Reklama
Reklama

Od čoho závisí spaľovanie tukov? Niečo ovplyvniť viete a…

chudnutie zena s nadvahou si meria pas metrom

Spaľovanie tukov závisí od týchto činiteľov, pozorne čítajte. Niekto môže zjesť čo len chce a stále si udržuje svoju hmotnosť a niekto zas priberie aj „z vody“, poznáte to?… Pozrite sa na tieto body, vďaka ktorým lepšie pochopíte, čo všetko má vplyv na rýchlosť spaľovania tukov a teda aj metabolizmu.

Vek

Vo všeobecnosti platí rovnica, že čím vyšší vek, tak tým ťažšie sa tuk spaľuje.

chudnutie stastny starsi par

Vo všeobecnosti platí rovnica, že čím vyšší vek, tak tým ťažšie sa tuk spaľuje. Toto je iba veľmi približný odhad, pretože každý máme iný druh stravovania, postavy, životného štýlu, rýchlosť metabolizmu a podobne. Najpodstatnejšie však je, že v každom veku je čas a priestor na zmenu, takže aj vo vyššom veku viete krásne naštartovať svoje telo, aby spaľovalo tuk. Zmeňte doterajšie stravovanie, pohybovú aktivitu a môžete očakávať pozitívne zmeny.

Muž alebo žena

Aj pohlavie zohráva rolu vo veci spaľovania tukov.

chudnutie mlady muz a zena v sportovom obleceni zdvihaju cinky

Muži sú vo výhode kvôli testosterónu, vďaka ktorému sa mužom prirodzene viacej tvorí svalová hmota. Čím viac svalov, tak tým ľahšie sa spaľuje tuk. Či ste však muž alebo žena, tak svoje stravovanie uberajte smerom ku bielkovinám a tak urýchlite viac spaľovanie tuku a zároveň budovanie svalovej hmoty. Nezabúdajte však aj na ostatné živiny, ktoré nevyhnutne treba.

Stavba tela

Dokonca aj stavba tela je činiteľom, ktorý ovplyvňuje spaľovanie tukov.

chudnutie silny muz a zena

 Je tomu tak preto, pretože čím viac vážite, tak tým viac spotrebujete energie. Teda 100 kilový muž potrebujete prirodzene viac energie na bežný deň, ako 50 kilová žena. Zároveň je však problémom, že čím viac človek váži a potrebuje energie, tak tým viac aj zje. Musíte si strážiť svoje stravovanie, pravidelne sa hýbať a pôjde to smerom dolu.

Jedlo

Stravovanie je základom chudnutia a aj budovania svalovej hmoty.

chudnutie organice potraviny pre zdravu vyzivu

Základom na podporu spaľovania tukov sú bielkoviny (proteíny). Tie musia mať v stravovaní počas, zmeny Vašej postavy, hlavné miesto. Pri spaľovaní tukov, teda chudnutí však musíte prijímať aj tuky, ale to minimálne a hlavne rastlinné alebo rybí tuk. Proteíny štartujú metabolizmus a tak môžete aj vďaka pohybovej aktivite správne chudnúť a zbavovať sa nie len vonkajšieho tuku, ale aj vnútorného. Vnútorný tuk v okolí orgánov je ten najnebezpečnejší, síce ho nevidno.

Kliknite sem a nájdete tu 3 recepty na jedlá z rýb. Vyskúšajte grilovaného lososa, tuniaka alebo grilovanú makrelu…

Share Button

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Čo ty na to? Pridaj sa teraz k nám do novej online fit výzvy a vytvor si správne návyky, ktoré ti pomôžu byť FIT a vyzerať lepšie. Cvičenie naživo, úprava jedálnička, skupinová motivácia a mnoho ďalších benefitov... "PRIDAJ SA TU"

facebook skupina Spolu to dáme