Reklama
Reklama

Ako i v lete neschudnúť iba dočasne

zdrave ranajky, zena a muz

Leto je obdobie, kedy každý jeden z nás chce výborne vyzerať. Teploty stúpajú do tropických hodnôt a častejšie ukazujeme svoje telo okoliu. Ľahké letné oblečenie len ťažko zakryje nadbytočné zásoby tukov. Plánovaná dovolenka býva veľmi často dôvodom  schudnúť a zbaviť sa tak prebytočného tuku. Ďalším dôvodom prečo schudnúť práve teraz môže byť i krásne letné oblečenie, do ktorého sa bohužiaľ už nezmestíme. Nech je dôvod schudnúť akýkoľvek, určite nikto z vás nechce schudnúť len dočasne. Preto je i pri chudnutí v lete potrebné dodržiavať určité zásady, vďaka ktorým sa prebytočného tuku zbavíte raz a navždy a vyhnete sa tak chybám, ktoré sa často opakujú nielen v horúcom letnom období.

Bola by škoda urobiť v lete zbytočné chyby pri chudnutí, keďže leto je najlepšie obdobie na chudnutie. Dlhé dni, teplo, menšia chuť do jedla, viac pohybu,… Pokiaľ sa ku chudnutiu postavíte správne, tak nielenže schudnete, ale si váhu aj udržíte.

Čomu sa pri chudnutí v lete určite vyhnite:

– pri chudnutí v letných horúčavách, často príliš obmedzujem množstvo stravy, ktorú zjeme predovšetkým v priebehu dňa. Pri vysokých teplotách myslíme na jedlo len minimálne, v priebehu dňa jedlo podceňujeme a niet divu, že po príchode domov zjeme všetko čo nezje nás. Nepravidelná strava je častým dôvodom, prečo nevieme odolať večernému vyjedaniu chladničky.  Pokiaľ Vám v letnom počasí nechutí bežné obedové menu, vyberte si napr. zeleninový šalát, ktorý vás navyše príjemne osvieži, a dodá vášmu organizmu potrebnú výživnú hodnotu.

– práve v lete, chceme byť chudší, ale chceme to takmer okamžite. Radšej zabudnite na drastické diéty a hladovanie. Nielenže môžete zbytočne ohroziť svoje zdravie, pokazíte si dovolenkové obdobie nervozitou a podráždenosťou. Preto uprednostnite zdravé chudnutie s úsmevom na tvári.

– pri chudnutí je základom i kvalitný pitný režim. V lete je priam nevyhnutnosťou. Bohužiaľ si často zamieňame kvalitný pitný režim s pitím kávy prípadne s pitím sladených vôd, čim si zbytočne zvyšujete svoj kalorický príjem. Naučte sa sledovať energetické tabuľky výrobkov, ktoré kupujete. Možno Vás nemylo prekvapí, koľko zbytočných kalórií vypijete s dvoma deci sladenej vody.

Držíme palce!!!

                                                                          Váš tím schudnutie.peknetelo.eu

Share Button

One Response to Ako i v lete neschudnúť iba dočasne

  1. Danka píše:

    Vyjadrite svoj názor, prípadne napíšte vašu otázku.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Čo ty na to? Pridaj sa teraz k nám do novej online fit výzvy a vytvor si správne návyky, ktoré ti pomôžu byť FIT a vyzerať lepšie. Cvičenie naživo, úprava jedálnička, skupinová motivácia a mnoho ďalších benefitov... "PRIDAJ SA TU"

facebook skupina Spolu to dáme