Reklama
Reklama

Čím si “pomôcť” pri chudnutí? Sú tu 3 tipy…

Ak hľadáte nejakú vhodnú “pomôcku” pri chudnutí, tak môžete skúsiť niečo z týchto troch tipov a uvidíte, čo na Vás zaberá. Dozviete sa tu ako tieto pomôcky pomáhajú a ako často ich používať, ale nezabudnite na to, že toto sú iba „pomôcky“ chudnutia a nie zaručený „liek“… Pri chudnutí musí byť vždy najskôr zmenené stravovanie, pitný režim a zapojiť musíte aj cielenú aktivitu.

Káva

Je to asi tá najdostupnejšia „pomôcka“ chudnutia, ktorú máme snáď každý doma.

Bolo zistené, že káva podporuje detoxikáciu organizmu, trávenie, pravidelnú stolicu, rozpaľovanie tukov tele, dokáže aj znížiť vysoký cholesterol, dodáva energiu a funguje ako prevencia proti zvýšenému cukru. Tieto pozitíva kávy však platia iba pri kvalitnom espresse, nie rozpustnej káve a hlavne daná káva musí byť bez cukru, sladidla, mlieka či smotany. Počas chudnutia je ideálne vypiť denne 1 – 3 šálky kvalitnej kávy. K tomu však pite dostatok tekutín, aby nedošlo ku dehydratácii.

káva v salke

Citrónová voda

Aj o tejto „pomôcke“ sa mnoho popísalo, ale ako je to s citrónovou vodou pri chudnutí v skutočnosti?

Vitamíny a kyseliny v citrónovej vode podporujú trávenie, detoxikáciu, vylučovanie (odvodňovanie), pomôže znížiť hladiny tukov v tele (cholesterol), prečisťuje orgány a tak sa stáva vhodnou pomôckou pre rýchlejšie trávenie. Ak budete mať kvalitné stravovanie a zapojíte do pitného režimu vodu s citrónom, tak chudnutie môže byť touto pomôckou podporené. Počas chudnutia je ideálne vypiť 1 – 2 poháre citrónovej vody, pred hlavným jedlom (raňajky, obed alebo večera) a to so šťavou z polovice stredného citróna.

voda s citronom

Chróm

Chróm v tabletovej forme si zvyknú kupovať hlavne ženy počas chudnutia, aby im to pomohlo, ale…

Chróm je dôležitým minerálom v našom tele, bez ktorého si môžeme privodiť zlú náladu, únavu, nervozitu a podobne. Vďaka chrómu sa v našom tele upravuje činnosť nervovej sústavy a znižuje sa aj hladina cukru v tele. Ak si chcete pomôcť pri chudnutí chrómom v jeho rôznych formách, tak najprv si upravte svoje stravovanie, pitný režim, pohybovú aktivitu a potom môžete zapojiť túto pomôcku. Táto pomôcka však iba zníži hladinu cukru v krvi a bude jednoduchšie zbaviť sa vysokého cholesterolu a vysokého krvného tlaku. Inú funkciu však chróm nemá a z týchto troch pomôcok pri chudnutí má najnižší vplyv.

chromova pilulka

Bude to fungovať alebo nie?

Pri chudnutí sa dá pomôcť rôznymi „vylepšovákmi“, no nesmiete zabúdať na to, že sú to vždy iba doplnky a účinnosť týchto pomôcok je 5 – 10% z celého režimu chudnutia. Najdôležitejším bodom však zostáva pri chudnutí jedlo, potom pitný režim a až potom pohybová aktivita. Zosúlaďte tieto body a potom aj tieto pomôcky môžu pomáhať.

Pri chudnutí si môžete pomôcť napríklad aj týmito čajmi… Kliknite sem a dozviete sa viac, ktoré čaje to sú???

Share Button

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Čo ty na to? Pridaj sa teraz k nám do novej online fit výzvy a vytvor si správne návyky, ktoré ti pomôžu byť FIT a vyzerať lepšie. Cvičenie naživo, úprava jedálnička, skupinová motivácia a mnoho ďalších benefitov... "PRIDAJ SA TU"

facebook skupina Spolu to dáme