Reklama
Reklama

Zázvor na chudnutie

zázvor - čerstvý a prášokJedávate už zázvor? Alebo pijete aspoň zázvorový čaj? Zázvor je elixír zdravia a môže Vám byť nápomocný pri chudnutí.

Zázvor, resp.  ďumbier lekársky je  Rastlina, ktorá pochádza z Ázie . Táto vzácna rastlina sa používa ako korenie v kuchyni ale aj v lekárstve. Zázvor sa vyznačuje svojou ostrou až štipľavou chuťou, vďaka látke gingerol a kapsaicínu.

Zázvor obsahuje a pomáha pri

Zázvor obsahuje vitamín C, E , B a veľké množstvo minerálov: vápnik, draslík, železo, horčík, zinok…. a aj vďaka tomu Vám pomôže pri chrípke, nádche, zlepšuje prietok krvi, …. Navyše pomáha pri detoxikácii a zlepšuje dýchanie, resp. vykašliavanie počas chrípky

Všetko o zázvore nájdete tu:

Zázvor na chudnutie

Tak čo, pomôže mi zázvor schudnúť? Môžem sa naňho pri chudnutí spoľahnúť?

Áno, zázvor pomáha pri chudnutí svojou štipľavou látkou (gingerol), ktorá napomáha metabolizmu – spaľovaniu. ďalej zázvor podporuje celé telo ku správnemu fungovaniu a tým pádom je aj takto  nápomocný pri chudnutí. Zázvor ale nie je žiaden zázrak, ktorý za Vás schudne aj keď budete jesť koláče, zákusky a vyprážané. Ale vďaka jeho silnému obsahu účinných látok, Vám môže pomôcť schudnúť. V prvom rade, však musíte mať upravenú, pravidelnú, kvalitnú a ľahkú stravu. Potom treba dodržať správny pitný režim (4 deci vody na 10 kg Vašej váhy) a posledné je cielený pohyb aspoň 3 krát do týždňa po pol hodine. Ak splníte všetky tieto podmienky, tak zázvor môže mať pozitívny účinok na Vaše chudnutie.

zázvorový čaj s medomČo tak to hneď otestovať? Dajte si šálku čaju z čerstvého zázvoru. Síce Vám hneď žiadne kilo neubudne, ale určite budete cítiť, že ste pre svoje telo urobili dobrú vec. Alebo vyskúšajte ďalšie recepty zo zázvoru  ” recepty zo zázvoru”

 

Share Button

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Čo ty na to? Pridaj sa teraz k nám do novej online fit výzvy a vytvor si správne návyky, ktoré ti pomôžu byť FIT a vyzerať lepšie. Cvičenie naživo, úprava jedálnička, skupinová motivácia a mnoho ďalších benefitov... "PRIDAJ SA TU"

facebook skupina Spolu to dáme