Reklama
Reklama

Ako oklamať hlad a schudnúť?

nezdravé jedlo - tučná žena

Bojíte sa, že chudnutie nezvládnete. Bojíte sa, že nepremôžete chúťky a hlad. Chyba! Pozrite si ako oklamať hlad a schudnúť.

Veľa ľudí s nadváhou ani nezačne chudnúť, pretože sa boja, že chudnutie nezvládnu, resp. že nedokážu schudnúť. Jednou z obáv je aj tá, že nedokážu prekonať chúťky, resp. oklamať hlad – pretože milujú jedlo. A veľa jedla a chudnutie predsa nie sú priatelia.

Lenže tento strach je neopodstatnený. Pretože každý človek bez ohľadu na to, či má alebo nemá nadváhu, by mal jedávať 5 krát denne. A pokiaľ jedávate správne potraviny, tak hlad ani pociťovať nebudete a nebudete ho musieť ani oklamať. Veď schudnúť neznamená hladovať. Výrazné obmedzenie jedla Vám naopak nikdy nepomôže schudnúť natrvalo.

Ako teda jesť tak, aby som nemal/la pri chudnutí hlad?

Najdôležitejšie zložky Vašej stravy, ktoré zabránia hladu sú vláknina a bielkoviny. Pokiaľ budete jedávať (okrem iného) dosť bielkovín a vlákniny, tak po každom jedle budete sýtejší na dlhšiu dobu. A vyhladnete až vtedy, keď bude na rade ďalšie jedlo. A keď aj v ňom príjmete vlákninu a bielkoviny, tak opäť vydržíte byť dlho sýty,…..atď.

Vláknina – ak chcete schudnúť, resp. úspešne naštartovať chudnutie, tak jedzte denne aspoň 20 gramov vlákniny. Kde nájdete vlákninu – najlepším zdrojom vlákniny pri chudnutí je zelenina. Jeden kúsok zeleniny obsahuje cca 3 – 5 gramov vlákniny a zelenina je navyše aj málo kalorická a má veľa vitamínov, čo tiež podporí Vaše chudnutie. Okrem iného veľa vlákniny obsahujú napr. ovsené vločky, celozrnná ryža, celozrnné pečivo (pozor je kalorické), ovocie,…..

Bielkoviny – pre telo sú najlepšie rastlinné, ale môžete jesť aj živočíšne. Denne by ste mali zjesť 1 gram bielkovín na kilogram Vašej hmotnosti. Rastlinné bielkoviny nájdete napr. v strukovinách (sója, hrach šošovica, fazuľa), vo výrobkoch zo sóje – tofu, sójové plátky,… v ryži a obilninách. Živočíšne bielkoviny – mäso (pri chudnutí jedzte chudé mäso), vajíčka, mlieko a mliečne výrobky (ak chcete schudnúť tak sú najlepšie nízkotučné),…..

Praktické rady – ako oklamať hlad ak chcem schudnúť?

 • Na raňajky vždy ku pečivu zjedzte povinne aspoň jeden kúsok zeleniny
 • Ak jete jogurt, dajte si doň lyžicu ovsených vločiek
 • Na obed si vždy ku hlavnému jedlu z mäsa dajte zeleninový šalát alebo dvojitú zeleninovú oblohu
 • Ak jedávate pečivo na olovrant, vynechajte ho a dajte si napríklad 100 gramov šunky so zeleninou
 • Naučte sa jesť pololúpanú ryžu – je výborná
 • Zjedzte denne aspoň jeden kúsok ovocia – pri chudnutí najlepšie doobeda

Ďalším dôležitým faktorom ak chcete schudnúť  a oklamať hlad je pravidelnosť stravy. Jedzte cca každé 3 – 4 hodiny. Pokiaľ celý deň nejete, tak je jasné, že večer nevydržíte – to nevydrží snáď nikto. Takže úspešné chudnutie znamená pravidelnosť v stravovaní .

Pokiaľ tieto rady dáte do praxe, tak nebudete musieť oklamať hlad, pretože ho nebudete mať, resp. ak ste s prepáčením rozožratý, tak prvé dni budete potrebovať aj trochu vôle ale potom to už bude v pohode a určite sa Vám podarí nielen naštartovať Vaše chudnutie ale aj schudnúť natrvalo.

Tím schudnutie.peknetelo.eu

Súvisiace: chudnutie-úvod    program na chudnutie       energetická hodnota potravín

hladovka     zdravé chudnutie      dukanova diéta     cviky na chudnutie

Share Button

2 Responses to Ako oklamať hlad a schudnúť?

 1. Jan Kovac píše:

  Preco odporucate soju, ked je preukazana suvislost medzi vznikom onkologickych chorob ako je rakovina pazeraka a neplodnost u muzv z dovodu obsahu zenskych hormonov vo forme fytoestrogenu?

 2. Danka píše:

  Vyjadrite svoj názor, prípadne napíšte vašu otázku.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Čo ty na to? Pridaj sa teraz k nám do novej online fit výzvy a vytvor si správne návyky, ktoré ti pomôžu byť FIT a vyzerať lepšie. Cvičenie naživo, úprava jedálnička, skupinová motivácia a mnoho ďalších benefitov... "PRIDAJ SA TU"

facebook skupina Spolu to dáme