Reklama
Reklama

Ako úspešne schudnúť do leta??? Vyskúšajte tieto 4 tipy!

chudnutie do leta opalena zena v bikinach

Trápia Vás nejaké kilogramy navyše a do leta s tým chcete niečo urobiť? Je ten najvyšší čas sa „rozhýbať“… Pri chudnutí na hocijakú príležitosť je najdôležitejšie mať plán a dobrý postup, aby ste sa zbytočne nestresovali a nerobili nejakú nezmyselnú hladovku alebo diétu. Predtým, než sa do chudnutia pred letom pustíte, tak si prečítajte tieto tipy, môžu Vám pomôcť…

1. Hlavný cieľ

Vždy je dobré mať na začiatku určený nejaký cieľ. Vždy to nemusia byť iba vyslovene počet kilogramov, skúste aj inú mieru… Napríklad si kúpte o číslo či dve menšie šaty, alebo plavky, do ktorých sa chcete dostať a to majte ako základný „kameň“ a cieľ. Samozrejme, že to môžu byť aj samotné kilogramy: mám cieľ schudnúť 5, 10, 15 kilogramov, koľko treba. Vždy však majte reálne ciele, ak začnete chudnúť v máji, tak do júla sa Vám určite nepodarí schudnúť 15 – 20 kilogramov. Majte reálne ciele a potom môžete očakávať aj reálne výsledky.

chudnutie do leta stihla zena sedi pri bazene

2. Plán

Na začiatku je treba mať nie len jasný cieľ, ale aj jasný plán. Nevyberajte si prvú diétu (alebo metódu), ktorú niekde „vylovíte“, zvoľte si nejakú overenú a hlavne zdravú metódu, vďaka ktorej viete mesačne schudnúť 2 – 5 kilogramov. Ak Vám bude diéta sľubovať schudnutie viac kilogramov, tak je to skutočne diéta alebo hladovka a od takých metód ruky preč. Inšpirovať sa môžete metódami, kde nie ste až tak ochudobnený o rôzne druhy jedál (pečivo, zemiaky, cestoviny, ryža…), kde jete 4 – 6 krát denne a hlavne rôzne druhy potravín. Prípadne sa môžete popýtať známeho, ktorý už schudol, akou metódou atd. Zdravá a správna metóda chudnutia Vám zaručí zdravé výsledky, bez jojo-efektu.

3. Jedálniček

chudnutie do leta zeleninovy salatVyššie bolo spomenuté, že riadiť sa nejakým prísnym jedálničkom, metódou nie je dobrou voľbou. Keď máte dobrú metódu chudnutia, tak ani váženie či počítanie kalórii nie je potreba. Upínať sa prísne na kilogramy, kalórie a podobne nie je potrebné. Stačí ak budete mať pestré stravovanie, vyvážené a hlavne bude obsahovať rôzne druhy potravín, samozrejme to najdôležitejšie je správna kombinácia jedál.

4. Začnite sa hýbať

chudnutie do leta mlada zena bezi na poli

Bez pohybu to nejde. Pri zdravom schudnutí nikdy nestačí mať vyladené iba jedenie alebo iba pohyb. Zdravé chudnutie musíte brať globálne a nie iba útržkovito. Stravovanie má najväčší vplyv, to je pravda, ale ak sa nebudete hýbať a teda cvičiť, tak si privodíte akurát ochabnutú a neforemnú postavu. Pekné počasie už je takže si už iba stačí vybrať aktivitu vonku, alebo ak nechcete nič vonku, tak vnútri. Skúsiť môžete rýchlu chôdzu, beh, plávanie, jogu, pilates, tenis, volejbal či inú aktivitu pri ktorej spaľujete kalórie a zároveň spevňujete svoju postavu.

Keď kliknete sem, tak tu nájdete 3 tipy, čo by Vám mohlo pomôcť pri chudnutí. Inšpirujte sa…

Share Button

One Response to Ako úspešne schudnúť do leta??? Vyskúšajte tieto 4 tipy!

  1. Jana píše:

    U mna funguje na chudnutie a hlavne udrzanie vahy najlepsie jest len 2-3x denne, obmedzit cukry, viac bielkovin a zeleniny, namiesto sladkeho jem ovocie a vela vela vody. Pohyb mam len 1-2x do tyzdna lebo viac nestiham a vtedy si vzdy na zaciatku dam tabletku black mamba od anilab.sk Mam z nej kopec energie a telo mi viditelne lepsie spaluje tuky

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Čo ty na to? Pridaj sa teraz k nám do novej online fit výzvy a vytvor si správne návyky, ktoré ti pomôžu byť FIT a vyzerať lepšie. Cvičenie naživo, úprava jedálnička, skupinová motivácia a mnoho ďalších benefitov... "PRIDAJ SA TU"

facebook skupina Spolu to dáme