Reklama
Reklama

Olovrant, na čo to je dobré pri chudnutí?

zeleninový šalát - koncept zdravej stravy a olovrantu počas chudnutia

Každý vie, že počas chudnutia treba jesť minimálne 5 krát denne po menších porciách. Robíte to aj Vy? Ak nie, tak by ste určite mali! Je tu 5 chutných a zdravých možností, čím si spestriť svoje stravovanie počas chudnutia.

Poobede sa často na olovrant zabúda a potom prídu na večeru také vlčie hlady, že celá chladnička Vám bude málo… Klasický prípad bežného uponáhľaného človeka: ráno, na rýchlo v práci niečo zjete, alebo vôbec nič lebo nestíhate. Desiatu nemáte žiadnu, na obed sa napráskate, ale kým prídete domov večer ustatý a vyhladovaný aj tu sa už opäť tak napráskate, že ledva prejdete do postele. Je Vám to známe? Takže aby sa takéto chyby už nikdy viac neopakovali, treba myslieť a jesť aj olovrant. Určite si naň nájdite čas a dajte aj toto jedlo postupne do praxe.

Vďaka olovrantu:

Stačí tak málo, iba si ho dať a chudnutie bude oveľa jednoduchšie a hlavne zdravšie. Tak čo budete olovrantovať?

  • Eliminujete vlčie hlady
  • Doplníte cukor do krvi
  • Urýchlite metabolizmus
  • Zabránite večernému prejedaniu
  • Zlepšíte zdravé chudnutie

5 možností olovrantu

Inšpirujte sa týmito možnosťami olovrantu, sú chutné, zdravé a dokážu podporiť chudnutie.

1. Možnosť  5 – 10 ks orechov (nesolené, nepražené)

Ak na sebe cítite väčší hlad, pravdepodobne bol slabší obed, tak si dajte nejaké orechy (vlašské, pekanové, lieskovce, mandle…). Nesmú byť solené a ani pražené.

mix orechov v miske vlašské, kešu, lieskové pistácie orechy

2. Možnosť najistejšia je práve ovocie

Áno, čerstvé ovocie (90 – 120 gramov) na olovrant. Ak nezjete každý deň kilo banánov na posedenie, tak nemáte z ovocia šancu pribrať. Takže áno ovocie môžete jesť aj poobede pretože Vám vyrovná glykemický index, má málo kalórii a večer nebudete mať rôzne chute na sladké alebo vlčie hlady. Z energetického hľadiska je oveľa lepšie dať si čerstvé ovocie na olovrant (ovocie má mať pomer jedného väčšieho jablka, ako na desiatu), ako napríklad krajec chleba alebo polievku. Ovocie obsahuje zložené sacharidy, ale práve tieto sacharidy sa skoro ihneď dostanú do krvi a Vy ich hneď spaľujete.

3. Možnosť zeleninový šalát

Ak sa predsa bojíte ovocia, tak si dajte na olovrant čistý zeleninový šalát. Do večere Vás zasýti, urýchli metabolizmus a doplní účinné látky, ktoré potrebujete.

vegetariánsky zeleninový šalát v bielej miske a chilli s limetkou

4. Možnosť smoothies

Ak máte čas a ste doma, tak si možete urobiť rýchle a zdravé smoothies z 2 deci mlieka a doň pridajte mletú škoricu, mak, kokos, 1 ČL semienok, kakao alebo 1 ČL mletých orechov. Toto smoothies doplní bielkoviny, tuky a udrží Vás na nohách až do večere.

5. Možnosť jogurt s ovocím

Je to klasika, ktorá vždy zaberie. Na olovrant počas chudnutia si možete dať aj 100 – 150 g bieleho jogurtu a doň pridajte pár kúskov bobuľového ovocia, alebo 4 ks čerstvých jahod, 4 bobule hrozna a podobne. Ovocie do jogurtu pridajte len ako príchuť teda iba pár menších kúskov. Nie že tam pridáte 2 veľké banány, to by ste už mali plnohodnotnú večeru či obed…

zdravý grécky jogurt s ovocím - čučoriedky a maliny

Olovrantovať alebo nie?

Počas chudnutia, ale aj mimo neho, sa určite olovrant oplatí konzumovať v akejkoľvek z týchto možností. Olovrant dopĺňa energiu, udržuje naštartované trávenie a pomáha zahnať vlčie hlady večer. Povedzte olovrantu veľké ÁNO a šup do toho!

A sú tu navyše aj možnosti čo jesť počas chudnutia na obed – inšpirujte sa tu!

Share Button

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Čo ty na to? Pridaj sa teraz k nám do novej online fit výzvy a vytvor si správne návyky, ktoré ti pomôžu byť FIT a vyzerať lepšie. Cvičenie naživo, úprava jedálnička, skupinová motivácia a mnoho ďalších benefitov... "PRIDAJ SA TU"

facebook skupina Spolu to dáme