Reklama
Reklama

Nerobte tieto chyby, spomalia Vám chudnutie…

ako schudnúť a udržať štíhlu postavu

Keď chudnete samy na „vlastnú päsť“, tak sa niekedy dopustíte mnohých chýb, ktoré Vám chudnutie spomalia, alebo až zastavia… Nemať sa s kým poradiť býva na škodu. Na internete sa dočítate mnoho informácii, ale nie všetky sú tie správne. Je pravdou, že každému vyhovuje niečo iné, ale odopierať si bežné potraviny počas chudnutia je nezmysel. Máte tu pár najčastejších potravín, ktoré sa zbytočne pri chudnutí zakazujú…

Najčastejšie chyby pri chudnutí, bacha na ne…

Nenechajte sa nachytať a verte tým správnym informáciám. Ktoré sú správne a ktoré nie?

ovocieAk ste sa dočítali, že ovocie sa pri chudnutí nemá konzumovať pre svoj vysoký obsah cukru, tak tomu neverte. Ovocie je počas chudnutia potrebné. Bez ovocia to nejde, či chudnete alebo sa iba udržiavate. Jasné, že jesť 5 banánov za deň počas chudnutia nepomôže, ale ovocie musí byť pravidelne konzumované či chudnete alebo nie. Z ovocia si počas chudnutia môžete pripravovať rôzne smoothies nápoje, ovocný šalát, odšťavené nápoje, pridávať si ich viete do mliečnych produktov alebo ho jesť surové na desiatu. Ovocie obsahuje okrem sacharidov, ktoré idú hneď do krvného obehu aj vitamíny, minerály a hlavne vlákninu, ktorá e pri chudnutí nápomocná.

tmavy chlieb celozrnne pecivoKeď veríte tomu, že pečivo zastavuje chudnutie, tak robíte chybu… Pečivo Vás zasýti, ide do krvi priebežne a zamedzuje vlčím hladom. Aby ste prijali v pečive, okrem sacharidov aj účinné látky, ako napríklad minerálne látky a vlákninu, tak preferujte tmavé pečivo. Pečivo konzumujte počas chudnutia iba na raňajky, po jednom kuse a to buď celozrnné, grahamové, špaldové alebo čierny chlieb. Ku pečivu si dávajte varené vajíčko, šunku, syr (tvrdý alebo mäkký), alebo domáce nátierky (rybacia, tvarohová, vajíčková, drožďová, zeleninové alebo syrová) a samozrejme čerstvú zeleninu. Pečivo nemusíte konzumovať každý deň, striedajte to s inými druhmi raňajok.

nedojedene-jedlo-dojedanie-po-detoch-moze-byt-pricinou-nadvahy

Informácia, že cestoviny majú byť počas chudnutia „tabu“ je tiež mylná… Cestovinám sa počas chudnutia nemusíte vôbec vyhýbať, sú vhodné na plnohodnotné obedy. Cestoviny majú sacharidový základ, zasýtia Vás a ak dodáte aj bielkoviny, tak budú mať aj dobrú nutričnú hodnotu, teda jedlo vhodné pri chudnutí. Cestovín je mnoho druhov a počas chudnutia je najlepšie konzumovať celozrnné (hnedé cestoviny) alebo bezvaječné či bezlepkové. Kalorické hodnoty sú približne rovnaké 100 g uvarených cestovín má od 570 – 620 KJ. Cestoviny konzumujte s chudým mäsom, rybou, vajíčkom, syrom (25 – 35% tuku), zeleninou alebo s tvarohom.

Aj cestoviny vedia byť tou správnou a chutnou možnosťou počas chudnutia, pozrite si tri rôzne fit recepty na jedlá z cestovín.

Pestré, zdravé a plnohodnotné stravovanie by malo mať aj tieto potraviny, naučte sa ich obmieňať a kombinovať. Chudnutie nemusí byť iba o obmedzovaní sa!

Share Button

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Čo ty na to? Pridaj sa teraz k nám do novej online fit výzvy a vytvor si správne návyky, ktoré ti pomôžu byť FIT a vyzerať lepšie. Cvičenie naživo, úprava jedálnička, skupinová motivácia a mnoho ďalších benefitov... "PRIDAJ SA TU"

facebook skupina Spolu to dáme