Reklama
Reklama

Myslíte si, že kvalita spánku nemá nič s chudnutím? Omyl…

zena spi na posteli

Ak zastávate názor, že pri chudnutí je dôležité iba jedlo, alebo ešte maximálne pohyb, tak ste na veľkom omyle. Tieto činitele sú najväčšie percento úspechu, ale to nie je všetko. Keď doprajete svojmu telu nejakú zmenu (chudnutie, priberanie, cvičenie…), šok (diéta, hladovka), tak musíte počítať s tým, že svojmu telu musíte dopriať viac odpočinku, aby všetko čo robíte malo zdravý a správny efekt.

Samozrejme, že diéty a hladovky neprinesú žiadny pozitívny efekt, je to myslené ako šok telu, ktorý ho iba vyčerpá. Zdravé chudnutie musí mať pestré stravovanie, dostatočný pitný režim, cielený a pravidelný pohyb a hlavne dostatok oddychu, teda aj kvalitného spánku.

zena vstava z postele

Aký vplyv má na zdravie kvalitný spánok?

Počas chudnutia a aj mimo neho je skutočne doležité aby ste mali dostatok spánku. Má pozitívny vplyv na celkový stav tela, mysle a aj duše…

  • Podporuje sa trávenie a metabolizmus
  • Prečisťuje sa organizmus
  • Uľahčujete vstrebávanie živín
  • Svalstvo sa rýchlejšie regeneruje
  • Podporujete tvorbu svalovej hmoty
  • Prirodzene sa zlepšuje nálada

Prečo dobre spať počas chudnutia?

Nie je to len o tom, že nebudete nervózny, kvalitný spánok má skutočne pozitívny vplyv na chudnutie a aj na celkové zdravie.

Keď sa dobre nevyspíte, tak na druhý deň má Vaše telo prirodzenú tendenciu jesť viac a hlavne sacharidové potraviny. Keď je telo a mozog nevyspatý tak mu o to viac chýba cukor a čo myslíte, že siahnete automaticky po banáne, nie, najskôr to bude čokoláda alebo iná „maškrta“. Stačí sa dobre a kvalitne vyspať a chute budú menšie. Vaše trávenie a orgány sa taktiež počas spánku prečisťujú, regenerujú a ukladajú živiny do Vášho tela. Ak spíte málo, tak trávenie môže byť spomalené alebo naopak vyčerpané.

muz lezi v posteli

Koľko je ideálne spať počas chudnutia?

Každý máme iné návyky, možnosti, dobu vstávania do práce, povinnosti a množstvo parametrov, ale ideálny spánok je okolo 7 – 9 hodín. K tomu samozrejme patria aj iné ukazovatele, ako je napríklad čas, kedy chodíte spávať. Najlepšie je pre naše telo ísť spať medzi 22 – 24 hodinou.

Udržte si svoj režim, nie len stravy, cvičenia ale aj spánku. Keď sa dobre vyspíte, tak uvidíte že Vaše telo bude lepšie fungovať a aj vyzerať.

Share Button

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Čo ty na to? Pridaj sa teraz k nám do novej online fit výzvy a vytvor si správne návyky, ktoré ti pomôžu byť FIT a vyzerať lepšie. Cvičenie naživo, úprava jedálnička, skupinová motivácia a mnoho ďalších benefitov... "PRIDAJ SA TU"

facebook skupina Spolu to dáme