Reklama
Reklama

Aký spôsob chudnutia si vybrať?

tučna žena na bicykli

Možností na chudnutie je neúrekom, aký spôsob chudnutia si vybrať a čo môžem očakávať? 3 najčastejšie spôsoby chudnutia a čo môžete od nich očakávať.

Tabletky na chudnutie – veľmi populárny spôsob chudnutia, ktorý zväčša sľubuje schudnutie bez väčšej námahy. Ale realita je iná. Pokiaľ chcete schudnúť a jedinú vec čo zmeníte je tá, že začnete jesť tabletky na chudnutie, pravdepodobne budete veľmi sklamaná. Pretože pokiaľ si neupravíte jedálniček a spoliehate sa len na tabletky na chudnutie, tak neschudnete. Áno, niektoré tabletky na chudnutie môžu mierne urýchliť chudnutie o 5-10%, ale to je všetko. Preto sa radšej na ne nespoliehajte a chudnite radšej s rozumom

Cvičenie – cviky – výborný spôsob chudnutia. Pretože vďaka cvičeniu nielenže spálite kalórie ale navyše si zrýchlite i bazálny metabolizmus. Pravidelné cvičenie, resp. cviky na chudnutie výrazne urýchlia Vašu cestu za peknou postavou. Ale nezabudnite, že cviky – cvičenie majú len 30% vplyv na úspešnosť chudnutia. Zvyšných 70% je strava resp. úprava jedálničku na chudnutie.

Diéta na chudnutie – existujú desiatky diét, ich účinnosť a vplyv je na chudnutie rôzny. Existujú nezmyselné diéty (kapustová diéta, hladovka, ovocná diéta,…) – tieto diéty Vám nikdy nepomôžu natrvalo schudnúť, Potom existujú priemerné diéty (dukanova diéta, 90 dňová diéta, delená strava,…) – tieto diéty na chudnutie Vám môžu pomôcť schudnúť, ale otázny je vplyv na zdravie a hlavne je pri nich vysoké riziko jojo efektu. A potom existuje jedna správna diéta – zdravá diéta. V podstate ide o to, že si jedálničke upravíte tak, aby ste jedli pravidelne, aby Vaša strava bola zdravá a vyvážená a aby energetická hodnota zjedených potravín bola cca o 20% nižšia ako je Váš denný výdaj kalórií. Zdravá diéta na chudnutie v podstate znamená zmenu Vášho životného štýlu k lepšiemu. A nezabudnite na pitný režim a pohyb a úspech sa dostaví.

Nech už si vyberiete akýkoľvek spôsob chudnutia, hlavne si položte otázku, či má vybraný spôsob chudnutia hlavu a pätu. Potom môžete uspieť.

Share Button

One Response to Aký spôsob chudnutia si vybrať?

  1. Danka píše:

    Vyjadrite svoj názor, prípadne napíšte vašu otázku.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Čo ty na to? Pridaj sa teraz k nám do novej online fit výzvy a vytvor si správne návyky, ktoré ti pomôžu byť FIT a vyzerať lepšie. Cvičenie naživo, úprava jedálnička, skupinová motivácia a mnoho ďalších benefitov... "PRIDAJ SA TU"

facebook skupina Spolu to dáme