Reklama
Reklama

Prečo sa oplatí schudnúť? Zdravie verzus estetika.

Prečo vlastne chce človek schudnúť? Táto otázka má len dve najzákladnejšie odpovede. Buď mu jeho obezita alebo nadváha ničí zdravotný stav, alebo sa chce páčiť sebe a druhým ľuďom. Ale základom zdravého schudnutia sú tieto dve odpovede skĺbené do jedného. Po zdravom schudnutí budete chudší, zdravší a zároveň aj vitálnejší. Budete sa celkovo cítiť dobre.

Vďaka zdravému schudnutiu:

Toto je to najdôležitejšie, asi pre každého človeka, cítiť sa dobre a zároveň aj vyzerať dobre.

spokojna zena

  • Budete jesť pravidelne
  • Budete jesť pestrú stravu, ktorá Vám chutí
  • Nebudete pociťovať vlčie hlady alebo chute na sladké
  • Nebudete vyhladovaný
  • Budete vykonávať pohybovú aktivitu, ktorá Vás baví
  • Budete dostatočne piť a tým si zabezpečíte dobre hydratované telo
  • Budete sa cítiť ako vymenený
  • Budete plný energie
  • Budete so sebou spokojný

stastna mlada zena s usmevom

Zdravotné problémy, ktoré sa pridružujú spolu s vysokou hmotnosťou sú najčastejšie vysoký cholesterol, vysoký krvný tlak, cukrovka, bolesti kĺbov a neskôr aj infarkt myokardu. Tieto časté ochorenia spôsobené vysokou hmotnosťou sa dostavujú ak má človek nadváhu (BMI Index nad 25) alebo obezitu (BMI Index nad 30). V tomto prípade je už potrebné začať zdravo chudnúť a upraviť celkový životný rytmus. Každý by mal teda začať od seba samého a potom sa možno tieto údaje zmenia aj celkovo.

Čo sa týka estetiky, každý poznáme ten slastný pocit, keď stojíte pred zrkadlom a obzeráte sa, ako ste krásne schudli. Ale väčšinou to bol pravdepodobne len chvíľkový efekt nejakej diéty. Potom prišiel jojo – efekt a schudnuté kilogramy boli razom naspäť. Nebojte sa, tento pocit schudnutia si užijete opäť, práve vďaka zdravému schudnutiu alebo držaním sa zdravého životného štýlu.

Buď krásny a spokojný so svojou hmotnosťou!

Pozor, nerobte tieto chyby pri chudnutí, pretože Vám to spomalia či dokonca zastavia!

Share Button

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Čo ty na to? Pridaj sa teraz k nám do novej online fit výzvy a vytvor si správne návyky, ktoré ti pomôžu byť FIT a vyzerať lepšie. Cvičenie naživo, úprava jedálnička, skupinová motivácia a mnoho ďalších benefitov... "PRIDAJ SA TU"

facebook skupina Spolu to dáme