Reklama
Reklama

Je pravidelnosť stravovania počas chudnutia potrebná?

hodiny medzi príborom, pravidelnosť pri chudnutí

Všade sa „ospevuje“ ako je pravidelné stravovanie počas chudnutia potrebné. Je to pravda, treba dbať na pravidelné stravovanie počas chudnutia? Čo však znamená pravidelné stravovanie, to si musím každé jedlo časovať, aby som nezabudla? Spoznajte pojem pravidelnosti jedenia pri chudnutí, ako teda pravidelne jesť, aby bolo chudnutie čo „najlepšie“?

Je pravidelné stravovanie potrebné?

Pravidelnosť v stravovaní počas chudnutia je zárukou, že chudnutie bude efektívne (trvalé) a hlavne zdravé. Vďaka pravidelnej strave urýchľujete svoj metabolizmus a navyše povzbudzujete všetky tráviace orgány, ktoré potom môžu fungovať tak ako je potreba. Pravidelnou stravou celkovo podporujete svoje telo, orgány a energetický výdaj. Nepravidelným či nedostatočným jedením si iba spomaľujete orgány, “rozhadzujete” glykemický index a tým napomáhate možnosti vlčích hladov a prejedania sa.

zdravé jedlo prinesené do práce, pravidelnosť pri chudnutí

Ako na pravidelné stravovanie?

Čo sa týka časových rozstupov medzi jedlami, pozor! Pravidelným stravovaním sa nemyslí jesť dané jedlá na minútu presne. Každý máme inú prácu, iné návyky, iné povinnosti a práve preto sa často krát nedá jesť na minútu presne. Najdôležitejšia vec je počúvať svoje telo. V tomto pravidelnom stravovaní ide o to, aby ste dané jedlá počas dňa mali. Časové rozstupy medzi jedlami mávajte medzi 1,5 – 4 hodiny. Napríklad: ak raňajkujte o 8 hod a potom budete hladný už o 9.30, tak si desiatu pokojne dajte o 9.30 hod. Obed medzi 11 – 13.30 hod. Olovrant majte medzi 15 – 17.30 a večeru medzi 18 – 20 hod. Tu je ešte veľmi dôležité kedy chodievate spávať. Ak chodíte spať okolo 21 hod, tak večeru majte najneskôr okolo 19 hod.

Čo keď som stále hladný?

Ak ste hore dlho aj do polnoci, tak večeru mávajte okolo 20 hod a okolo 22 hod, ak budete hladný tak si dajte 1 kus ovocia alebo 5 ks orechov. Ovocie po večeri dodá energiu, ktorá ide hneď do krvi, nebudete hladný. Tuk a vláknina v orechoch zasýti žalúdok, zároveň nemá takú vysokú kalorickú hodnotu a Vy vydržíte až kým nepôjdete spať.

koncept správneho časovania jedál pri chudnutí - budík na tanieri

Nebojte sa jedla aj po večeri, mnohí robia tú najväčšiu chybu, že jedia iba do 17 hodiny a potom už vôbec nič. Práve to je tá najväčšia chyba, pretože počas dňa môžete jedlo akokoľvek správne vyladené, ale ak máte veľký časový rozstup medzi večerou a tým kedy idete spať, tak práve tam si spomaľujete celý metabolizmus a chudnutie nie je také, aké by mohlo byť. Určite nie je správne jesť počas sledovania filmu čipsy alebo chrumky, to určite nie, ale zjesť jeden kúsok ovocia alebo pár orechov, to udrží Vaše trávenie stále naštartované a Vy eliminujete vlčie hlady.

Ak chudnete a neviete čo jesť na olovrant, je tu pár tipov, inšpirujte sa!

Share Button

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Čo ty na to? Pridaj sa teraz k nám do novej online fit výzvy a vytvor si správne návyky, ktoré ti pomôžu byť FIT a vyzerať lepšie. Cvičenie naživo, úprava jedálnička, skupinová motivácia a mnoho ďalších benefitov... "PRIDAJ SA TU"

facebook skupina Spolu to dáme