Reklama
Reklama

Večné chudnutie – je to aj Váš problém?

tučna žena na bicykli

Už roky chcete schudnúť a stále ste tučný. Zlyhali ste pri chudnutí? Pravdepodobne patríte do skupiny ľudí, ktorých trápi večné chudnutie. Aj sa odhodláte, ale nevydržíte to, alebo sa to snažíte vydržať ale chudnete nesprávnym spôsobom, alebo…… v podstate je jedno prečo sa Vám nedarí schudnúť natrvalo a bez jojo efektu, jednoducho ste stále obézny.

Prečo ste stále tučný?

V dnešnom svete reklám, internetu,…. ktoré ponúkajú okrem iného aj spôsoby ako rýchlo schudnúť, človek podľahne ilúzii, že chudnutie je jednoduché a že potom, keď naozaj bude potrebovať, tak schudne. Príde deň D, kúpite si zázračný prístroj alebo pilulku na chudnutie a čakáte zázraky. Po dvoch či troch dňoch nevidíte žiadne pozitívne výsledky a pomaly ale isto začnete pochybovať o tom, či to zvládnete. Až to u Vás nakoniec skončí tak, že chudnutie vzdáte. Buď Vás chytí depka (chudnutie bude v budúcnosti čo raz ťažšie) alebo u Vás prevládne alibizmus (veď to je kvôli genetike, veď aj tučný ľudia sú pekný,……). V podstate nezáleží na tom, dôležité je to, že ste stále tučný. Keďže sa nikto necíti dobre, ak je tučný (aj keď to niektorí tvrdia), po čase sa opäť k u chudnutiu odhodláte, ale väčšinou to opäť dopadne rovnako.

Ako vystúpiť z tohto začarovaného kruhu?

Dá sa to. Ale v prvom rade musíte pochopiť, že chudnutie nie je úplne najľahšie. Vyžaduje dostatok správnych informácií, vhodný plán na chudnutie, trochu vôle a vnútornú motiváciu. Napríklad pokiaľ ste bo li v reštaurácii a jedli ste tam výborné jedlo a rozhodnete sa ho doma uvariť, tak pokiaľ nebudete mať recept  (plán, správne informácie), tak ho jednoducho rovnako neuvaríte aj keď ste si na to možno trúfali. To isté platí aj pri chudnutí – väčšina ľudí neuspeje hlavne preto, že nemá ten správny recept. Chudnú na základe reklamy, alebo niekde niečo počuli, alebo niečo len tak vyskúšajú. A potom sa čudujú, že opäť pri chudnutí neuspeli. Ak teda chcete schudnúť, od začiatku musíte mať ten správny recept – plán a postup. Ak ste si nie 100% istý, nie je hanba poradiť sa s odborníkom. Keď máte Vás niečo veľmi bolí, tak zájdete k lekárovi (nepodceníte to), a keď ste tučný väčšinou chcete schudnúť len tak (a tak to aj potom dopadne).

PS. Chudnutie je proces, a preto sa radšej raz poriadne naňho pripraviť a schudnúť ako chudnúť len tak a čudovať sa prečo som stále tučný/á.                                                                             Váš tím schudnutie.peknetelo.eu

Môže Vám pomôcť:

Raňajky - chudnutie10 tipov na raňajky na chudnutie –  od 120 do 300 kalóriíí, z klasických potravín – žiadne pšeno, klíčky a pod :-)… energetické a nutričné hodnoty raňajok  …. čítaj ďalej
Share Button


Čo ty na to? Pridaj sa teraz k nám do novej online fit výzvy a vytvor si správne návyky, ktoré ti pomôžu byť FIT a vyzerať lepšie. Cvičenie naživo, úprava jedálnička, skupinová motivácia a mnoho ďalších benefitov... "PRIDAJ SA TU"

facebook skupina Spolu to dáme