Reklama
Reklama

Čo robiť na dovolenke, aby sa postava udržala? Sú tu 4 tipy.

opalena zena na plazi

Bojíte sa dovolenky, že zo všetkého „pokušenia“ priberiete? Skvelé rôzne jedlá, nápoje, leňošenie na pláži, maškrty rôznych druhov, ktoré doma nemáte sú tu a čo teraz, no nedaj si… Nie je to až také ťažké, udržať si svoju postavu, ak dodržíte týchto pár jednoduchých rád, tak to zvládnete.

4 tipy čo robiť, aby ste sa udržali na dovolenke

Aj počas dovolenky sa dá udržať Vaša postava. Nie je to až také ťažké, ako to vyzerá, dodržte týchto pár tipov a uvidíte. Ak aj priberiete, tak to nebude nič katastrofálne a pôjde len o 1 – 3 kilogramy (v závislosti od dĺžky dovolenky…).

zena pije kavu pri pohlade na more

1. Jedlo

Jedenie počas dovolenky býva problémom pre ľudí, ktorý nemajú správne stravovacie návyky. To znamená, že nejedia pravidelne, plnohodnotné potraviny a nemajú dostatok všetkých živín. Celý rok sa stravujete ledva 2 krát za deň, aj to potom všetko čo Vám príde pod ruku a potom prídete na dovolenku, kde je všetko možné a neviete sa zastaviť. Toto je rovnaký princíp, z ktorého však viete vybočiť.

Musíte mať v prvom rade dostatok sebakontroly a vôle. Vždy ráno keď vstanete, tak vypite aspoň jeden pohár vody. Potom chvíľu počkajte a až potom choďte na raňajky, aby sa voda prefiltrovala. Na raňajkách radšej ako sladké, zvoľte slané raňajky. Vajíčka, šunky, syry, zeleninové oblohy, nátierky ale vždy maximálne 1 ks pečiva. Ak by to išlo bez pečiva, bolo by to ideálne. Medzi jedlami majte vždy časový rozstup aspoň 1 – 3 hodiny, pre dobré trávenie.

koncept správneho časovania jedál pri chudnutí - budík na tanieri

Ak chcete sladké raňajky, tak biely jogurt, tvaroh alebo mlieko a čerstvé ovocie. Obedy si dávajte bez polievky, aby ste neprijali zbytočné kalórie. Voľte ľahšie druhy mäsa, ryby, morské plody, ryžu, cestoviny, zemiaky však minimálne. Večere by boli najlepšie bufetové stoly, kde opäť ako pri raňajkách voľte syry, šunky, vajíčka a so zeleninou. Ak budú varené jedlá, tak rizoto, cestovinové šaláty, polievky. Večere už skutočne nepreháňajte, aby Vám nebolo ťažko v noci a prípadne aj na druhý deň.

bufetove stravovanie

2. Pitie

Pitný režim sa dodržiavať musí či doma či na dovolenke, ale tu ide skôr o alkoholické a sladené nápoje. Rôzne druhy drinkov, nápojov, džúsov, piva a vína sú v baroch, na rôznych miestach, ale čo si teda dať???

Nejde tu teraz o to, že musíte piť výhradne pitnú vodu. Dopriať si môžete aj alkoholický či sladený nápoj, ale treba vedieť kedy. Každé ráno však začnite pohárom pitnej vody, potom raňajky. Na raňajkách ak pijete, tak kávu alebo čaj, bez cukru a mlieka. Potom by bolo ideálne, dať si čerstvo odšťavený džús (iba ak ho potrebujete), ak to nepôjde, tak Vás nezabije ani 2 deci džúsu, ale zriedeného s 2 deci vody.

napoje fitnes

Medzi jedlami majte pauzu, potom zase pohár vody a pred obedom, ak potrebujete, tak pohár džúsu alebo drink. Obed zvládnite len s čistou vodou, nech svoj žalúdok úplne nezaťažíte. Poobede nezabúdajte na čistú vodu ale, môžete si dať aj pohár džúsu, alebo druhý drink večer. Čo sa týka alkoholu tvrdému alkoholu sa radšej vyhýbajte a preferujte keď už tak pivo alebo víno.

3. Pohyb

Nikomu sa cvičiť či posilňovať na dovolenke nechce, alebo len málokomu, no nejaký pohyb treba.

Či si zvolíte rannú jogu na pláži, rôzne aktivity v bazéne, samotné plávanie alebo len prechádzky po pláži, tak je to väčšie plus, ako len ležanie a jedenie.

veseli ludia pri mori

4. Sladké a slané pokušenie

Ak na stole v hoteli nájdete tieto pokušenia, neznamená to, že si to nemôžete dať. Vždy si jedno či dve slané/sladké dajte, ale doobeda. Medzi raňajkami a týmto jedlom majte aspoň 2 hodiny pauzy. Medzi jedlami si dajte aj vodu, aby sa jedlo ľahšie pretrávilo.

Zvládnete to???

Tieto rady sú samé malé „drobnosti“, ktoré keď prídete domov, tak spravia úsmev na tvári keď sa postavíte na váhu. Nemusíte dodržať všetko, ale každý krok, je krok ku udržaniu Vašej hmotnosti.

A nezabúdajte aj na kvalitu spánku, je totiž aj počas chudnutia veľmi dôležitý. Kliknite sem a dozviete sa tu aký vplyv má na zdravie a koľko je ideálne spať.

Share Button

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Čo ty na to? Pridaj sa teraz k nám do novej online fit výzvy a vytvor si správne návyky, ktoré ti pomôžu byť FIT a vyzerať lepšie. Cvičenie naživo, úprava jedálnička, skupinová motivácia a mnoho ďalších benefitov... "PRIDAJ SA TU"

facebook skupina Spolu to dáme