí

  1. Odvodňuje organizmus
  2. Rozhádže Vám Váš stravovací režim, čo môže ohroziť chudnutie
  3. Spôsobuje chúťky – k poháriku vína alebo piva si zrazu dáte oriešky, chipsy,korbáčik,.. – čo Vám ešte viac zvýši energetickú hodnotu
  4. Ak si dáte viac pohárikov, ďalši deň budete rozbitý. Unavený a pravdepodobne si nesplníte napr. svoj plán cvičenia

Ak ste sa už rozhodli schudnúť a samotné chudnutie chcete zvládnuť a neviete sa vzdať piva na letnej grilovačke alebo posedení, dajte si radšej nealko pivo. To má síce tiež dosť kalórií ale aspoň neobsahuje alkohol, resp. iba minimum

Ak Vás zaujímajú nutričné a energetické hodnoty ostatných nápojov a potravín, pozrite si tabuľku „energetická hodnota potravín“, v ktorej okrem kcal a kj nájdete aj množstvá – tuky, cukry, bielkoviny.

Pomôže Vám určite viac:  “Ako rýchlo schudnúť”   “Čo jesť pri chudnutí”

Share Button

One Response to Alkohol pri chudnutí

  1. Tigi píše:

    alkohol urcite neodvodnuje, prave naopak, zadrziava tekutiny v tele. Asi vas k tomu navadza caste chodenie na zachod po pive – tam funguju ine mechanizmy a ine zlozky piva, urcite nie alkohol. Po poriadnym pitkach si vsimnite, ako telo opuchne. Je to prave zo zadrziavanej vody.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Čo ty na to? Pridaj sa teraz k nám do novej online fit výzvy a vytvor si správne návyky, ktoré ti pomôžu byť FIT a vyzerať lepšie. Cvičenie naživo, úprava jedálnička, skupinová motivácia a mnoho ďalších benefitov... "PRIDAJ SA TU"

facebook skupina Spolu to dáme