Reklama
Reklama

Chudnutie a váženie

glykemický index - meranie

Váženie pri chudnutí býva bohužiaľ pre väčšinu ľudí skôr deprimujúcou záležitosťou. Tiež nie je nič výnimočné, že veľa ľudí vzdáva chudnutie len preto, že nezvládne príliš častý pohľad na váhu. Často to súvisí s nesprávnym vážením. Pokiaľ ste sa rozhodli schudnúť a zbaviť sa tak prebytočných kilogramov, musíte tomu dať dostatok času. Pokiaľ chcete schudnúť až príliš rýchlo, zväčša sa na váhu staviate až príliš často a to má za následok znechutenie pri pohľade na nemeniacu sa hmotnosť a rezignáciu, prípadne sa pustíte do hladovania, čo bude mať pri chudnutí len dočasný efekt a čoskoro váha opäť stúpne, často i nad pôvodnú hranicu.

Pri chudnutí ja váha dôležitá iba na zistenie toho, či sme urobili tie správne zmeny, aby sme sa úspešne zbavili prebytočných kilogramov. Preto stačí pokiaľ sa budete vážiť jeden krát týždenne. Vaša hmotnosť je veľmi premenlivé číslo. Je totiž rozdiel či sa vážite ráno alebo večer, či sa vážite na lačno alebo najedený, nahý alebo oblečený. Pri vážení je teda dôležité dodržiavať vždy rovnaké podmienky. Vážte sa preto vždy ráno nalačno, nahý a po vykonaní rannej potreby. Tak získate číslo, ktoré má najväčšiu vypovedaciu schopnosť.  Vašu hmotnosť si nezabudnite zapisovať, aby ste získali celkový prehľad o úspešnosti chudnutia. Dokážete si zapamätať koľko ste vážili pred týždňom, ale určite si nepamätáte koľko ste vážili pred mesiacom. Tiež dbajte na to, aby ste sa vždy vážili na rovnakej váhe. Rôzne váhy majú rôzne odchýlky. Pokiaľ nemáte možnosť sa odvážiť na svojej váhe, radšej sa nevážte vôbec.

Pokiaľ pri chudnutí i cvičíte, úbytok váhy môže byť o niečo pomalší. Súvisí to s tým, že pri cvičení sa Vám tuk začína nahradzovať svalovou hmotou, ktorá je ťažšia ako tuk. Budete na oblečení cítiť, že chudnete, ale ručička váhy sa nepohne. Preto sa raz týždenne okrem váženia i merajte po obvodoch. Tak zistíte, že chudnete i napriek tomu, že váha ukazuje stále rovnaké číslo. Mimochodom vytváranie svalovej hmoty a súčasné odbúravanie tukov je najlepším spôsobom ako na natrvalo zbaviť prebytočných kilogramov.

Nezabúdajte, že úspešnosť chudnutia závisí najmä od Vašej psychiky. Preto sa vyvarujte činnostiam, ktoré Vás zbytočne pri chudnutí deprimujú. Môže medzi ne patriť aj zbytočne časté váženie.

Váš tím schudnutie.peknetelo.eu

Prečítajte si:

Energetická hodnota potravín

Dobrá motivácia a chudnutie

Program na chudnutie

Share Button

2 Responses to Chudnutie a váženie

  1. Hebergement web píše:

    Zaznamy o tom, ako sa nam dari, odbornici z fitnescentra jednoznacne odporucaju si zaznamenavat. Aj nas samych zaujima, akym smerom pokracujeme. Vaha je vlastne velkou motivaciou pri chudnuti. Prvy uspech podpori tak, ze mozeme dokonca stratit chut na sladke.

  2. Danka píše:

    Vyjadrite svoj názor, prípadne napíšte vašu otázku.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Čo ty na to? Pridaj sa teraz k nám do novej online fit výzvy a vytvor si správne návyky, ktoré ti pomôžu byť FIT a vyzerať lepšie. Cvičenie naživo, úprava jedálnička, skupinová motivácia a mnoho ďalších benefitov... "PRIDAJ SA TU"

facebook skupina Spolu to dáme